Latvijas Republikas 8.Saeimas

ziemas sesijas septītā sēde

2005.gada 24.februārī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Sākam Saeimas 24.februāra sēdi.

Pirms sākam izskatīt šodienas sēdes darba kārtību, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Mandātu un iesniegumu komisijas lūgumu veikt izmaiņas Saeimas šā gada 24.februāra sēdes darba kārtībā un kā darba kārtības 1.jautājumu iekļaut tajā Saeimas lēmuma projektu “Par Igora Aleksandrova 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” Vidzemes vēlēšanu apgabala ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Sākam izskatīt darba kārtību.

Tātad pirmais darba kārtības jautājums ir Saeimas lēmuma projekts “Par Igora Aleksandrova 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” Vidzemes vēlēšanu apgabala ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Pāvels Maksimovs.

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu un iesniegumu komisija ir saņēmusi Ainara Latkovska iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu uz ministra amata pienākumu pildīšanas laiku. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta kandidāts no partijas “Jaunais laiks” Vidzemes vēlēšanu apgabala saraksta ir Igors Aleksandrovs. Komisija ir saņēmusi Igora Aleksandrova iesniegumu, ka viņš piekrīt uzņemties deputāta amata pienākumus.

Mandātu un iesniegumu komisija lūdz apstiprināt Igora Aleksandrova 8.Saeimas deputāta pilnvaras uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” Vidzemes vēlēšanu apgabala saraksta ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Lūdzu Igoru Aleksandrovu nodot svinīgo solījumu.

I.Aleksandrovs.

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies. Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu! Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lūdzu deputātu Igoru Aleksandrovu ieņemt vietu Saeimas sēžu zālē!

Ar aplausiem mēs varētu pateikties mūsu kolēģim Ainaram Latkovskim, kas pašreiz jau pilda ministra pienākumus. Paldies! (Aplausi.)

Cienījamie kolēģi! Sakarā ar tehniskām izmaiņām balsošanas iekārtās, ir nepieciešams 15 minūšu ilgs pārtraukums. Tātad tiksimies sēžu zālē pulksten 9.20.

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu ieņemt savu vietu sēžu zālē! Turpināsim Saeimas sēdi.

Pirms mēs turpinām izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību, informēju jūs, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Šadurska, Lagzdiņa, Jaundžeikara, Brigmaņa, Krūmiņa un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu mainīt 24.februāra sēdes darba kārtību, iekļaujot tajā lēmuma projektu “Par deputāta Aleksandra Bartaševiča atsaukšanu no Saeimas sekretāra biedra amata”. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens no zāles: “Ir iebildumi!”) Ja deputātiem ir iebildumi, lūdzu, balsosim par darba kārtības maiņu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 46, pret - 16, atturas - 1. (Starpsauciens: “Boļševiki!”) Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Bērziņa, Kampara, Bendrātes, Circenes, Šiliņa un citu deputātu lūgumu izdarīt izmaiņas 24.februāra sēdes darba kārtībā un sadaļā “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana” iekļaut jautājumu par Saeimas sekretāra biedra vēlēšanām. Vai deputātiem ir iebildumi? Starpsaucieni no zāles: “Ir iebildumi! Nav!”) Lūdzu deputātus balsot par darba kārtības maiņu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret - 18, atturas - 1. (Starpsauciens: “Boļševiki!”) Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Lagzdiņa, Slaktera, Pietkeviča, Estas, Paula un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas 24.februāra Saeimas sēdes darba kārtībā un sadaļā “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana” iekļaut jautājumu par Saeimas priekšsēdētāja biedra vēlēšanām. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Paula, Estas, Pietkeviča, Muižnieces, Rugātes un citu deputātu priekšlikumu mainīt 24.februāra Saeimas sēdes darba kārtību un sadaļā “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana” iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Porieša ievēlēšanu Saeimas Saimnieciskajā komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Turpināsim izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību!

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Nacionālās drošības komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”” un ierosina nodot šo likumprojektu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, kā arī noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai!

Pirms balsošanas “par” ir pieteikusies runāt... Nē? Lūdzu, par procedūru! Ieslēgt mikrofonu deputātei Lindai Mūrniecei!

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Lūdzu likumprojektu nodot arī Korupcijas, kontrabandas un noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijai!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Tātad likumprojektu mēs nododam divām Saeimas komisijām un nosakām, ka Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Andra Tolmačova, Andreja Aleksejeva, Nikolaja Kabanova, Jakova Plinera, Jura Sokolovska un Vladimira Buzajeva iesniegto likumprojektu “Grozījumi Autortiesību likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Andris Tolmačovs.

A.Tolmačovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie kolēģi deputāti! Pašreiz, pērkot jebkuru tukšu informācijas nesēju - DVD, CD, audio vai video kasetes, kā arī iekārtas informācijas ierakstīšanai uz nesējiem - videomagnetofonus un iekārtas kompaktdisku ierakstīšanai -, tiek iekasēta nodeva - tā saucamā nesēja atlīdzība.

Pieņemot šo lēmumu, Saeima slēpās aiz ES prasībām, lai gan patiesībā ES direktīvas attiecībā uz autortiesībām no 2001.gada tādas prasības neizvirza.

Kā zināms, katra valsts pati izvēlas, kā ieviest ES direktīvas prasības. Pirms iestāšanās Eiropas Savienībā likumdevējs attiecībā uz ievesto tukšo informācijas nesēju saistībā ar atlīdzību izvēlētos vieglāko, bet ne taisnīgāko metodi autortiesību direktīvas prasību pārņemšanai.

Frakcija PCTVL uzskata, ka ir pienācis laiks šo lēmumu grozīt. ES vēlmju līdzīgu traktējumu mēs jau apstrīdējām lietā par PVN noteikšanu medikamentiem. Toreiz likumdevējs apgalvoja, ka ES prasība ir noteikt 9% lielu nodokli, taču patiesībā izrādījās, ka var aprobežoties arī ar 5% nodokli, kas tad arī tika realizēts dzīvē. Saistībā ar tukšiem informācijas nesējiem tika lobētas Latvijas Autortiesību aģentūras intereses.

2003.gadā par tukšajiem materiālajiem informācijas nesējiem tika iekasēta atlīdzība 158 tūkstošu latu apmērā, savukārt sadalīti tika 142 tūkstoši. Tas nozīmē, ka par šīs summas administrēšanu Latvijas Autortiesību aģentūra 2003.gadā ir paņēmusi 16 tūkstošus latu.

Politisko organizāciju apvienība “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” Saeimas frakcijām ir iesniegusi likumprojektu “Grozījumi Autortiesību likumā”, paredzot atteikšanos no tukšo informācijas nesēju atlīdzības. Mūsu skatījumā, taisnīga atlīdzība autoram būtu nodrošināta, ja autortiesību vai blakustiesību objekts tiktu aplikts ar speciālu nodevu. Līdz ar to ikviens, kurš likumīgi iegādājas filmu, fonogrammu vai vizuālo darbu, vienlaicīgi maksātu arī par šā darba reproducēšanu personiskajām vajadzībām.

Iespējams ir arī cits viedoklis, tātad veidi, kā nodrošināt taisnīgu atlīdzību autoram. Tieši par to PCTVL frakcija vēlējās diskutēt, iesniedzot Saeimā savu likumprojektu. Tomēr mēs viennozīmīgi esam pret tukšo informācijas nesēju atlīdzību, jo tūkstošiem cilvēku izmanto tukšos informācijas nesējus savu darbu fiksēšanai, nevis to reproducēšanai.

Lūdzu atbalstīt mūsu likumprojektu!

Sēdes vadītāja. Neviens nav pieteicies runāt “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 50, atturas - 16. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Pirms turpinām izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Lagzdiņa, Slaktera, Pietkeviča, Estas, Paula un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu mainīt 24.februāra sēdes darba kārtību, iekļaujot sadaļā “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana” lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Porieša ievēlēšanu Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav.

Turpināsim izskatīt sēdes darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu”” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - nav, atturas - 1 deputāts. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījums Valsts probācijas dienesta likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ingrīdai Circenei!

I.Circene (frakcija “Jaunais laiks”)

Lūdzu nodot arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Tātad nodosim arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu bērniem”” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojektu un noteikt, ka Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija būs atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jakova Plinera, Andreja Aleksejeva, Nikolaja Kabanova, Andra Tolmačova, Vladimira Buzajeva un Jura Sokolovska iesniegto likumprojektu “Grozījums Pilsonības likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, Juridiskajai komisijai un Pilsonības likuma izpildes komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija.

