Latvijas Republikas 8.Saeimas

rudens sesijas ceturtā sēde

2003.gada 18.septembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Sākam šā gada 18.septembra sēdi.

Pirms sākam izskatīt sēdes darba kārtību, daru jums zināmu, ka šodien Latvijā viesojas Izraēlas Kneseta spīkers Rivlina kungs. Un pašreiz es aicinu Rivlina kungu uzstāties ar uzrunu pirms mūsu sēdes darba kārtības izskatīšanas.

Lūdzu!

V.E. Reuvenss (Rubijs) Rivlins (Izraēlas Kneseta spīkers).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze Ingrīda Ūdre un godājamie Saeimas deputāti!

Pirmām kārtām es vēlētos pateikties Jums, priekšsēdētājas kundze, par ielūgumu apmeklēt Jūsu valsti un par godu uzstāties Latvijas Saeimā.

Es esmu ļoti priecīgs atrasties šeit, Rīgā, - pilsētā, kur ebreju dzīve ir plaukusi vairāku gadsimtu garumā. Pilsētā, kurā bija nodibināta Ebreju universitāte un kurā ebreju izglītība bija augstā līmenī. Pilsētā, kura ir dzimtā vieta Rabi Avrahamam Ichakam Hakoenam Kukam, kurš ir viens no visizcilākajiem mūsu laika ebrejiem un viens no visnozīmīgākajiem divdesmitā gadsimta cionisma ideju attīstības veicinātājiem.

Šodien Latvija atrodas vēstures krustcelēs. Šajā sestdienā Latvijas tauta brīvā un demokrātiskā ceļā pieņems vienu no pašiem svarīgākajiem lēmumiem valsts vēsturē un noteiks savu integrācijas ceļu Eiropā.

Esmu pārliecināts, ka oficiālā iestāšanās demokrātiskajā Eiropā jums, Latvijas tautai, ir viens no vislielākajiem sasniegumiem procesā, kas iesākās jau deviņdesmito gadu sākumā, kad Latvija atdzima no jauna kā neatkarīga, suverēna un demokrātiska valsts.

Izraēla tāpat kā pārējā pasaule ar apbrīnu vēro, kā jaunās demokrātiskās valstis, kas tikai pirms neilga laika atbrīvojušās no padomju varas, ir ātri izpratušas demokrātiskās vērtības un jau pievienojas neatkarīgās Eiropas saimei kā pilntiesīgas dalībnieces.

Izraēlas tauta pauž īpašu prieku par bijušo padomju valstu pievienošanos Eiropas Savienībai, tādēļ mēs uzskatām, ka tieši šīs jaunās demokrātiskās valstis, kurām vēl ir svaigas atmiņas par diktatoriskā režīma laikiem, ienesīs Eiropas Savienībā ļoti svarīgu dzīves pieredzi.

Vienīgi tas cilvēks, kurš personiski pārdzīvojis totalitāro režīmu un izjutis uz savas ādas to, kādā veidā šis režīms māk parādīt savu laipno seju ārpasaulei, kā arī investoriem un bagātiem uzņēmējiem, vienlaicīgi draudot saviem kaimiņiem un pazemojot savas valsts pilsoņus, māk atpazīt īsto diktatūras seju.

Tādēļ tas, kurš nekad nav izjutis diktatūru uz savas ādas, tas, kuram ir laimējies visu dzīvi nodzīvot bez draudiem un briesmām realitātē, kur cilvēka personiskā brīvība ir pati par sevi saprotama vērtība, var nokļūt nepatīkamā situācijā: viņu var iespaidot ar skaistiem vārdiem, viņam var sagrozīt galvu interesanti biznesa piedāvājumi, viņu var “nopirkt” ar jebkuriem meliem, ar jebkuru viltību, ko piedāvā diktators.

Tādēļ, godājamie Saeimas deputāti, nav brīnums, ka Latvija tāpat kā citas valstis, kuras no pieredzes pazīst diktatūras izpausmes, prot saskatīt, ka tajās patiesībā slēpjas terors. Tādēļ tā nostājas kopā ar tiem, kuri saprot, ka vajag cīnīties pret teroru visās tā izpausmēs un veidos, ieskaitot mūsdienu terorismu. Cīnīties visur, kur tas rod atbalstu, un ar jebkuru, kas to atbalsta un sniedz tam patvērumu.

Es ticu, ka Latvija un arī citas valstis, kas pievienojas Eiropas Savienībai, palīdzēs tai saprast, ka tie, kuri pauž atbalstu diktatūrai un terorismam, izliekas to neredzam un cer uz to, ka tas neskars viņus pašus. Protams, tie, kuri sadarbojas ar ļaunajiem spēkiem un nosoda tieši tos, kas pret tiem cīnās, faktiski atbalsta terorismu pat tad, ja to nevēlas. Bez atbalsta terorisms vienkārši nevar pastāvēt.

Tas, kurš jebkādā veidā sniedz atbalstu jebkurai terorisma izpausmei, drīz vien sapratīs, ka “staigājot pa dubļiem, nav iespējams palikt tīram”. Viņš sapratīs arī to, ka terorisms ir kā plēsīgs zvērs, kas bez robežām un bez izņēmuma apdraud visu brīvo pasauli.

Izraēlai ir jācīnās ar arābu terorismu kopš tās dibināšanas dienas, un šī cīņa ir aizsākusies jau pirms vairākiem gadu desmitiem. Terora draudošā ēna seko mums jau ilgāk nekā simts gadu garumā. Tā mērķis bija un paliek viens un tas pats: fiziski iznīcināt ebreju pastāvēšanu Izraēlā.

Ilgus gadus Izraēlai nācās pašai sevi aizstāvēt, tajā pašā laikā daudzi izvēlējās to nosodīt un pret visnežēlīgākajiem slepkavām izturēties kā pret “brīvības cīnītājiem”, cerot, ka terorisms bija un paliks Izraēlas iekšējā problēma.

Tā arī šī ignorēšana un atbalsts atļāva uzplaukt fundamentālajam terorismam līdz tādiem apmēriem, ka šodien tas apdraud visas pasaules mieru. Ļoti daudzi pamodās un apzinājās sarežģīto situāciju tikai pirms diviem gadiem. Tikai tad, kad terorisms trāpīja tieši brīvās pasaules sirdī 2001.gada 11.septembrī.

Terors vienmēr bija viens no diktatūras galvenajiem ieročiem, kas, protams, jums, Latvijas tautai, ir labi zināms. Diktatūrai, cienījamā priekšsēdētājas kundze, nav noteikti jāiemiesojas valstu suverēnajos režīmos. Diktatūras ekstremālā un totalitārā ideoloģija, kas uzspiež savu varu pasaulei ar naidu, spēku un teroru, var iemiesoties fanātiskajos, nenosvērtajos grupējumos, kas redz brīvajā pasaulē un tās vērtībās bīstamu ienaidnieku, kurš jānoslīcina asinīs.