“Pret” pieteicies runāt deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Es sākšu ar kādu nelielu lirisku atkāpi. Bija kādreiz senajiem grieķiem tāds labu grāmatu radītājs, kurš sacerēja divas vēsturiskas poēmas: “Odiseju” un “Iliādu”. Un šajā “Iliādā” viņš stāstīja par senajiem ahajiem, kas gribēja iekarot seno Troju, bet trojieši pretojās ļoti sirsnīgi, tāpēc ar iekarošanu bija grūti. Un tad ahaji izdomāja tā saucamo Trojas zirgu un, izmantojot šo Trojas zirgu, iekļuva Trojas pilsētā un padarīja daudzas nelietības.

Es šo te grozījumu Pilsonības likumā arī gribētu salīdzināt, bet ne jau ar Trojas zirgu. Drīzāk ar kaut kādu Maskavas āzi vai arī ar Petropavlovskas ķēvi. Buzajeva kungs, es te nerunāju par Juriju Petropavlovski, es runāju par pilsētu Krievijā. Atgādinu jums: šinī gadījumā par Petropavlovsku pie Kamčatkas.

Ko tad paredz šis grozījums? Kā tad tas “Maskavas āzis” grib iebraukt pilsonībā? Tagad jau ļoti vienkārši. Nu vairs nav runa vispār par latviešu valodas zināšanām, nav vairs runa vispār par lojalitāti pret Latvijas valsti. Ne par ko tādu vairs runas nav! Nu ir ļoti vienkārši: pilsonību var iegūt personas, kuras dzīvo Latvijā, vismaz it kā dzīvo, un kuras ir ieguvušas pamatizglītību vai vispārējo vidējo izglītību. Izrādās, ka ar to jau pietiek! Vai arī tās ir ieguvušas pat pamatizglītību. Pamatizglītību! Nemaz nevajag vairs neko citu. Vai ieguvušas vispārējo vidējo izglītību privātās izglītības iestādēs. Vēl labāk! Kā jūs domājat? Kādi izskatīsies šie jaunizceptie pilsoņi? Vai viņi vispār kaut ko sajēgs no tā, kas viņiem būtu jāsajēdz? Protams, skaidrs ir šis nolūks. Taču šie paši autori ļoti bieži te nāk tribīnē un uztraucas par nepilsoņu stāvokli Latvijā. Tātad viņi ar vienu roku velk iekšā pilsonībā cilvēkus, kam tur galīgi nav vietas, bet ar otru roku paijā galviņas nepilsoņiem, jo šis nepilsoņu jautājums viņiem politiski ir izdevīgs.

Ne jau velti ir jau sākuši te klīst apkārt dokumenti, kas paredz it kā Satversmes grozījumus, kuros atkal parādās tas pats mūžsenais, vecais, bet jaunās skaņās skanošais nepilsoņu jēdziens.

Jā, es esmu dzirdējis, ka autori, kas iesniedza šo grozījumu Pilsonības likumā, uzskata, ka viņi ir īstenie krievu domu paudēji. Nu, varbūt. Zināma kategorija tāda ir.

Katrā ziņā es uzskatu, ka, neapšaubāmi, mūsu uzdevums ir sistemātiski uzstāties pret visiem šādiem ierosinājumiem un skaidrot šo ierosinājumu būtību.

Nav te vietas nekādiem mājdzīvniekiem, vienalga, no kuras vietas viņi ir nākuši, - nekādiem zirgiem, ķēvēm vai āžiem, kuros iekšā ieliek visādas jocīgas idejas!

Līdz ar to, cienītie kolēģi, nekas cits neatliek, kā balsot “pret”. Domājiet atkal par jaunu likumprojektu, par to, kā jūs grozīsiet vienu vai otru jums vajadzīgo likumu! Protams, tādi te būs un tā arī turpināsies. Tāpēc mēs nedrīkstam zaudēt uzmanību šajos jautājumos. Kur vien varēs, tur sprauksies iekšā. Pa dienu atnāks, pagrabināsies pie logiem un durvīm, un, ja netiks pa dienu iekšā, tad atnāks vakarā ar kaklasaiti un jaunu uzvalku un pieteiksies pie saimnieka uz pieņemšanu.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. “Par” pieteicies runāt deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Kādas populāras padomju kinokomēdijas varonis, kad viņam nācās atbildēt par saviem likumpārkāpumiem, izteica frāzi, kas palika atmiņā miljoniem skatītāju: “Padomju tiesa ir pati humānākā tiesa pasaulē.” Līdzīgi šim komēdijas noziedzniekam, arī labējo partiju pārstāvji, kuri pirms 14 gadiem atņēma politiskās tiesības trešajai daļai savu vēlētāju, iesaucās: “Latvijas Pilsonības likums ir pats demokrātiskākais likums pasaulē!”

Taču šodien mūsu diskusija nebūs par to. Visumā nemainot likuma diskriminējošo būtību, mēs ierosinām izsvītrot no tā vienu diskriminējošu normu, kas traucē masu bezpilsonības likvidēšanai vienas paaudzes dzīves laikā.

Labestīgie eiropieši ne reizi vien pievēra acis uz aparteīda pastāvēšanas problēmu Latvijā. Pēdējo reizi - kad uzņēma Eiropas Savienībā valsti, kura neatbilst tās pašas Eiropas Savienības izvirzītajiem kritērijiem cilvēktiesību jomā. Tomēr viņi kaut vai deva padomu reģistrēt nepilsoņu bērnus, kuri dzimuši pēc neatkarības sasniegšanas, kā Latvijas pilsoņus - bez kaut kādiem speciāliem vecāku iesniegumiem. Mēs ierosinām atrisināt masu bezpilsonības jautājumu citādā veidā - reģistrācijas kārtībā piešķirt pilsonību skolēniem, kuri absolvēs Latvijas akreditētās skolas. Patlaban likums to pieļauj, bet - tikai attiecībā uz latviešu skolu absolventiem.

Kolēģi, izskaidrojiet, ko tas nozīmē! Varbūt jūs uzskatāt, ka Latvijas krievu skolu valsts standartu un programmas nosaka Krievijas Federācijas Izglītības ministrija? Vai arī jūs līdz ar to izsakāt totālu neuzticēšanos Šadurska kungam un Radzeviča kungam, un Druvietes kundzei? Varbūt pie visa vainīga mācību valoda? No 1.septembra taču krievu vidusskolās 60 procenti mācību priekšmetu tiek pasniegti latviešu valodā, bet pamatskolās - atkarībā no izraudzītā modeļa: sākot no 50 procentiem līdz pat 75 procentiem priekšmetu 9.klasē tiek pasniegti latviešu valodā vai bilingvāli.

Savādāks stāvoklis veidojās akreditētās privātskolās, kaut gan tas bija tikai līdz brīdim, kad arī šo skolu absolventus piespieda kārtot valsts eksāmenu latviešu valodā.

Mēs saskaņā ar jūsu varbūtējo loģiku ierosinām piešķirt pilsonību reģistrācijas kārtībā tikai to privātskolu absolventiem, kurās vairāk nekā puse priekšmetu tiek pasniegta latviski. Ja Pilsonības likuma pants, kas diskriminē krievu skolas, netiks atcelts, tad kļūs skaidrs, kurp tad mēs īsti virzāmies. Praktiski mēs virzāmies pa ceļu, kas ved uz latviešu skolas diviem variantiem: pilntiesīgas skolas - latviešiem un nepilntiesīgas, pretvalstiskas - visiem pārējiem. Tā ir segregācija tīrā veidā, līdzīga tai, kura pastāvēja ASV pagājušā gadsimta vidū. No šādas segregācijas baltajiem amerikāņiem vajadzēja atteikties, jo pārāk liels bija melnādaino masu akciju spiediens.

Vai tad jūs vēlaties, lai krievu skolēnu masu demonstrācijas turpinātos? Vai arī jūs vēlaties, lai tām pievienotos pieaugušie - vecāki, radinieki, skolotāji? Tad jau šī jūsu vēlēšanās piepildīsies - pie tam jau šā gada pavasarī.

Cienījamie kolēģi! Nacionālās drošības koncepcija, kuru tika akceptējusi Saeima, pieprasa, lai Latvijas skolās tiktu likvidēta segregācija. PCTVL frakcija iesniedza likumprojektu, kas pilnībā atbilst šai koncepcijai. Gribētos uzklausīt pārliecinošu argumentāciju, kādēļ šis likumprojekts būtu jānoraida. Jo apgalvojumu, ka Druvietes kundzes vadībā valsts skolās tiek audzināta okupantu jaunā paaudze, kura, dziedādama častuškas, uzkož vodku ar voblu, es neuzskatu par argumentāciju.

Lūdzu nodot likumprojektu komisijām, lai būtu iespēja to rūpīgi izvērtēt!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 69, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts komisijām nav nodots.

Pirms tālāk izskatām sēdes darba kārtību, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt 24.februāra sēdes darba kārtībā izmaiņas - iekļaut tajā likumprojekta “Grozījums likumā “Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu”” izskatīšanu pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Ir iebildumi!”) Ja deputātiem ir iebildumi, lūdzu deputātus balsot par šādām darba kārtības izmaiņām. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 14, neviens deputāts neatturas. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likums” nodot Budžeta un finanšu un (nodokļu) komisijai, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāts Dzintars Zaķis ir pieteicies runāt “par”.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Tēlaini izsakoties, suni esam pārkāpuši, jāpārkāpj pāri tikai suņa astei. Ar to es domāju sekojošo. Privatizācijas process, kas mūsu valstī sākās teju jau 1991.gadā, faktiski šobrīd varētu tikt uzskatīts par iegājušu savā finiša taisnē. Par to liecina skaitļi. Apmēram ¾ iekšzemes kopprodukta šobrīd veidojas privātajā sektorā. Palicis no izsniegtajiem sertifikātiem ir mazāk nekā 10%. Respektīvi, vairāk nekā 90% privatizācijas sertifikātu ir izmantoti, turklāt ir izmantoti tieši privatizācijas procesā. Gandrīz katrs trešais Latvijas iedzīvotājs ir piedalījies privatizācijas procesā, privatizējot dzīvokļus, zemes gabalus, valsts kapitāldaļas un tā tālāk, un tā tālāk.

Respektīvi, palicis ir tikai mazumiņš. Lai šo mazumiņu sekmīgi pabeigtu, Ekonomikas ministrija uzskatīja par pareizu veidot šādu “jumta likumu”.

Tātad Ekonomikas ministrija ir izstrādājusi likumprojektu “Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likums”. Šis likums kalpotu kā ceļvedis privatizācijas procesa un sertifikātu izmantošanas pabeigšanā. Ministrijas izstrādātajā tā saucamā “jumta likuma” projektā paredzēts par pēdējo privatizācijas pieteikuma iesniegšanas termiņu noteikt 2005.gada 30.decembri. Šis datums, starp citu, būs zīmīgs arī daudzos citos jautājumos. Šis datums faktiski tiek uzskatīts par privatizācijas pabeigšanas datumu. Šis būs pēdējais datums, kad privatizācija varēs notikt, izmantojot sertifikātus. Tas nozīmē, ka, ja likums Saeimā tiks pieņemts martā, privatizācijas sertifikātu īpašniekiem būs deviņi mēneši laika iesniegt pieteikumus par privatizāciju, lai varētu izmantot viņu rīcībā esošos sertifikātus. Privatizācijas pabeigšanas likumā nav paredzēta privatizācijas sertifikātu kompensācija - apmaiņa pret naudu vai kompensācijas
sertifikātiem -, jo tā īpašuma apjoms, ko valsts un pašvaldības var piedāvāt privatizācijai, ir pietiekams, lai tas sertifikātu daudzums, kas šobrīd vēl ir iedzīvotāju rīcībā, varētu tikt izlietots. Kā jau minēju, šobrīd jau ir izlietoti nedaudz vairāk par 90% privatizācijas sertifikātu.

Svarīga, ļoti svarīga, lieta ir arī tā, ka mēs likumā skaidri pasakām, kuri ir tie lielie valsts uzņēmumi, kas nekad netiks nodoti privatizācijai. Un tie būtu: valsts akciju sabiedrība “Latvenergo”, valsts akciju sabiedrība “Latvijas pasts”, valsts akciju sabiedrība “Starptautiskā lidosta “Rīga””, valsts akciju sabiedrība “Latvijas dzelzceļš”, valsts akciju sabiedrība “Latvijas gaisa satiksme” un valsts akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži”.

Un trīs mēnešu laikā pēc šā likuma stāšanās spēkā Ministru kabinets izvērtēs pārējos valstij piederošos uzņēmumus vai uzņēmumu kapitāldaļas, un par to tiks pieņemts lēmums - tos privatizēt tikai par naudu.

Privatizācijas sertifikātus varēs izmantot dzīvokļu, nekustamā īpašuma, nomā un lietošanā esošās zemes, kā arī to valsts uzņēmumu vai valsts uzņēmumu kapitāldaļu privatizācijā, kurus Ministru kabinets nebūs noteicis kā pārdodamus tikai par naudu.

Privatizācijas pabeigšanas likumā ir skaidri definēti nosacījumi zemes privatizācijai. Likumā tiek nostiprināta latu un sertifikātu attiecība zemes privatizācijā. Iepriekš tas tika noteikts Ministru kabinetā, tagad tas būs skaidri ierakstīts likumā. To līdz šim noteica Ministru kabinets, kā jau es teicu.

Savukārt zemes privatizācijas objektiem cenas tiks noteiktas tikai un vienīgi atbilstoši to tirgus vērtībai. Līdzšinējā pieredze attiecībā uz valsts zemes privatizāciju rāda, ka, kopš ieviesta tās privatizācija pēc tirgus vērtības, ienākumi valstij pieauguši vairāk nekā divas reizes salīdzinājumā ar tiem, kādi bija iepriekš, kad privatizēja par kadastrālo vērtību.

Likums paredz arī novērst birokrātiskos šķēršļus privatizācijas procesā, tādējādi būtiski atvieglojot privatizāciju, kad persona vēlas iegūt īpašumā zemi, uz kuras atrodas tai piederoša ēka vai īpašums, kas ir uz šīs personas vārda reģistrēts zemesgrāmatā.

Personas varēs zemi īpašumā iegūt ar Privatizācijas aģentūras lēmumu, ja zeme pieder valstij, vai ar pašvaldības lēmumu, ja zeme pieder pašvaldībai.

Kolēģi! Es ceru, ka šis likums tik tiešām ieviesīs skaidrību privatizācijas procesa, kā arī sertifikātu izmantošanas pabeigšanā. Aicinu atbalstīt likumprojekta nodošanu izskatīšanai Saeimā!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “pret”.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - nav, atturas - 8. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Aleksandra Bartaševiča atsaukšanu no Saeimas sekretāra biedra amata”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsojums ir slēgts.

Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 21, atturas - 2. Lēmums ir pieņemts.

Es saku paldies savam kolēģim Saeimas sekretāra biedram Aleksandram Bartaševičam. Es ceru, ka viņš turpinās tikpat veiksmīgi strādāt, būdams ierindas deputāts.

Cienījamie kolēģi! Nākamais darba kārtības jautājums - Saeimas lēmuma projekts “Par Saeimas sekretāra biedra vēlēšanām”.

Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 25.pantu kandidatūras Saeimas Prezidija locekļu amatiem iesniedz Saeimas Prezidijam rakstveidā. Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Bērziņa, Kampara, Bendrātes, Circenes un citu deputātu iesniegumu, ar kuru tiek izvirzīta Ingunas Rībenas kandidatūra Saeimas sekretāra biedra vēlēšanām.

Citas kandidatūras rakstveidā nav iesniegtas.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli notiek aizklāta balsošana ar vēlēšanu zīmēm.

Lūdzu! Balsu skaitītāju vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Tātad mūsu uzdevums ir šodien ar vēlēšanu zīmēm iebalsot Saeimas Prezidijā sekretāra biedru.

Vispirms balsu skaitītāji sagatavosies vēlēšanām. Jūs gaidīsiet pie ieejas Dzeltenajā zālē, lai Zaļajā zālē varētu saņemt vēlēšanu zīmi. Tā kā vēlēšanu zīmē ir ierakstīts tikai viens kandidāts, jūsu uzdevums ir izteikt savu attieksmi pret šo kandidātu, atzīmējot “par” vai “pret”. Vēlēšanu zīmē nedrīkst būt abas atzīmes - “par” un “pret” -, jo tad vēlēšanu zīme būs nederīga. Vēlēšanu zīmē nedrīkst arī būt neatzīmēts “par” vai “pret” - arī tādā gadījumā vēlēšanu zīme būs nederīga.

Balsu skaitītāji, lūdzu, uz Zaļo zāli! Un, deputāti, esiet uzmanīgi! Mēģināsim veikli šo procedūru veikt!

 

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Balsu skaitītāju vārdā es aicinu tribīnē deputāti Jevgeniju Stalidzāni!