Arī šodien, pēc 11.septembra notikumiem, Eiropā vēl joprojām ir sastopami daudzi, kas savā naivumā turpina ticēt, ka ir iespējams uzturēt dialogu ar teroristiem un ka var panākt kompromisu ar diktatoriem.

Ļoti daudzi Eiropā diemžēl nesaprot galveno Otrā pasaules kara mācību. Tā mantojuma cena Eiropai un visai pasaulei ir daudzu miljonu cilvēku upuri, to skaitā seši miljoni manas tautas cilvēku dzīvību, kuru vidū desmitiem tūkstošu Latvijas ebreju, kas gāja bojā šeit, viņu dzimtenē. Šī mācība ir vienkārša, saprotama un mūžīga - nevar panākt kompromisu ar ļaunajiem spēkiem.

Izraēlas tautas acīs, ebreju acīs, jūsu iestāšanās neatkarīgajā Eiropas Savienībā nav redzama tikai kā privilēģija, kuru gadiem centāties iegūt. Tā uzliek jums, Latvijas tauta, tāpat kā pārējām Eiropas Savienības dalībvalstīm, īpašu vēsturisku atbildību kā tautai, kas labi pazīst dzīvi diktatoriskajā režīmā.

Jums ir jāpalīdz atvērt pārtikušās Eiropas acis, kura savā naivumā aizmirst savu neseno pagātni. Jums ir jāatgādina Eiropai to, kas notiek, ja pieļauj kompromisu ar diktatoriem, un kāda ir šī kompromisa cena.

No otras puses, godājamie demokrātiskās un neatkarīgās Latvijas Saeimas deputāti, jums kā ievēlētam Latvijas politiskajam spēkam ir uzlikta ne mazāk svarīga vēsturiska atbildība - ar drosmi atskatīties uz jūsu tautas pagātni, tāpat kā to jau ir izdarījušas vairākas Eiropas valstis, un atzīt to, ka nacistu okupācija nevienu neatbrīvo no personīgās un kopējās atbildības par šausmām, kas bija jāpārdzīvo ebreju tautai visā okupētajā Eiropas teritorijā un arī šeit, Latvijā.

Runājot par šo tēmu, nav pieņemama ambivalenta attieksme, nav pieņemama stostīšanās un piedošana vai paskaidrojumi un aizbildināšanās ar “karu padomju okupācijas laikā”.

Tie, kas izturas pret SS nāves leģiona karavīriem kā pret sava veida “brīvības cīnītājiem”, aptraipa miljoniem ebreju un citu tautu SS upuru piemiņu.

Nacisma ļaunums nav daļējs! Tas ir pilnīgs! Tādēļ tas, kas līdz šai dienai atbalsta SS dalībniekus un atļauj viņiem soļot dienas gaismā:

- atbalsta slepkavu paveikto;

- atbalsta vairāku miljonu ebreju iznīcināšanu Holokausta laikā;

- atbalsta visšausmīgākos notikumus cilvēces vēsturē;

- kā arī atbalsta SS turpinātāju darbību, vienlaicīgi atbalstot arī teroristus pašnāvniekus, kas ar iepriekšēju nodomu slepkavo zīdaiņus un bērnus ielās, autobusos un iepirkšanās centros.

Izraēlas tautai arī šodien nākas cīnīties ar asiņainā terorisma realitāti, kas ir raksturojama kā demoralizētās, reliģiozi fundamentālās ideoloģijas sajaukums ar mērķi turpināt nolādēto Hitlera ceļu.

Šausmīgie attēli ar bērnu, zīdaiņu un veselu ģimeņu līķiem, kurus atrod autobusos, uz ielām, mājās jau bez jebkādām dzīvības pazīmēm, atsauc mūs - kā Izraēlas tautu, kā ebrejus un vienkārši kā cilvēkus - arī pie šejienes šausmīgajiem pagātnes rēgiem no Rumbulas, no mežiem un nāves bedrēm.

Ir ļoti labi redzama tieša saikne starp pagātnes un mūsdienu šausmīgajiem notikumiem. Būtiskākā atšķirība tagad ir tā, ka pastāv Izraēlas valsts, lai apsolītu, ka nemūžam, nemūžam neviens vairs neuzdrošināsies pacelt roku pret ebreju tautu, un lai katrs ebrejs, lai kur viņš atrastos, vienmēr zinātu, ka viņam ir sava Apsolītā zeme.

Tomēr rasisms bija un paliks tas pats rasisms. Antisemītisms vēl arvien ir tāds pats, kāds bija agrāk, un tā motivācija arī vēl joprojām ir tāda pati. Terorisma mērķis, kas ir pilnīga, fiziska ebreju tautas iznīcināšana, līdz šai dienai nav mainījies.

Izraēla - īstā un vienīgā ebreju valsts, kuras dibinātāji ir Holokaustā izdzīvojušie ebreji, - ik dienu dzīvo, cienot savas tautas pagātnes atmiņas.

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Ebreju tautai Holokausts nav vienkāršas vēsturiskas atmiņas, kas ar gadiem izzūd. Holokausta piemiņa ir dzīva katra ebreja sirdī ik dienu. Mēs kā tauta, kā valsts un arī katrs pats par sevi neesam spējīgi pieņemt nekādu dubulto nozīmi vai nepareizu izpratni attiecībā uz Holokausta piemiņu.

Atklāti sakot, Izraēla kā valsts un arī daudzi ebreji, kaut arī ar smagu sirdi, bija gatavi atvērt jaunu lappusi attiecībās ar Eiropu, Vāciju un citām tautām, kuru rokas bija aptraipītas ar sešu miljonu ebreju asinīm. Mums viņi ir mūžīgi jāatceras un nekādā gadījumā nedrīkst piedot viņu slepkavām!

Tas ir iespējams un vajadzīgs - plānot savādāku nākotni kopā, bet tai pirmām kārtām ir jābūt balstītai uz šausmīgās pagātnes pieredzes pareizu izpratni.

Mēs ļoti novērtējam Latvijas zinātnieku ieguldījumu, it īpaši Latvijas Vēsturnieku komisijas veikumu, kas pēta Otrā pasaules kara notikumus. Mēs arī atzinīgi novērtējam Latvijas atbalstu un piekrišanu tam, ka jāpieliek īpašas pūles Latvijas ebreju Holokausta izpētē.

Neskatoties uz to, ka tie ir tikai pirmie soļi šajā īpašajā vēsturiskajā sadarbībā Latvijas ebreju Holokausta pētīšanā, kas ar saviem briesmīgajiem notikumiem ir skāris arī Latvijas tautu, tie paliks jūsu jaunās paaudzes apziņā. Nākamās Latvijas paaudzes apziņā, tās paaudzes, kura augs demokrātiskā sabiedrībā, straujas attīstības valstī, kas ir pilntiesīga dalībniece brīvās Eiropas saimē.