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Iepazīstināšu jūs ar Saeimas balsu skaitītāju sēdes protokolu Nr.34 “Par balsošanas rezultātiem, ievēlot 8.Saeimas sekretāra biedru”. Tātad tas ir protokols Nr.34, vēlēšanu zīme Nr.32.

Kopumā izgatavotas 110 vēlēšanu zīmes.

Deputātiem izsniegtas 74 vēlēšanu zīmes.

Sabojāto zīmju nav.

Dzēstas atlikušās 36 vēlēšanu zīmes.

No vēlēšanu kastes izņemtas 74 vēlēšanu zīmes.

Par derīgu atzīta 71 vēlēšanu zīme.

Par nederīgām atzītas 3 vēlēšanu zīmes.

Par Ingunas Rībenas kandidatūru nobalsojuši 59 deputāti.

Pret kandidāti balsojuši 12 deputāti.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības ruļļa 26.panta otro daļu par Latvijas Republikas 8.Saeimas sekretāra biedru ievēlēta Inguna Rībena. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu Rībenas kundzi ieņemt vietu Saeimas Prezidijā!

Cienījamie kolēģi, Saeimas Prezidijs ir saņēmis Dzintara Jaundžeikara, Pētera Simsona, Induļa Emša, Augusta Brigmaņa un citu deputātu lūgumu turpināt Saeimas 24.februāra sēdi bez pārtraukuma pulksten 10.30. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsaucieni: “Nav! Ir!”) Ja deputātiem ir iebildumi, lūdzu, balsosim par pārtraukuma atcelšanu. (Starpsauciens: “Dārgie boļševiki!”)

Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par to, lai sēdi turpinātu bez pārtraukuma pulksten 10.30! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 12, 1 deputāts atturas. Tātad Saeimas sēdi turpināsim bez pārtraukuma pulksten 10.30.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas šā gada 24.februāra sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā likumprojektu “Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likums” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī Circenes, Šiliņa, Ceriņas, Mūrnieces un citu deputātu lūgumu iekļaut Saeimas 24.februāra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputāta Igora Aleksandrova ievēlēšanu Pilsonības likuma izpildes komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Bet Bendrāte, Circene, Šiliņš, Ceriņa, Mūrniece un citi deputāti lūdz iekļaut 24.februāra sēdes darba kārtībā Saeimas lēmuma projektu “Par deputāta Igora Aleksandrova ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Saeimas priekšsēdētāja biedra vēlēšanām”.

Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 25.pantu, kā arī ar iepriekš minēto kandidatūras Prezidija locekļu amatiem Prezidijam tiek iesniegtas rakstveidā.

Prezidijs rakstveidā ir saņēmis Tautas partijas frakcijas deputātu Jāņa Lagzdiņa, Jāņa Estas, Mihaila Pietkeviča un citu iesniegumu ar lūgumu izvirzīt Saeimas priekšsēdētāja biedra amatam Tautas partijas frakcijas deputāti Vinetu Muižnieci.

Citas kandidatūras rakstiski nav iesniegtas. Tātad mēs turpināsim darbu, veicot aizklāto balsojumu ar vēlēšanu zīmēm.

Balsu skaitītāju vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne. Lūdzu!

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Kārtība paliek iepriekšējā: tātad mūsu balsošanas zīmē ir viens kandidāts. Mums ir jāizsaka sava attieksme pret šo kandidātu, balsojot vai nu “par”, vai “pret”. Būtu lūgums ievērot to, ka šī attieksme ir jāizsaka tajā lodziņā, kas ir pretī uzvārdam. Tur ir “par” vai “pret”.

Tā ka, lūdzu, esiet aktīvi un centīsimies laicīgi izdarīt šo darbu!

 

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes vadītāja. Balsu skaitītāju vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Saeimas balsu skaitītāju sēdes protokols Nr.35 “Par balsošanas rezultātiem, ievēlot 8.Saeimas Prezidija priekšsēdētāja biedru”. Vēlēšanu zīme Nr.33.

Kopumā izgatavotas 110 vēlēšanu zīmes.

Deputātiem izsniegtas 74 vēlēšanu zīmes.

Sabojātu un nomainītu zīmju nav.

Dzēstas atlikušās 36 vēlēšanu zīmes.

No vēlēšanu kastes izņemtas 74 vēlēšanu zīmes.

Par derīgām atzītas 73 vēlēšanu zīmes.

Par nederīgu atzīta 1 vēlēšanu zīme.

Pret kandidātu balsots 8 vēlēšanu zīmēs.

Par Vinetu Muižnieci nobalsojuši 65 deputāti.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības ruļļa 26.panta otro daļu par Saeimas priekšsēdētāja biedru ievēlēta Vineta Muižniece.

Seko sešu balsu skaitītāju paraksti. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Es lūdzu Vinetu Muižnieci ieņemt vietu Prezidijā.

Cienījamie kolēģi! Es domāju, ka šodien ir ļoti nozīmīgs brīdis Latvijas vēsturē, jo šodien mēs visi kopā esam pierādījuši, ka Latvijā reāli darbojas dzimumu līdztiesība. Šādā sastāvā Saeimas Prezidijs vēl nekad nav bijis. Es ceru, ka tas veicinās tikai labāku mūsu darbu. (Aplausi.)

Cienījamie kolēģi! Turpināsim izskatīt darba kārtību.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Karīnas Kazārovas iecelšanu par Tukuma rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Lūdzu apstiprināt lēmuma projektu “Par Karīnas Kazārovas iecelšanu par Tukuma rajona tiesas tiesnesi”.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par šo lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Anitas Kacares ievēlēšanu par Centrālās vēlēšanu komisijas locekli”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Porieša ievēlēšanu Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Porieša ievēlēšanu Saeimas Saimnieciskajā komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Igora Aleksandrova ievēlēšanu Pilsonības likuma izpildes komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Igora Aleksandrova ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu””. Trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3772. Likumprojekts komisijā sagatavots trešajam lasījumam.

1.priekšlikumu, ko bija iesniegusi deputāte Rugāte, Sociālo un darba lietu komisija ir daļēji atbalstījusi un iekļāvusi 2.priekšlikumā.

3. - Juridiskā biroja priekšlikumu - komisija ir atbalstījusi un iekļāvusi 4. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 5. ir veselības ministra Gundara Bērziņa priekšlikums. Priekšlikums komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 6. - Tolmačova kunga priekšlikums - komisijā ir noraidīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Andris Tolmačovs.

A.Tolmačovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie kolēģi deputāti! Ar kādu mērķi tika ieviesti ierobežojumi cigarešu realizācijai tirgus teritorijā? Tikai tādēļ, lai samazinātu cigarešu kontrabandas apjomus. Ar tādu pašu pamatojumu sākotnēji tika ieviesti ierobežojumi arī alkoholisko dzērienu tirdzniecībai tirgus teritorijā, un jau toreiz es jūs, godātie kolēģi, centos pārliecināt par to, ka šie ierobežojumi nesamazinās alkohola kontrabandu, taču būtiski ierobežos konkurenci un pārkāps brīvā tirgus principus. Un tad šie ierobežojumi tika likvidēti.

Tiešām, kāda gan ir starpība starp veikalu, kas atrodas Purvciemā, un tādu pašu veikalu tirgus teritorijā? Tātad pieredze parādīja, ka mums, kolēģi, ir bijusi taisnība. Atbildot uz manu jautājumu par to, vai iepriekš minētie grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā ir ietekmējuši situāciju alkohola kontrabandas laukā, iekšlietu ministrs Jēkabsona kungs norādīja (citēju): “Valsts policija uzskata, ka pēdējā gada laikā notikušās likumdošanas izmaiņas nav radījušas situācijas pasliktināšanos. Tas liecina, ka tirdzniecības ierobežojumi konkrētā teritorijā nekādā veidā neietekmē kontrabandas apjomu, taču kaitē mazajiem Latvijas uzņēmējiem, dodot priekšrocības lielajiem ārvalstu veikalu tīkliem.”

Pašreiz, ierobežojot cigarešu tirdzniecību tirgus teritorijā, tiek radīta pilnīgi analoģiska situācija, un es atkal jums piedāvāju grozījumus, kuri ir vērsti uz godīgu konkurenci un Latvijas mazo uzņēmēju aizstāvību. Man nav skaidrs, kāpēc visi tie tirgotāji, kuri darbojas tirgus teritorijā, automātiski tiek uzskatīti par kontrabandas tirgotājiem.

Godātie kolēģi! Ar savu grozījumu likumā es piedāvāju atcelt neloģiskos un praksē nepamatotos ierobežojumus attiecībā uz cigarešu tirdzniecību tirgus teritorijā.

Aicinu atbalstīt manu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāte Anta Rugāte.

A.Rugāte (Tautas partijas frakcija).

Labdien, godātie kolēģi! Es gribētu runāt par šo priekšlikumu un nedaudz piebilst saistībā ar šiem likumprojekta grozījumiem.

Par šo priekšlikumu runājot, varu sacīt, ka komisijā tas tika izdebatēts ļoti nopietni, taču patiesībā šie priekšlikumi neatrisina to problēmu, par kuru runāja Tolmačova kungs, vēlēdamies to atrisināt. Šajā priekšlikumā runāts pavisam par ko citu. Runa ir par izplatības ierobežojumiem tirgos. Pasaules prakse tajās valstīs, kurās ir ierobežojumi lietot tabaku, smēķēt jebkur, kur vien pagadās... Izmantojot to terminoloģiju, kuru lieto smēķētāji, varētu sacīt, ka tādā veidā, ierobežojot pīpēšanas iespējas, tiek ierobežotas viņu cilvēktiesības. Es drīzāk gribētu teikt - lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju, kuri nepīpē, viņu kā nepīpētāju tiesības tiek ierobežotas, kad ir visatļautība - kad var to darīt jebkurā vietā. To valstu pieredze, kuras šo pīpēšanas ierobežošanu jau ir kādu laiku realizējušas, nepārprotami rāda, ka ierobežot tirgošanu - tas nenozīmē ierobežot lietošanu. Piemēram, Īrija ir pieņēmusi stingrus noteikumus nesmēķēt pat īru krogos. Tas mums dažiem šķiet tāds tā kā paradokss, bet tas darbojas - un ļoti spoži darbojas! Īrijā. Tur jūs varat jebkurā automātā nopirkt cigarešu paciņu. Tas jums netiek liegts. Taču pīpēt jūs tur nedrīkstat. Jo jums ir jādomā vēl arī par tiem 300 vai 400 cilvēkiem, kuri vienlaikus ar jums atrodas tajā krogā un nepīpē.

Sabiedriskā doma un attiecīga attieksme pret smēķētāju - tas ir tas, kas mums šobrīd tikai top un veidojas. Mūsu tiesības ir strādāt un atpūsties tīrā - no tabakas dūmiem tīrā - vidē, kas mums nerada atkarību un vēlēšanos pašiem uzvilkt kādu dūmu, līdz ar to dabūjot arī sekas - šo atkarību un tās pašas slimības, ar kurām sirgst smēķētāji un kuru ārstēšanai Latvijā izlieto no ļoti skopā un nepietiekamā veselības budžeta 12 miljonus gadā.

Ne tikai attiecībā uz Tolmačova kunga priekšlikumu, bet kopumā par šiem grozījumiem runājot, jāteic, ka tas, ko mēs esam panākuši šajā likumprojektā, nav ideālais variants nekādā ziņā, taču tas ir optimālais variants. Jo ar varu neko nevar panākt, bet tikai ar labu vien arī nekas neiznāks. Dosim iespēju izprast šā likuma grozījumus un tos arī realizēt, un tad arī parādīsies tā sabiedrības gatavība savu vidi veidot pašiem un būt par to atbildīgiem! Ne jau likums būs tas, kas sakārtos. Mēs paši būsim tie, kas, pildīdami likumu, to izdarīsim.

Es runāšu tikai vienu reizi. Es gribu pateikt paldies kolēģiem no Sociālo un darba lietu komisijas par manu priekšlikumu atbalstu un lielisko sadarbību, kura mums bija šo mēnešu laikā un kuras rezultāts ir tas, ka esam nonākuši līdz galīgajam lasījumam. Likumprojektu šodien izskatām trešajā lasījumā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Deputāts Andris Tolmačovs. Otro reizi.

A.Tolmačovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Varbūt jūs nesaprotat priekšlikuma būtību. Mans priekšlikums - neierobežot tirgus teritorijā cigarešu pārdošanu. Tādēļ, ka bija tie ieviestie ierobežojumi... Tas galvenais arguments bija cīņa pret kontrabandu. Un tas arguments, ka mēs samazinām cigarešu pārdošanu... Ja ieviesīsim kaut kādus ierobežojumus konkrētā teritorijā, tas nekādi nesamazinās pīpēšanu. Tas blīvums... to veikalu blīvums, kuros tirgo... Vienā teritorijā netirgo, taču blakus ir veikals, kur tirgo, un tā vienkārši ir konkurence. Un cieš vietējie uzņēmēji. Tā ir cīņa nevis ar smēķēšanu, bet cīņa pret vietējiem uzņēmējiem.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu! Deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne. Jā, tiešām par šo priekšlikumu tika diezgan ilgi debatēts komisijā. Arī tad, kad tas tika iesniegts iepriekšējos grozījumos, kad šis aizliegums tika noteikts... Šobrīd Tolmačova kungs ir piedāvājis šo pašu pantu, tā teikt, otrādi - izlaižot to daļu, ko mēs iepriekšējos labojumos bijām iebalsojuši. Komisijas lēmums ir neatbalstīt. Arī es aicinu Saeimu neatbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 6. - deputāta Tolmačova priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 52, atturas - 6. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Stalidzāne. 7. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Tas paredz izslēgt 10.pantu. Sakarā ar to, ka 10.pants ir apvienots ar 11.pantu, komisija šo priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 8. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts komisijas priekšlikumā - 11.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. Arī Rugātes kundzes iesniegtais 9.priekšlikums ir iestrādāts 11.priekšlikumā. Tāpat arī deputātes Rugātes iesniegtais 10.priekšlikums ir iestrādāts 11.priekšlikumā. Tāpēc lūdzu Saeimu atbalstīt Sociālo un darba lietu komisijas iesniegto 11.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 9., 10. un 11.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. 12. - deputātes Rugātes priekšlikums. Tas ir iestrādāts Sociālo un darba lietu komisijas iesniegtajā 15.priekšlikumā. Arī 13.priekšlikums, ko iesniegusi deputāte Rugāte, ir iestrādāts 15.priekšlikumā. Un arī veselības ministra Gundara Bērziņa iesniegtais 14.priekšlikums ir iestrādāts Sociālo un darba lietu komisijas sagatavotajā 15.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem pret minētajiem priekšlikumiem iebildumu nav. Ir? Es atvainojos...

Tātad pret 12., 13. un 14.priekšlikumu deputāti neiebilst.

Un par 15.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu deputātus balsot par 15. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 6, neviens neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

J.Stalidzāne. 16. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 17. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 18. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. Līdz ar to mēs esam šo likumprojektu sagatavojuši, lai Saeima varētu to pieņemt trešajā, galīgajā, lasījumā, jo tāds ir arī komisijas lēmums.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 1, atturas - 6. Likums “Grozījumi likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Valsts zemes dienestu””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Indulis Emsis.

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Mēs strādāsim ar dokumentu Nr.3749, izskatīsim sagatavoto likumprojektu otrajā lasījumā.

1. - deputātes Seiles priekšlikums. Komisija iesaka atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Emsis. 2. - deputātes Seiles priekšlikums. Komisija iesaka atbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu deputātus balsot par 2. - deputātes Annas Seiles priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 57, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Emsis. 3. - deputātes Seiles priekšlikums. Komisija iesaka atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Emsis. 4. - deputātes Seiles priekšlikums. Komisija iesaka atbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 49, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Emsis. 5. - deputātes Seiles priekšlikums. Komisija iesaka atbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 48, atturas - 8. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Emsis. 6. - deputātes Seiles priekšlikums. Komisija iesaka atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Emsis. Ar to arī visi otrajam lasījumam iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - 1, atturas - 5. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam! Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Indulim Emsim!

I.Emsis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 5.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - šā gada 5.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku darbības noteikumi”. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris.

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Priekšsēdētājas kundze! Kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi otrajā lasījumā likumprojektu “Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku darbības noteikumi”. Ir saņemti 29 priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums izteikt jaunā redakcijā likuma nosaukumu. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir redakcionāls. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. Arī 3.priekšlikums ir Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir redakcionāls. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Juridiskais birojs ierosina mainīt nodaļas nosaukumu. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to daļēji iestrādājusi savā priekšlikumā - 6.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 5. un 6.priekšlikumu deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arī tas ir redakcionāls labojums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 12. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisija, protams, atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 14. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Juridiskais birojs ierosina izslēgt divus vārdus - “(papīra formā)”. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 16. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 17. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 18. - arī tas ir komisijas priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 19. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 20. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 23. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts komisijas priekšlikumā Nr.25.