Par nožēlu, man nākas arī pieminēt šo briesmīgo gadījumu, kas notika Latvijā pirms pāris dienām, kad, sagraujot vairākus kapakmeņus un atstājot antisemītiskus uzrakstus, tādus kā “Nāvi ebrejiem!”, “Latvija tīra no ebrejiem!” un vairākus citus, tika apgānīti ebreju kapi Rīgā. Pirmkārt, es lūdzu nomierināt šos antisemītu noziedzniekus, atgādinot tiem, ka pēc 95% Latvijas ebreju iznīcināšanas Latvija vairāk vai mazāk ir “tīra” no ebrejiem.

Otrkārt, tas ir pilnīgi saprotams, ka nevar aptraipīt visas Latvijas vārdu vēl nenoskaidrotu noziedznieku dēļ. Ir pārliecība, ka Latvijas tauta, kas uzskata sevi par brīvās pasaules pilntiesīgu sastāvdaļu, ar savu rīcību pierādīs, ka laikmets, kad bieži vien varēja dzirdēt izteikumus “Nāvi ebrejiem!”, uz visiem laikiem ir pametis šo zemi.

Latvija, kas drosmīgi, ar sāpēm pārvar pagātnes atstāto mantojumu un nodod savu pieredzi nākamajai paaudzei, atradīs ebreju valstī uzticamu draugu.

Es vēlētos, cienījamā priekšsēdētājas kundze, vēlreiz pateikties par ielūgumu uz neparasti skaisto Rīgas pilsētu un par lielo godu, kas man tika sniegts, uzstājoties jūsu visu priekšā. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Turpināsim Saeimas sēdi! Pirms sākam izskatīt tās darba kārtību, informēju jūs, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegumu ar lūgumu mainīt trešajā sadaļā “Likumprojektu izskatīšana” dokumentu izskatīšanas secību un pirms darba kārtības 10.punkta - likumprojekta “Par Eiropas Sociālās hartas labojumu protokolu” - izskatīšanas, ietvert 35.punktu - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” izskatīšanai pirmajā lasījumā.

Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības grozījumu? Ko, lūdzu? 35.punkts ir par azartspēlēm. Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības maiņu? Deputātiem iebildumu nav.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas iesniegumu ar lūgumu iekļaut Saeimas šā gada sēdes darba kārtībā Juridiskās komisijas izstrādāto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”” un izskatīt jautājumu par tā nodošanu komisijai.

Arī Juridiskā komisija lūdz minēto likumprojektu nodot tikai Juridiskajai komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi? Darba kārtībā ir iekļauts.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 118.pantu, lūdz iekļaut Saeimas šā gada 18.septembra sēdes darba kārtībā komisijas izstrādāto alternatīvo Saeimas lēmuma projektu “Par lauksaimniekiem radušos zaudējumu kompensāciju”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Saeimas Juridiskā komisija lūdz iekļaut šā gada 18.septembra sēdes izsludinātajā darba kārtībā pēc otrās sadaļas “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana” 9.punkta lēmuma projektu “Par Jutas Strīķes iecelšanu par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieci”. Deputātiem iebildumu nav.

Cienījamie kolēģi! Pirms mēs turpinām izskatīt darba kārtību, informēju jūs, ka arī no Aizsardzības un iekšlietu komisijas ir saņemts iesniegums ar lūgumu grozīt Saeimas 18.septembra sēdes darba kārtību un trešajā sadaļā “Likumprojektu izskatīšana” noteikt šādu likumprojektu izskatīšanas secību: tātad kā darba kārtības 28.punktu skatīt likumprojektu “Grozījumi Nacionālās drošības likumā”, tad kā darba kārtības 29.punktu - likumprojektu “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā” un visbeidzot kā 30.punktu likumprojektu “Grozījumi Satversmes aizsardzības biroja likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Cienījamie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija vēlreiz lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 18.septembra sēdes darba kārtībā, iekļaujot pirmajā sadaļā “Prezidija ziņojumi” Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas izstrādāto likumprojektu “Grozījums likumā “Par muitas nodokli””. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Ir iebildumi!”) Ja deputātiem ir iebildumi, lūdzu, balsosim par likumprojekta “Grozījums likumā “Par muitas nodokli”” iekļaušanu šā gada 18.septembra sēdes darba kārtībā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66 deputāti, pret - 18, atturas - 5 deputāti. Likumprojekts darba kārtībā iekļauts.

Sākam izskatīt darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87 deputāti, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijas iesniegto likumprojektu “Par Bertrama Zariņa atzīšanu par Latvijas pilsoni” nodot Pilsonības likuma izpildes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputāts Nikolajs Kabanovs ir pieteicies runāt “par” vai “pret”? Deputāts Nikolajs Kabanovs ir pieteicies runāt “pret”. (No zāles dep. J.Dobelis: “Vai tu ar Staļinu saskaņoji?”)

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie deputāti! Godātie Latvijas cilvēki! Principā es esmu par to, lai Latvijas pilsoņu būtu pēc iespējas vairāk. Labāk par pusmiljonu vairāk. Un es ceru, ka tā tas arī būs Eiropas Savienības ietvaros.

Tomēr es varu secināt, ka, lai gan Zariņa kungs varbūt ir labs ārsts, diemžēl viņš ne īpaši labi zina Latvijas vēsturi. Savā iesniegumā viņš raksturoja Latviju tādu, kāda tā bija 1942.gadā, kā brīvvalsti. Varbūt tā tas arī bija Tukumā, kur Zariņa kungs ir piedzimis, bet citur Latvijā notika cilvēku slepkavības un masveida represijas. Par to liecina Salaspils un Audriņi. Toreiz Latvija bija zem vācu nacistu okupācijas jūga. Es domāju, ka mums tagad nevajadzētu to aizmirst.

Lūdzu deputātus ņemt to vērā, piešķirot Latvijas pilsonību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie kolēģi! Iepriekšējais runātājs, rūpīgi studējot Staļina rakstus, ir aizmirsis, ka ir tāda lieta kā vēsture. Jā, Latvija ir bijusi okupēta valsts, bet Latvija nekad nav zaudējusi savu juridisko brīvvalsts statusu. Nekādos apstākļos, ieskaitot Staļina okupāciju!

Es, protams, saprotu, ka tādiem cilvēkiem kā Kabanova kungam ļoti gribētos, lai Latvija kādreiz būtu zaudējusi šo brīvvalsts statusu. Nu nekā nebūs, draugs mīļais! Nesanāca tā tukšā runāšana šeit! Tas bija kārtējais demonstrējums. Viens te pie mums visu laiku neatzīst okupāciju kā tādu, otrs ir aizmirsis, kas ir Latvija kā brīvvalsts de iure. Ar šādiem brīnumiem būs jāsastopas gandrīz vai katru dienu.