Sēdes vadītāja. Pret 23.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 24. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Arī atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 25.priekšlikumu mēs jau atbalstījām.

Tātad 26. ...

Sēdes vadītāja. Pret 25.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 26. - Juridiskā biroja redakcionāls priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 27. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 28. - Juridiskā biroja priekšlikums, kurā ierosināts svītrot jau kā izpildītu 7.punktu. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. Arī 29.priekšlikumu komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Slakteris. 4.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 4.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par privātajiem pensiju fondiem””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris.

 

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Komisija otrajam lasījumam ir saņēmusi divus priekšlikumus.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arī to komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. Aicinu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

A.Slakteris. 4.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 4.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Kolēģi! Likumprojekts “Grozījumi Nacionālo bruņoto spēku likumā”, trešais lasījums. Kopumā saņemti 13 priekšlikumi, kas tika izskatīti 15.februāra sēdē.

1. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 2. - Aizsardzības ministrijas parlamentārās sekretāres Lindas Mūrnieces kundzes priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 3.priekšlikums ir, pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 85.panta otrās daļas 2.punktu, iekļautais Nacionālo bruņoto spēku likuma grozījums, kas bija likumprojektā paredzēts ar reģistrācijas numuru 979. Komisijas vārdā aicinu šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 4.priekšlikums. Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 5.priekšlikums. Pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 85.panta otrās daļas 2.punktu, likumprojektā iekļautais Nacionālo bruņoto spēku likuma grozījums bija paredzēts likumprojektā ar reģistrācijas numuru 979. Komisijas vārdā aicinu atbalstīt šo priekšlikumu Aizsardzības un iekšlietu komisijas redakcijā.

Sēdes vadītāja. Pret 5. un 6.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 8.priekšlikums. Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums...

Sēdes vadītāja. 7.priekšlikums...

J.Dalbiņš. Es atvainojos! 7.priekšlikums ir tieši tādā pašā veidā pamatots un iekļauts no likumprojekta ar reģistrācijas numuru 979. Komisijas vārdā aicinu šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 8. - komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 9. - aizsardzības ministra Repšes kunga priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 10. - aizsardzības ministra Repšes kunga priekšlikums. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 11. - aizsardzības ministra Repšes priekšlikums. Komisija lūdz to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 12.priekšlikums ir iekļauts no likumprojekta ar reģistrācijas numuru 979. Komisijas vārdā aicinu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 13. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likums “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju””. Trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Staņislavs Šķesters.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”” ar reģistra numuru 943.

1. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 3. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 5. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 6. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 7. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 8. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 9. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 10. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts un iestrādāts 18. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 10.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 11. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 12. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 13. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts un ietverts priekšlikumā Nr.17, kas ir atbildīgās komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Pret 15.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 16. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts un iestrādāts atbildīgās komisijas 17.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 16. un 17.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 18. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 19. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 20. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts. Tas noteic, ka “Ministru kabinets līdz 2005.gada 31.decembrim izstrādā kārtību, kādā izveido, uztur un attīsta situācijas novērošanas, analīzes, prognozēšanas un kontroles informācijas sistēmu un datu bāzi mājokļu jomā (mājokļu monitoringa sistēmu)”.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 20.priekšlikumu.

S.Šķesters. Paldies.

Visi priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Cilvēka genoma izpētes likumā”. Trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3773. Likumprojekts sagatavots trešajam lasījumam. Trešajam lasījumam ir iesniegti divi priekšlikumi.

1. - veselības ministra Gundara Bērziņa priekšlikums. Komisija to neatbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

J.Stalidzāne. 2. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Vairāk priekšlikumu nav.

Komisija ir nolēmusi likumprojektu pieņemt trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Cilvēka genoma izpētes likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par 1973.gada 5.oktobra Konvenciju par Eiropas patentu piešķiršanu (Eiropas Patentu Konvencija), 2000.gada 17.oktobra Vienošanos par Konvencijas par Eiropas patentu piešķiršanu 65.panta piemērošanu un 2000.gada 29.novembra Grozījumiem 1973.gada 5.oktobra Konvencijā par Eiropas patentu piešķiršanu (Eiropas Patentu Konvencija)”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Ārlietu komisijā nav iesniegts neviens priekšlikums. Komisijas vārdā es aicinu jūs atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Publisko izklaides un svētku pasākumu drošības likums”. Otrais lasījums.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Circene.

I.Circene (frakcija “Jaunais laiks”).

Likumprojekts “Publisko izklaides un svētku pasākumu drošības likums” (dokumenta Nr.2097). Likumprojekta otrajam lasījumam iesniegts 81 priekšlikums.

1. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 2. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 3. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 4. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 5. - daļēji atbalstīts un iestrādāts 6. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 5. un 6.priekšlikumu.

I.Circene. 7. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 8. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 9. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 10. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 11. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 12. - daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 13. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 14. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 15. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

I.Circene. 16. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 17. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 18. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 19. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 20. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 21. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 22. - daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 23. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 24. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 25. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 26. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 27. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 28. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 29. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 30. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 31. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 32. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 33. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 34. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 35. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 36. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 37. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 38. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

I.Circene. 39. - atbalstīts un izteikts precizētā komisijas redakcijā (40.priekšlikumā).

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

I.Circene. 41. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 42. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 43. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 44. - atbalstīts un izteikts komisijas precizētā redakcijā (45.priekšlikumā).

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

I.Circene. 46. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 47. - atbalstīts un izteikts komisijas precizētā redakcijā (49.priekšlikumā).

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 47.priekšlikumu.

I.Circene. 48. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 49. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 50. - daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 51. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 52. - atbalstīts precizētā redakcijā, iekļauts 4.panta ceturtajā daļā (17.priekšlikumā).

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 53. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 54. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 55. - atbalstīts un izteikts precizētā redakcijā...

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 56. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 57. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 58. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 59. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 60. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 61. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 62. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 63. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 64. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 65. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 66. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 67. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 68. - atbalstīts un iekļauts kā 7.punkts 15.pantā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 69. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 70. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 71. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 72. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 73. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 74. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 75. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 77. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 78. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. 79. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. 80. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

I.Circene. Un 81. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Circene. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 3, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

I.Circene. 11.marts.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 11.marts. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Autopārvadājumu likumā”. Pirmais lasījums.

Cienījamie kolēģi, likumprojekts “Grozījums Autopārvadājumu likumā”. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Jaundžeikars.

Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Autopārvadājumu likumā”. Komisija to atbalstīja un lūdz arī Saeimu pieņemt to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Dz.Jaundžeikars. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības... (No zāles dep. A.Tolmačovs: “Par termiņu!”) Es atvainojos, vai deputāts Andris Tolmačovs... Par procedūru? Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Andrim Tolmačovam.

A.Tolmačovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

9.marts. Tas ir otrais priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Tātad mums ir divi priekšlikumi: komisijas priekšlikums - 2.marts, deputāta Andra Tolmačova priekšlikums - 9.marts.

Lūdzu, balsosim par tālāko priekšlikumu - tas ir, par deputāta Andra Tolmačova priekšlikumu, kas paredz noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu 9.martu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 63, atturas - 2. Tātad priekšlikuma iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam paliek 2.marts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Meža likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Izskatīsim dokumentu Nr.3759.

Ir iesniegts viens priekšlikums. Priekšlikumu ir iesniedzis finanšu ministrs Oskars Spurdziņš. Komisija šo priekšlikumu iesaka šoreiz neatbalstīt, jo likumprojekta koncepcija bija mazliet citādāka. Ministru kabinets iesniedza priekšlikumus, kas saistīti ar Eiropas Savienības finansējuma un līdzfinansējuma izmantošanu meža nozarē. Tā kā šis priekšlikums ir ļoti saistīts ar meža zemes privatizācijas un atsavināšanas jautājumiem, tad komisija ir nolēmusi šos jautājumus izskatīt saistībā ar otru likumprojektu, kas jau ir atkārtoti atvērts izskatīšanai Saeimā. Tātad Meža likums tiks skatīts.

Un tāpēc atbildīgā komisija ir noraidījusi finanšu ministra Spurdziņa priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Paldies. Visi priekšlikumi ir izskatīti.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

A.Seile. Komisija lūdz noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu 3.martu.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 3.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Finanšu nodrošinājuma likums”. Otrais lasījums.

Cienījamie kolēģi, skatīsim likumprojektu “Finanšu nodrošinājuma likums”.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris.

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Priekšsēdētājas kundze! Kolēģi! Skatīsim Finanšu nodrošinājuma likumu. Ir saņemti 22 priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir iestrādāts atbildīgās komisijas priekšlikumā Nr.5.

Sēdes vadītāja. Pret 4. un 5.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts komisijas priekšlikumā Nr.9.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. Līdzīga situācija ir ar 8.priekšlikumu. Arī tas ir iestrādāts komisijas priekšlikumā Nr.9.

Sēdes vadītāja. Pret 8. un 9.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 10. un 11.priekšlikums. Tie ir Juridiskā biroja priekšlikumi, kas iestrādāti komisijas priekšlikumā Nr.12.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 13. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 14. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts atbildīgās komisijas priekšlikumā Nr.16.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 18. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir iestrādāts atbildīgās komisijas priekšlikumā Nr.20.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. Mēs esam izskatījuši visus priekšlikumus. Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Slakteris. 4.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 4.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Finanšu instrumentu tirgus likumā”. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris.

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Ir saņemts tikai viens priekšlikums, un tas ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Slakteris. Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Slakteris. 4.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 4.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris.

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Komisija ir saņēmusi 2 priekšlikumus.

1 - tieslietu ministres Solvitas Āboltiņas priekšlikums, kas nosaka principu, ka aģentūra izvēlas administratoru kandidātus pēc nejaušības principa. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Slakteris. 2. - deputāta Sokolovska priekšlikums, kurš ierosināja, ka administrācijas izmaksu aprēķināšanas kārtību nosaka Ministru kabinets. Komisija to nav atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. - deputāta Sokolovska priekšlikumu. Balsošanas režīmu!...

A.Slakteris. Es atvainojos! Es laikam esmu maldinājis Saeimu... Komisija nav atbalstījusi to.

Sēdes vadītāja. Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 59, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Slakteris. Es atvainojos deputātiem par pārpratumu.

Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 3, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Slakteris. 4.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 4.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu””. Otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3771. Likumprojekts sagatavots otrajam lasījumam.

1.priekšlikumu ir iesniegusi Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre Dita Lūka. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Arī 2.priekšlikumu ir iesniegusi Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre. Komisija arī šo priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 3. - arī tas ir Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 4.priekšlikumu ir iesniegusi deputāte Vasaraudze. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 5.priekšlikumu ir iesniegusi Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 6.priekšlikumu ir iesniegusi Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 7. - deputātes Vasaraudzes kundzes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 8.priekšlikumu ir iesniegusi Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 9.priekšlikumu ir iesniegusi Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 10. - Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 11.priekšlikumu ir iesniegusi Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 12.priekšlikumu ir iesniegusi Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 13. - Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Komisija to ir atbalstījusi.

J.Stalidzāne. 14. - Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 15. - Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 16. - deputātes Vasaraudzes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 17. - deputātes Vasaraudzes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 18. - Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 19. - deputātes Vasaraudzes priekšlikums. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 20.priekšlikumu ir sagatavojusi Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 21.priekšlikums ir Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 22. - deputātes Vasaraudzes priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi priekšlikumu, iestrādājusi pārejas noteikumos kā 29.punktu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Komisija ir nolēmusi atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 1.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 1.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu””. Pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Jānis Lagzdiņš.

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi deputāti! Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ir izstrādājusi nelielus grozījumus likumā “Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu”. Minētie grozījumi ir nepieciešami, lai pirms neilga laika pieņemtos Pašvaldību likuma grozījumus saskaņotu ar minēto likumu - likumu par šo deputātu statusu. Mēs esam saņēmuši pozitīvu atzinumu no Latvijas Pašvaldību savienības.

Aicinu atbalstīt Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas izstrādātos likuma grozījumus! Taču, pirms mēs balsojam, komisijas vārdā es ierosinu noteikt steidzamību minētajam likumprojektam.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 1, atturas - 6. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 6, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

J.Lagzdiņš. Komisijas vārdā aicinu noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu 28.februāri un par izskatīšanas dienu - 3.martu.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 28.februāris. Izskatīšana - 3.marta sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likums”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir savā sēdē izskatījusi likumprojektu “Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likums” un aicina to atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret - nav, atturas - 18. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - nav, atturas - 15. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 9.marts, izskatīšana - 17.martā.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 9.marts, izskatīšana - 17.marta sēdē. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Līdz ar to visi darba kārtības jautājumi ir izskatīti.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK deputātu Grīnblata, Rasnača, Seiles, Tabūna un Kalniņa jautājumu izglītības un zinātnes ministrei Inai Druvietei par domrakstu konkursu. Jautājums tiks nodots ministrei.

Cienījamie kolēģi! Lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, sekos paziņojumi.

Vārds deputātam Aleksandram Kiršteinam.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie Ārlietu komisijas kolēģi! Tūliņ, pēc piecām minūtēm, Ārlietu komisijas sēde Ārlietu komisijas telpās. Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Jevgenijai Stalidzānei.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi deputāti! Sociālo un darba lietu komisijas locekļi! Pulksten 12.15 Sociālo un darba lietu komisijas sēde.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Valsts pārvaldes un pašvaldības lietu komisijas deputātus lūdzu uz sēdi.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Jānim Strazdiņam.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienītie Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas locekļi! Mums ir sēde pulksten 12.30 komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Guntim Bērziņam.

G.Bērziņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Neformālā darba grupa par komunisma un totalitārisma nosodīšanu, lūdzu satikties pulksten 13.30 Sabiedrisko lietu komisijas telpās! Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds Saeimas sekretāram Jānim Šmitam.

J.Šmits (Saeimas sekretārs).

Godātie kolēģi! Frakciju padomes sēde sāksies pēc 20 minūtēm un notiks Sarkanajā zālē. Paldies.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Saeimas sekretāra biedri nolasīt reģistrācijas rezultātus!

I.Rībena (Saeimas sekretāra biedre).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies: Guntis Bērziņš, Ēriks Škapars, Pēteris Kalniņš, Jānis Škapars, Māra Ceriņa, Aleksandrs Kiršteins, Andrejs Klementjevs, Vilis Krištopans, Dzintars Jaundžeikars, Liene Liepiņa, Leopolds Ozoliņš, Krišjānis Peters, Mihails Pietkevičs, Valdis Ģīlis, Jakovs Pliners, Ivans Ribakovs, Mareks Segliņš, Anna Seile, Jevgenija Stalidzāne, Kārlis Strēlis, Inta Feldmane un Aleksejs Vidavskis.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Līdz ar to 24.februāra sēde ir beigusies. Paldies!

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas ziemas sesijas 7.sēde

2005.gada 24.februārī

Par darba kārtību
Lēmuma projekts “Par Igora Aleksandrova 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (A.Latkovska vietā)
(3784. dok., reģ. nr.639)

Ziņo

- dep. P.Maksimovs
Igora Aleksandrova svinīgais solījums
Par darba kārtību
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā””
(3748. un 3748.a dok., reģ. nr.1113)

Par procedūru

- dep. L.Mūrniece
Par likumprojektu “Grozījumi Autortiesību likumā” (Noraidīts)
(3757. un 3757.a dok., reģ. nr.1115)

Priekšlikums

- dep. A.Tolmačovs (par)
Par darba kārtību
Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu””
(3760. un 3760.a dok., reģ. nr.1116)
Par likumprojektu “Grozījums Valsts probācijas dienesta likumā”
(3767. un 3767.a dok., reģ. nr.1117)

Priekšlikums

- dep. I.Circene
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu bērniem””
(3768. un 3768.a dok., reģ. nr.1118)
Par likumprojektu “Grozījums Pilsonības likumā” (Noraidīts)
(3774. un 3774.a dok., reģ. nr.1119)

Priekšlikumi

- dep. J.Dobelis (pret)
- dep. V.Buzajevs (par)
Par darba kārtību
Par likumprojektu “Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likums”
(3775. un 3775.a dok., reģ. nr.1120)

Priekšlikums

- dep. Dz.Zaķis (par)
Lēmuma projekts “Par deputāta Aleksandra Bartaševiča atsaukšanu no Saeimas sekretāra biedra amata”
(3790. dok., reģ. nr.643)
Lēmuma projekts “Par Saeimas sekretāra biedra vēlēšanām”
(3791. dok., reģ. nr.644)
Balsu skaitītāju ziņojums

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Balsu skaitītāju ziņojums (protokols Nr.34)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Par darba kārtību
Lēmuma projekts “Par Saeimas priekšsēdētāja biedra vēlēšanām”
(3785. dok., reģ. nr.640)
Balsu skaitītāju ziņojums