Bet nu paldies! Šādas runas mani tikai uzjautrina un parāda, ar kādiem ākstiem kādreiz Saeimā var būt darīšana.

Es tomēr aicinu dažus nedaudz ieskatīties Latvijas Republikas vēsturē un kaut ko saprast!

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Par Bertrama Zariņa atzīšanu par Latvijas pilsoni” nodot Pilsonības likuma izpildes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - 1, atturas - 5. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Klementjeva, Bartaševiča, Orlova, Aleksejeva un Mackeviča iesniegto likumprojektu “Grozījums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Runāt “par” ir pieteicies deputāts Andrejs Klementjevs.

A.Klementjevs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Labrīt, augsti godātie deputāti! Es gribu atgādināt, ka no 2004.gada invalīdiem, pensionāriem un politiski represētām personām vairs nebūs tiesību iziet sociālo rehabilitāciju, jo pagājušogad mēs likumā iebalsojām šo normu - pagarināt šo termiņu tikai uz vienu gadu. Es nedomāju, ka sociālā situācija mūsu valstī uzlabojas un ka invalīdiem, pensionāriem un politiski represētām personām šodien dzīve ir labāka. Pensijas nepieaug un pabalsti - arī.

Un tādēļ es domāju, ka valsts šodien var atļauties palīdzēt viņiem iziet šo sociālo rehabilitāciju, jo ļoti daudzi cilvēki jau ir pieteikušies uz šo rehabilitāciju, uzrakstījuši iesniegumus un gaida jau vairāk nekā divus gadus to mirkli, kad viņi saņems brīvbiļeti uz sanatoriju. Ticiet man, tie nav tie “biezie” pensionāri, kuri saņem pensiju, kas lielāka par 100 latiem, un tie nav invalīdi, kuri katru gadu iziet šo rehabilitāciju. Ja šodien mēs neatbalstīsim šo priekšlikumu, tad 2004.gadā šie cilvēki, kuri gaidījuši vairāk nekā divus gadus rindā uz šo momentu, paliks bez jebkādas cerības, ka par valsts budžeta naudu varēs iziet šo rehabilitāciju, tāpēc ka pašvaldības nevar to viņiem šodien garantēt un apmaksāt.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Neviens nav pieteicies runāt “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” nodošanu Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 26, pret - 1, atturas - 64. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem”” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Ārlietu komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija.

Vai deputāts Nikolajs Kabanovs ir pieteicies runāt “pret”? Lūdzu!

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienītā priekšsēdētājas kundze! Godātie deputāti! Godātie Latvijas cilvēki! Pēc būtības apspriežamais likumprojekts skar Saeimas kontroli pār ārzemju bruņoto spēku ierašanos Latvijas teritorijā un Latvijas Bruņoto spēku sūtīšanu uz ārzemēm.

Visi redz, cik strauji attīstās Repšes valdības visatļautība, kas vērsta uz piedalīšanos jebkādās militārās avantūrās zem NATO karoga. Samērā nesen mēs apspriedām jautājumu par Latvijas kontingenta sūtīšanu uz Irāku. Tad mums apgalvoja, ka runa ir tikai par miera uzturēšanas operāciju kaut kādā otrajā konflikta stadijā.

Pašlaik mūsu vīri Irākā ir zem ložmetēju un mīnmetēju uguns, riskējot ar savām dzīvībām nezin par ko. Tagad Irākā ir apmēram 140 Latvijas kareivju. Cik viņu būs drīzumā?

Otrs ne mazāk svarīgs jautājums ir NATO bāzes izvietošana Latvijā. Vai jūs, deputāti, zināt, cik NATO militāristu pastāvīgi uzturas Latvijas teritorijā? Man ir informācija, ka viņu skaits pārsniedz simtu. Latvijā regulāri viesojas ne tikai bruņoti kuģi, kurus mēs visi varam apskatīt Daugavā, bet arī militāras lidmašīnas nolaižas un paceļas no mūsu lidlaukiem, un to skaitu mēs nevaram ne kontrolēt, ne vienkārši uzzināt.

Juridiski Latvija pagaidām nav NATO dalībvalsts, bet valdība un Aizsardzības ministrija rīkojas bezkaunīgi, it kā Latvija būtu ASV 51.štats. Būsim tomēr Latvijas Republikas patrioti un nepieļausim atkāpšanos no Latvijas Republikas suverenitātes!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. “Par” neviens deputāts nav pieteicies runāt. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem”” nodošanu Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Ārlietu komisijai, nosakot, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70 deputāti, pret - 6, atturas - 16. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”” nodot Juridiskajai komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91 deputāts, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Nolīgumu par pasažieru starptautisko satiksmi SMPS” nodot Ārlietu komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93 deputāti, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jurkāna, Urbanoviča, Bartaševiča, Ribakova un Cileviča iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par privatizācijas sertifikātiem”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Aleksandrs Bartaševičs.

A.Bartaševičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Godātie deputāti! Likuma “Par privatizācijas sertifikātiem” 18.pantā ir noteikts, ka sertifikāti kā maksāšanas līdzeklis par valsts un pašvaldību īpašuma objektiem ir izmantojami līdz 2003.gada 31.decembrim. Diemžēl statistika rāda, ka šobrīd vēl nav izmantota desmitā daļa no apgrozībā laisto sertifikātu skaita.

Vispārējā tendence liecina, ka 2003.gadā šo sertifikātu izmantošana nav uzlabojusies. Tātad šogad līdz 1.augustam ir izmantoti 0,93 miljoni sertifikātu, tas ir, nepilns 1% no apgrozībā laisto sertifikātu skaita. To skaitā bija 194 000 īpašuma kompensācijas sertifikāti.

Atcerēsimies, ka likuma “Par privatizācijas sertifikātiem” 19.pantā ir teikts, ka sertifikātu vērtību garantē valsts un pašvaldības ar privatizējamo valsts un pašvaldību īpašumu un ka valsts garantē ikvienam sertifikātu īpašniekam tiesības izmantot savus sertifikātus atbilstoši to nominālajai vērtībai valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizēšanai. Acīm redzamas ir nesaskaņas jau pašā likumā. Izrādās, ka valsts garantijai ir nulles vērtība.

Nav noslēpums, ka pēc 31.decembra cilvēkiem piedāvātie 10 miljoni sertifikātu nebūs dzēsti uz to brīdi. Un tā faktiski 10% valsts iedzīvotāju ar šo būs apkrāpti.