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Balsu skaitītāju ziņojums (protokols Nr.35)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Lēmuma projekts “Par Karīnas Kazārovas iecelšanu par Tukuma rajona tiesas tiesnesi”
(3769. dok., reģ. nr.637)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Lēmuma projekts “Par Anitas Kacares ievēlēšanu par Centrālās vēlēšanu komisijas locekli”
(3778. dok., reģ. nr.638)
Lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Porieša ievēlēšanu Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijā”
(3788. dok., reģ. nr.641)
Lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Porieša ievēlēšanu Saeimas Saimnieciskajā komisijā”
(3789. dok., reģ. nr.642)
Lēmuma projekts “Par deputāta Igora Aleksandrova ievēlēšanu Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijā”
(3792. dok., reģ. nr.645)
Lēmuma projekts “Par deputāta Igora Aleksandrova ievēlēšanu Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijā”
(3793. dok., reģ. nr.646)
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu”” (3.lasījums)
(3772. dok., reģ. nr.906)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Debates

- dep. A.Tolmačovs
- dep. A.Rugāte
- dep. A.Tolmačovs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Valsts zemes dienestu”” (2.lasījums)
(3599. un 3749. dok., reģ. nr.1080)

Ziņo

- dep. I.Emsis
Likumprojekts “Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku darbības noteikumi” (2.lasījums)
(3598. un 3762. dok., reģ. nr.1079)

Ziņo

- dep. A.Slakteris
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par privātajiem pensiju fondiem”” (2.lasījums)
(3593. un 3763. dok., reģ. nr.1074)

Ziņo

- dep. A.Slakteris
Likumprojekts “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā” (3.lasījums)
(3750. dok., reģ. nr.831)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”” (3.lasījums)
(3761. dok., reģ. nr.943)

Ziņo

- dep. S.Šķesters
Likumprojekts “Grozījumi Cilvēka genoma izpētes likumā” (3.lasījums)
(3773. dok., reģ. nr.981)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Par 1973.gada 5.oktobra Konvenciju par Eiropas patentu piešķiršanu (Eiropas Patentu Konvencija), 2000.gada 17.oktobra Vienošanos par Konvencijas par Eiropas patentu piešķiršanu 65.panta piemērošanu un 2000.gada 29.novembra Grozījumiem 1973.gada 5.oktobra Konvencijā par Eiropas patentu piešķiršanu (Eiropas Patentu Konvencija)” (2.lasījums)
(3242. un 3770. dok.,reģ. nr.989)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Publisko izklaides un svētku pasākumu drošības likums” (2.lasījums)
(2097. un 3752. dok., reģ. nr.669)

Ziņo

- dep. I.Circene
Likumprojekts “Grozījums Autopārvadājumu likumā” (1.lasījums)
(3713. un 3754. dok., reģ. nr.1106)

Ziņo

- dep. Dz.Jaundžeikars

Par procedūru

- dep. A.Tolmačovs
Likumprojekts “Grozījumi Meža likumā” (2.lasījums)
(3589. un 3759. dok., reģ. nr.1071)

Ziņo

- dep. A.Seile
Likumprojekts “Finanšu nodrošinājuma likums” (2.lasījums)
(3550. un 3764. dok., reģ. nr.1056)

Ziņo

- dep. A.Slakteris
Likumprojekts “Grozījums Finanšu instrumentu tirgus likumā” (2.lasījums)
(3551. un 3765. dok., reģ. nr.1057)

Ziņo

- dep. A.Slakteris
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju”” (2.lasījums)
(3552. un 3766. dok., reģ. nr.1058)

Ziņo

- dep. A.Slakteris
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”” (2.lasījums)
(3606. un 3771. dok., reģ. nr.1083)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu”” (1.lasījums) (Steidzams)
(3760., 3760.a un 3786. dok., reģ. nr.1116)

Ziņo

- dep. J.Lagzdiņš
Likumprojekts “Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likums” (1.lasījums) (Steidzams)
(3775., 3775.a un 3794. dok., reģ. nr.1120)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis
Par deputātu jautājumu izglītības un zinātnes ministrei I.Druvietei “Par domrakstu konkursu”
(740. dok., reģ. nr.57)
Paziņojumi
- dep. A.Kiršteins
- dep. J.Stalidzāne
- dep. S.Šķesters
- dep. J.Strazdiņš
- dep. G.Bērziņš
- dep. J.Šmits
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedre   I.Rībena

Balsojumi

Lēmuma projekts "Par I.Aleksandrova 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku"
Datums: 24.02.2005. 09:03:26 bal001
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3784

Datums: 24.02.2005. 09:22:14 bal002
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Datums: 24.02.2005. 09:23:18 bal003
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Grozījumi likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā"
Datums: 24.02.2005. 09:26:08 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3748 nodošanu komisijām

Grozījumi Autortiesību likumā
Datums: 24.02.2005. 09:29:48 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3757 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu"
Datums: 24.02.2005. 09:31:00 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3760 nodošanu komisijām

Grozījums Valsts probācijas dienesta likumā
Datums: 24.02.2005. 09:31:50 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3767 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu bērniem"
Datums: 24.02.2005. 09:32:42 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3768 nodošanu komisijām

Grozījums Pilsonības likumā
Datums: 24.02.2005. 09:44:18 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3774 nodošanu komisijām

Datums: 24.02.2005. 09:45:04 bal010
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likums
Datums: 24.02.2005. 09:50:52 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3775 nodošanu komisijām

Datums: 24.02.2005. 10:27:54 bal013
Balsošanas motīvs: Par sēdes turpināšanu bez pārtraukuma

Lēmuma projekts "Par deputāta J.Porieša ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā"
Datums: 24.02.2005. 11:01:48 bal016
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3788

Lēmuma projekts "Par deputāta J.Porieša ievēlēšanu Saimnieciskajā komisijā"
Datums: 24.02.2005. 11:02:14 bal017
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3789

Lēmuma projekts "Par deputāta I.Aleksandrova ievēlēšanu Pilsonības likuma izpildes komisijā"
Datums: 24.02.2005. 11:02:44 bal018
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3792

Lēmuma projekts "Par deputāta I.Aleksandrova ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā"
Datums: 24.02.2005. 11:03:12 bal019
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3793

Grozījumi likumā "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu" (3.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:12:38 bal020
Balsošanas motīvs: Par 6.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu" (3.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:14:32 bal021
Balsošanas motīvs: Par 15.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu" (3.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:15:22 bal022
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3772 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Valsts zemes dienestu" (2.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:16:38 bal023
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par Valsts zemes dienestu" (2.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:17:16 bal024
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par Valsts zemes dienestu" (2.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:17:33 bal025
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par Valsts zemes dienestu" (2.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:18:16 bal026
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3749 pieņemšanu 2.lasījumā

Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku darbības noteikumi (2.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:23:08 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3762 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par privātajiem pensiju fondiem" (2.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:24:10 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3763 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā (reģ. nr.831) (3.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:27:32 bal029
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3750 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" (3.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:30:32 bal030
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3761 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Cilvēka genoma izpētes likumā (3.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:31:46 bal031
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3773 pieņemšanu 3.lasījumā

Par 1973.gada 5.oktobra Konvenciju par Eiropas patentu piešķiršanu (Eiropas Patentu Konvencija), 2000.gada 17.oktobra Vienošanos par Konvencijas par Eiropas patentu piešķiršanu 65.panta piemērošanu un 2000.gada 29.novembra Grozījumiem 1973.gada 5.oktobra Konvencijā par Eiropas patentu piešķiršanu ( Eiropas Patentu Konvencija) (2.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:32:52 bal032
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3770 pieņemšanu 2.lasījumā

Publisko izklaides un svētku pasākumu drošības likums (2.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:38:20 bal033
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3752 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Autopārvadājumu likumā (1.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:39:34 bal034
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3713 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Autopārvadājumu likumā (1.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:40:54 bal035
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu /09.03.2005./

Grozījumi Meža likumā (2.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:42:36 bal036
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3759 pieņemšanu 2.lasījumā

Finanšu nodrošinājuma likums (2.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:45:46 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3764 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums Finanšu instrumentu tirgus likumā (2.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:46:38 bal038
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3765 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums likumā "Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju" (2.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:47:56 bal039
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījums likumā "Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju" (2.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:48:22 bal040
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3766 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" (2.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:52:24 bal041
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3771 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums likumā "Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu" (1.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:54:00 bal042
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3760 steidzamību

Grozījums likumā "Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu" (1.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:54:22 bal043
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3760 pieņemšanu 1.lasījumā

Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likums (1.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:55:44 bal044
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3775 steidzamību

Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likums (1.lasījums)
Datums: 24.02.2005. 11:56:08 bal045
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3775 pieņemšanu 1.lasījumā