Mums ir ko piedāvāt. Mēs varam aktīvi turpināt zemes privatizācijas procesu. Šogad ir privatizēts 1 miljons 201 tūkstotis ha lauku zemes un 10 tūkstoši ha pilsētas zemes. Tātad privatizācijas sertifikātu izmantošanas termiņa pagarināšana var nozīmīgi ietekmēt zemes izpirkšanas un privatizācijas procesu pilsētās un lauku apvidos. It īpaši tad, ja ņemam vērā, ka 1 miljons tikai īpašuma kompensācijas sertifikātu vien nav izmantots ne privatizācijā, ne arī dzēsts naudā likumā noteiktajā kārtībā. Par kādu taisnīgumu tad attiecībā uz bijušajiem īpašniekiem mēs varam runāt? Kas zemes vietā faktiski saņēma šos sertifikātus? Un tagad mēs viņiem pateiksim, ka tie vienkārši tiek anulēti, sak’ dariet, ko gribat.

Cienījamie kolēģi! Likumprojekta mērķis ir nodrošināt sertifikātu īpašnieku tiesību realizāciju valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizācijas procesā. Likumprojekts paredz jaunā redakcijā izteikt likuma “Par privatizācijas sertifikātiem” 18.panta vienpadsmito daļu, paredzot sertifikātu kā maksāšanas līdzekļa izmantošanu līdz 2005.gada 31.decembrim. Protams, par termiņiem mēs varēsim spriest tad, kad virzīsim šo likumprojektu komisijās. Un es ceru, ka Saeima atbalstīs mūsu projektu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. “Pret” neviens deputāts nav pieteicies runāt. Lūdzu deputātus balsot par to, lai likumprojektu “Grozījums likumā “Par privatizācijas sertifikātiem”” nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteiktu, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 25 deputāti, pret - 42, atturas - 26. Priekšlikums komisijām nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Grīnblata, Seiles, Tabūna, Straumes un Vaideres iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par muitas nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. “Par” un “pret” deputāti nav pieteikušies runāt. Lūdzu balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76 deputāti, pret - nav, atturas - 14. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93 deputāti, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par muitas nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Pirms mēs turpinām izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis piecu deputātu - Kampara, Jurķa, Ostrovskas, Bendrātes un Kušķa - iesniegumu: “Pamatojoties uz Saeimas Kārtības ruļļa 49.pantu, Saeimas deputāti lūdz pārtraukt sēdi līdz pulksten 11.30.” Vai deputātiem ir iebildumi? Ja deputātiem ir iebildumi, lūdzu balsot par pārtraukumu līdz pulksten 11.30! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 50, pret - 41, 2 - atturas. Pārtraukums līdz pulksten 11.30.

Paziņojums. Vārds deputātei Inesei Vaiderei. Lūdzu!

 

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie Ārlietu komisijas deputāti, lūdzu tūlīt pulcēties uz sēdi Ārlietu komisijas sēžu zālē!.

(Pārtraukums)

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētājas biedrs

Jānis Straume.

Sēdes vadītājs. Tiek lūgts darba kārtībā iekļaut likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai ir iebildumi? Nav iebildumu. Paldies.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ierosina iekļaut sadaļā “Likumprojektu izskatīšana” pēc darba kārtības 13.punkta likumprojektu “Grozījums likumā “Par muitas nodokli”” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Iebildumu nav.

Izskatām likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu””. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie deputāti! Kā jūs visi atceraties, 4.septembrī mēs, paužot savu likumdevēja gribu, skaidri un nepārprotami grozījām likumu “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”, paredzot, ka tautas nobalsošana notiek no pulksten 7.00 līdz 22.00.

Diemžēl ir tehniska kļūme, ka vēl divos pantos ir pieminēts šīs nobalsošanas norises laiks, tas ir, 17.pantā un 18.pantā, kas nosaka, kā balso tie cilvēki, kas atrodas vēlēšanu iecirknī jau pēc oficiālā balsošanas laika, un kas ir par rakstveida iesniegumu pieņemšanu. Tātad, lai absolūti neviens nevarētu apstrīdēt mūsu referenduma likumību, ir mums jāveic šie grozījumi.

Tātad šie grozījumi būtu jāatzīst par steidzamiem, un es jūs lūgtu tos atbalstīt pieņemšanai pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Par vai pret steidzamību runāt neviens nevēlas. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā!

Atvainojiet, atsaucam balsošanas režīmu!

Atklājam debates. Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Sēdes vadītāja kungs! Godājamie deputāti! Par šo likumu varētu teikt tā: “Gribējām lēkt pa jaunam, bet ielēcām peļķē.” (No zāles dep. J.Dobelis: “Atkal muldi!”)

Kā sākās šī situācija? Kāpēc šobrīd ir tik nopietna situācija un steidzami jāgroza šis likums? Un Tautas partija, protams, to atbalsta. Kad bija debates par šo likumprojektu, Tautas partija ierosināja, kā tas bija iepriekš, - ka tautas nobalsošanai jānorit divas dienas - sestdien un svētdien -, kā tas notika visās citās kandidātvalstīs. (Igaunijā 20 procenti pat bija nobalsojuši jau iepriekš.) Visas šīs valstis tādu ceļu gāja! Valdošā koalīcija tikai tāpēc, ka tas bija Tautas partijas priekšlikums, teica: “Mēs noskaidrosim tautas viedokli un, ja tas sakritīs, tad pieņemsim šo priekšlikumu.” Noskaidroja! SKDS atzina, ka 53 procenti labprātāk balsotu divas dienas. Šajā paskaidrojumā ir rakstīts, ka 41 procents atbalsta laika pagarināšanu, bet 53 procenti labprātāk balsotu divās dienās. Un tikai tāpēc, ka netika ņemts vērā šis, manuprāt, loģiskais priekšlikums, radās nepieciešamība grozīt laikus. Un, protams, ir ļoti nopietni tas, ka tehniskie grozījumi nav veikti precīzi, jo principā, ja likums ir šādā formā, var tikt apstrīdēts referenduma iznākums. Šie likuma grozījumi ir ļoti nopietni, jo principā var novest pie referenduma rezultātu apšaubīšanas!

Diemžēl šis nav pirmais gadījums, kad, neprofesionāli un ātrumā veidojot likumprojektu vai risinot kādus jautājumus, rodas šādas problēmas. Atgādinām Valsts prezidenta ievēlēšanas juridiskās nianses un veselu virkni citu jautājumu!

Protams, ir labi, ka valdošā koalīcija pati apzinās un šobrīd labo šīs kļūdas. Taču es gribētu pateikt skaidri un nepārprotami: šīs nav tik mazas kļūdas. Un, lai kā es cienītu Juridiskās komisijas vadītāju, pēc šādas rupjas kļūdas, ko atklāja nevis Juridiskā komisija vai tās konsultanti, bet Centrālā vēlēšanu komisija, komisijas vadītājai amats ir jāatstāj nekavējoties, jo principā sekas, kas varēja būt, negrozot šo likumu un neatklājot šīs nepilnības, ir ļoti nopietnas, lai varētu mierīgi smaidīt un turpināt ieņemt šos amatus.

Es savulaik jau minēju, kas ir tie iemesli, kāpēc šādas rupjas kļūdas rodas. Tas tā ir tāpēc, ka tiek celtas tās kartītes un balsošana noris refleksīvā līmenī. Šobrīd varbūt koalīcijas partneri ir nedaudz mainījušies, pauž arī apzinātu viedokli par dažādām sarežģītākām lietām, bet “Jaunajam laikam” tas vēl nav raksturīgi. Pie tam problēma vēl padziļinās tādēļ, ka arī tas kartītes rādītājs… tas jau arī strādā refleksīvā līmenī, un tad īstenībā iznāk robotu balsojums.

Tāpēc es ieteiktu frakcijai “Jaunais laiks” tomēr ļoti rūpīgi apdomāt, kad tiek rādīta sarkanā kartīte, balsojot par kādu opozīcijas priekšlikumu, - apdomāt, vai tiešām tas nav atbalstāms, vai arī nosarkt tikpat sarkaniem kā šī kartīte. (No zāles dep. J.Dobelis: “Kam vairāk balsu, tam taisnība!”)

Es gribētu izstāstīt vienu pastāstu par jauno deputātu, ko man stāstīja viens vēlētājs. Iet pa ielu jaunais Saeimas deputāts. Iet un dzird - viens saka: “Stāvēt!” Deputāts apstājas. “Sēsties!” Deputāts apsēžas. “Gulties!” Noguļas. Un tad viens cilvēks saka: “Cienījamais kungs, es savu sunīti dresēju!”

Lūdzu, rīkosimies apzināti!

Sēdes vadītājs. Debates slēdzu.

Vai vēlaties komisijas vārdā ko piebilst? Lūdzu!

S.Āboltiņa. Paldies! Paldies, Bērziņa kungs, par jūsu ierosinājumiem un aizrādījumiem! Es gribētu tomēr vērst jūsu uzmanību uz to, ka mūsu, kas šeit zālē sēžam, ir 100 vai 90 un ka mēs visi balsojām par šo pašu likumu, un ka katram no mums bija iespēja atklāt tajā šīs neprecizitātes, kuras tiešām ir tehniskas neprecizitātes. Un, kā jau es to teicu, piesakot šo likumprojektu, mēs skaidri un nepārprotami paudām savu gribu jautājumā par to, no cikiem līdz cikiem ir jānotiek tautas nobalsošanai, - tas ir, no pulksten 7.00 - 22.00.

Es aicinu balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Pirmajā lasījumā likumprojekts pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu un otrā lasījuma datumu!

S.Āboltiņa. Tā kā mēs labojam tehnisku kļūdu, ja deputātiem nebūtu iebildumu, es aicinātu tūlīt pieņemt šo likumprojektu arī otrajā un galīgajā lasījumā. (Starpsaucieni: “Nav iebildumu!”)

Sēdes vadītājs. Deputāti iebildumus neceļ. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”” pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Izskatīsim lēmuma projektu “Par deputāta Igora Solovjova ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”. Debatēt neviens nevēlas... Atvainojiet! Atklājam debates.

Juris Dobelis. (Zālē troksnis.)

 

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Es centīšos neizmantot visas 15 minūtes, bet nedaudz kaut ko mēģināšu pateikt. Man personīgi nav iebildumu ne pret Solovjova kungu, ne pret Ābiķi, lai gan viņš patlaban jaucas manā runā. Lūk! (Starpsauciens: “Viņš nav labākais draugs!”)

Taču es gribētu parunāt par kādu diezgan interesantu stāvokli, kas mums ir izveidojies Saeimā, - ievēlēja vienu milzīgu frakciju ar nosaukumu PCTVL.

Kas tagad tajā frakcijā ir palicis? Kas tā ir par PCTVL? Re, kur šie pieci sēž! Ar mokām sastūmās kopā. Tagad iedomājieties, ka arī “Jaunais laiks” sagudros un 26 deputāti sadalīsies piecās apakšfrakcijās...

Ābiķi, es tev teicu - no rītiem nedzer! Lūk, tagad...

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamais Dobeļa kungs! Šādus aizrādījumus gan nedrīkstētu lietot!

J.Dobelis. Vai! Jūs jau atpakaļ?

Sēdes vadītāja. Jā. (Zālē smiekli.)

J.Dobelis. Labi, es par Ābiķi vairs nerunāšu. Tagad iedomājieties, ja “Jaunais laiks” sadalās, tas prasīs piecas vietas. Būs piecas dažādas frakcijas. Vajadzēs vēl piecus cilvēkus Nacionālās drošības komisijā.

Es tā domāju, ka Tautas partija ir spēcīga un ka tā nesadalīsies, bet, ja nu... Kolēģi, tā darīt nedrīkst! Vai nepietiek, ka Saimnieciskajā komisijā ir Jakova Plinera parakstītie lūgumi - piešķirt viņam datorus. Es nezinu, vēl tur par mašīnām ir bijusi spriešana un citām tamlīdzīgām lietām. Nevar tā darīt!

Jūs visi piekrāpāt savus vēlētājus. Piekrāpāt un turpināsiet krāpt. Un jums vajag vietu šeit - Nacionālās drošības komisijā. Un šeit vairs nav runa par kādu konkrētu cilvēku. Šeit ir runa par konceptuālu attieksmi. Jā, mēs esam pieņēmuši normu, ka katrai frakcijai it kā uz vienu vietu ir tiesības, bet nevajag šo normu pārvērst par absurdu!

Tā ka, godātais Solovjova kungs, jūs noteikti esat labs cilvēks, par ko es vispār nešaubos, bet es jūs nevaru konceptuāli atbalstīt. Jūs nevarat “iet cauri” ar šādu principu. Tā ka es balsošu “pret”. Nevar nekā darīt!

Sēdes vadītāja. “Par” neviens no deputātiem nav pieteicies runāt. Lūdzu deputātus balsot par Saeimas lēmuma projektu: “Ievēlēt deputātu Igoru Solovjovu Nacionālās drošības komisijā.” Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 42, pret - 7, atturas - 44 deputāti. Lēmums nav pieņemts.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Jutas Strīķes iecelšanu par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieci”.

Pirms mēs sākam izskatīt šo darba kārtības jautājumu, informēju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis desmit Saeimas deputātu Kalvīša, Muižnieces, Rugātes, Zommeres, Estas, Goldes un citu iesniegumu ar lūgumu - balsot aizklāti ar balsošanas zīmēm par lēmuma projekta “Par Jutas Strīķes iecelšanu par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieci”.

Ir iespējams piecas minūtes runāt “par”, piecas - “pret”. Deputāti nav pieteikušies runāt. Vai ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Tātad, ja deputātiem nav iebildumu, tad, lūdzu, uzklausīsim Balsu skaitīšanas komisijas ziņojumu par kārtību, kā notiks šī balsošana.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Tātad ir sagatavots lēmuma projekts par kārtību, kā Saeima organizē aizklātu balsošanu ar vēlēšanu zīmēm. Šis nu ir tas gadījums, kad vēlēšanu zīmē būs ierakstīts tika viens kandidāts un viens amats. Tomēr šā kandidāta vārdam pretī būs atzīme “par” vai “pret”. Tātad katram no mums ir jāizvēlas. Ja mēs ievelkam krustiņu lodziņā “par”, tad mēs esam nobalsojuši “par”. Ja mēs ievelkam krustiņu lodziņā “pret”, tad mēs esam nobalsojuši “pret”.

Ir arī noteikts, ka Mazajā zālē deputāti vienlaikus tiek ielaisti tikai pa diviem, jo ir divas balsošanas kabīnes. Šis lēmuma projekts tika gatavots sakarā ar Nacionālās radio un televīzijas padomes vēlēšanām, bet nu, kā redzat, ir iznācis tā, ka mums tas ir jāpielieto jau agrāk.

Tātad, atrodoties balsošanas kabīnē, deputāts ieliek savu vēlēšanu zīmi vēlēšanu aploksnē un aizlīmē to. Aizlīmēto aploksni deputāts pašrocīgi iemet vēlēšanu kastē, kas atrodas Mazajā zālē. Vēlēšanu zīmē aizliegts izdarīt papildu atzīmes vai kā citādi to iezīmēt nolūkā padarīt iespējamu deputāta vai noteiktas deputātu grupas identificēšanu.

Balsošanas laikā Mazajā zālē uzturas tikai balsu skaitītāji un divi deputāti, kuri balso. Tā ka tagad lūdzu balsu skaitītājus doties uz Mazo zāli.

Jā, es vēl tikai gribētu atgādināt, ka tad, ja kāds deputāts, izdarot atzīmi, ir kļūdījies, lūdzu, griezties pie balsu skaitītājiem, lai saņemtu jaunu zīmi. Nelieciet nepareizo zīmi aploksnē, jo tad tiks fiksēts nepareizs rezultāts. Klausieties, Bērziņa kungs, un nekļūdieties!

Tagad pēc zvana balsu skaitītājus lūdzu doties uz Mazo zāli. Tad tiks aicināti pa diviem deputāti Mazajā zālē, lai izdarītu savu izvēli “par” vai “pret” Jutu Strīķi, kura ir vienīgā kandidāte uz KNAB priekšnieka amatu.

Sēdes vadītāja. Cienījamie deputāti! Klausieties ļoti uzmanīgi! Ar zvanu jūs aicinās uz balsošanu.

Paldies.

(Pārtraukums)

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Pārtraukums līdz pulksten 13.30.

Paldies.

Vārds paziņojumam deputātam Andrim Bērziņam. Lūdzu!

A.Bērziņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Kolēģi! Veselības apakškomisiju lūdzu pulcēties Sarkanajā zālē. Tur tiks skatīta ļoti interesanta, laba tēma - par smēķēšanu, par to, cik tā ir kaitīga. Tātad aicinu Veselības apakškomisiju un Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju arī, jo tas attiecas gan uz izglītību, gan uz veselību.

(Pārtraukums)

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Turpināsim Saeimas sēdi! Es dodu vārdu Balsu skaitītāju komisijai. Lūdzu! Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Saeimas Balsu skaitīšanas komisijas sēdes protokols nr.12. - “Par balsošanas rezultātiem, ievēlot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieci”.

Sastādīts 2003.gada 18.septembrī.

Vēlēšanu zīme nr.10.

Kopumā izgatavotas 110 zīmes. Deputātiem izsniegtas 90 zīmes. Sabojātu un nomainītu zīmju nav. Dzēstas atlikušās 20 vēlēšanu zīmes.

No vēlēšanu kastes ir izņemtas 90 vēlēšanu zīmes. Par derīgām atzītas 89 vēlēšanu zīmes. Par nederīgu atzīta viena vēlēšanu zīme, jo šajā zīmē nebija izdarītas vispār nekādas atzīmes - nebija iezīmēts ne “par”, ne “pret”.

Pret kandidāti balsots 48 vēlēšanu zīmēs.

“Par” kandidāti nodota 41 balss.

Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 31.panta ceturto daļu Juta Strīķe nav ievēlēta par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieci.

Protokolu ir parakstījuši septiņi Balsu skaitīšanas komisijas locekļi: Stalidzāne, Klementjevs, Pietkevičs, Bērziņš, Tolmačovs, Kalniņš un Tabūns. Turklāt Tabūna kungs ir izdarījis arī atsevišķo piezīmi: “Kārtības rullī nav precizētas norādes šādam gadījumam. Tādēļ es nevaru noformulēt savu viedokli par otrās kārtas nepieciešamību.”

Sēdes vadītāja. Tātad, vadoties pēc Balsu skaitīšanas komisijas rezultātiem, lēmums par Jutas Strīķes iecelšanu par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieci pašreiz nav pieņemts.

Turpināsim izskatīt sēdes darba kārtību! Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Škapars.

Ē.Škapars (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Šodien mums atkal ir jāizskata likums, kura grozīšana 19.jūnijā izraisīja plašas diskusijas un neviennozīmīgu vērtējumu. Parasti gan vispirms tiek mērīts un tikai pēc tam griezts, taču šoreiz ir iznācis otrādi, jo darba grupa situācijas apzināšanai azartspēļu biznesa jomā un tās attīstības koncepcijas izstrādāšanai tika izveidota jau pēc grozījumu pieņemšanas likumā.

Lai kā arī būtu, bet darba grupa, kuras vadītājs ir Strazdiņa kungs, kurā strādāt pieteicās deputāti no visām frakcijām un kurā tika iekļauti arī Latvijas Pašvaldību savienības un Finanšu ministrijas Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas pārstāvji, kā arī pārstāvji no Īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās sekretariāta, šajā vasarā ir izstrādājusi koncepciju “Par azartspēļu organizēšanu un uzraudzību”.

Lai precīzāk novērtētu nodokļu politikas iespaidu uz šo uzņēmējdarbības veidu, Baltijas Starptautiskais ekonomiskās politikas pētījumu centrs veica pētījumus un izstrādāja vairākus Latvijas azartspēļu tirgus attīstības modeļus. Darba grupas koncepcijā minētās prioritātes ir stabili un pakāpeniski pieaugoši ieņēmumi valsts un pašvaldību budžetā, vides sakārtošana azartspēļu organizēšanas vietās.

Tomēr par pašu galveno mērķi tika noteikts tas, ka pēc iespējas jālikvidē ar šo komercdarbības veidu saistītie riski, kādi rodas sabiedrībai.

Viena no koncepcijas sadaļām - “Nodokļu un nodevu sistēma” - šodienas sēdē ir izskatāmā likumprojekta pamatā. Ar to tika mainīta valsts nodevas aprēķināšanas kārtība, pārejot no fiksētās uz proporcionālo.

Līdz šim visi azartspēļu organizētāji maksāja vienādu gada licences maksu neatkarīgi no tā, cik viņiem ir kazino, cik viņiem ir spēļu zāļu, turpretim jaunā likuma redakcija noteic, ka valsts nodevas lielums ir atkarīgs no tā, cik lielu tirgus daļu aizņem katrs no šiem uzņēmējiem.

Gribu uzsvērt arī to, ka jaunā likuma redakcija paredz daļu no līdzekļiem, kas tiek iekasēti no azartspēļu organizētājiem, novirzīt Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijai, lai nodrošinātu šā uzņēmējdarbības veida uzraudzību un kontroli, izmantojot pašas jaunākās tehnoloģijas, pašas jaunākās uzraudzības un kontroles metodes.

Kā būtisks ir jāmin arī tas apstāklis, ka 19.jūnijā iebalsotā redakcija ir pastiprinājusi tendenci atvērt arvien jaunas spēļu zāles. To skaits pēdējā laikā ir pieaudzis - no 176 palielinājies līdz 408. Un turpina palielināties.

Diez vai iepriekšējo grozījumu iesniedzēju un aizstāvju nolūks bija panākt to, ka daudzo atsevišķi stāvošo azartspēļu iekārtu vietā mēs drīz redzēsim tikpat daudz spēļu zāļu. Lai to novērstu, šajā likumprojektā ir paredzēts papildus ieviest gada nodevu par katru šādu spēļu vietu. Un, kā jau tika minēts iepriekšējā diskusijā, 1.oktobris nav tas īstais datums kādu nodokļu vai nodevu likmju izmainīšanai, jo nevar prognozēt, kādi būs budžeta ieņēmumi, kā šī nodevas vai nodokļa paaugstināšana ietekmēs budžetu.

Nobeigumā jāteic, ka gan darba grupa, gan arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija iesaka par šā likuma spēkā stāšanās laiku noteikt 2004.gada 1.janvāri un noteikt šim likumprojektam steidzamību.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli””! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 51, pret - 16, atturas - 22. Steidzamība likumprojektam piešķirta.

Ē.Škapars. Lūdzu izskatīt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 53, pret - 13, atturas - 24. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un par laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

Ē.Škapars. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10 minūtes. Un lūdzu izskatīt likumprojektu otrajā lasījumā šodien, šajā sēdē.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 10 minūtes. Izskatīsim likumprojektu šodien arī otrajā lasījumā!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Eiropas Sociālās hartas labojumu protokolu” . Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamās deputātes! Godātie deputāti! Ārlietu komisija ceļ priekšā izskatīšanai likumprojektu “Par Eiropas Sociālās hartas labojumu protokolu”. Ārlietu komisija izskatīja minēto likumprojektu savā sēdē. Priekšlikumi uz otro lasījumu netika saņemti. Aicinu atbalstīt likumprojektu -tieši tāpat kā to darīja Ārlietu komisija - otrajā, galīgajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likums “Par Eiropas Sociālās hartas labojumu protokolu” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju””. Pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Staņislavs Šķesters.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1006 - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju””. Šo likumprojektu iesniedza Ministru kabinets sakarā ar to, ka praktiski Centrālās dzīvojamo māju privatizācijas komisijas darbs tiek izbeigts. Šīs funkcijas tiek nodotas Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai - valsts aģentūrai “Mājokļu aģentūra”. Tāpēc ir nepieciešami šie likuma grozījumi, kuros ir skaidri pateikts, ka Centrālā dzīvojamo māju privatizācijas komisija beidz eksistēt un ka šīs komisijas funkcijas pārņem Mājokļu aģentūra.

Ir skaidrs, ka saglabājas un turpina strādā visas pašvaldību dzīvokļu privatizācijas komisijas, bet Mājokļu aģentūra pārņems šo uzraudzības funkciju pār šīm privatizācijas komisijām. Tas ir pamatjautājums, kas tiek risināts šajā likumprojektā.

Komisija izskatīja šo likumprojektu un lūdz jūs atbalstīt šā likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

S.Šķesters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 26.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 26.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par konsolidētajiem gada pārskatiem””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz izskatīt pirmajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par konsolidētajiem gada pārskatiem””. Šie grozījumi nepieciešami tādēļ, lai pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā - un es nešaubos, ka sestdien Latvijā uzvarēs saprāta balss, - publiskajām akciju sabiedrībām, kas konsolidēto gada pārskatu sagatavošanā tieši piemēros Eiropas Parlamenta un Padomes regulu par starptautisko grāmatvedības standartu piemērošanu, attiecībā uz noteiktu finanšu instrumentu veidu novērtēšanu patiesajā vērtībā nerastos pretruna ar minētā likuma prasībām.

Lūdzu pieņemt šo likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu ierosinājumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu gada pārskatiem””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Komisijas vārdā lūdzu izskatīt pirmajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu gada pārskatiem””. Likumprojekta pieņemšana uzlabos uzņēmējdarbības vidi, atrisinot būtiskus ar finanšu pārskatiem saistītus jautājumus. Tas attiecas galvenokārt uz koncerna mātes uzņēmumiem, kas sagatavo konsolidētos gada pārskatus un kotējas fondu biržās. Tas attiecas arī uz transnacionālo kompāniju meitas uzņēmumiem Latvijā, kuru mātes uzņēmumi atsevišķus finanšu instrumentu veidus novērtē pēc patiesās vērtības.

Šie uzņēmumi turpmāk varēs pēc vieniem un tiem pašiem noteikumiem novērtēt finanšu instrumentus un iekļaut attiecīgo informāciju par tiem savos individuālajos un/vai varbūt arī konsolidētajos gada pārskatos.

Lūdzu pieņemt šo likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.septembris.

Cienījamie deputāti! Pirms turpinām izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību, informēju jūs, ka ir saņemts piecu deputātu - Kariņa, Brigmanes, Grīnblata, Dobeļa un Kastēna - iesniegums: “Sakarā ar to, ka visi Saeimas sēdē reģistrējušies deputāti nepiedalījās aizklātajā balsojumā par Jutas Strīķes apstiprināšanu KNAB priekšnieces amatā un pamatojoties uz Saeimas Kārtības ruļļa 142.pantu, lūdzam veikt pārbalsošanu.”

Viens deputāts var runāt “par”, viens - “pret”. Tātad deputāts Jānis Lagzdiņš ir pieteicies runāt “pret”.

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi deputāti! Kārtības rullī nekur nav teikts, ka pirms balsošanas ar zīmēm būtu jāreģistrējas, tādēļ šis iesniegums ir nemotivēts un nelikumīgs.

Es aicinātu nebalsot.

Sēdes vadītāja. “Par” pieteicies runāt deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Es esmu viens no tiem, kuri ir parakstījuši šo iesniegumu, un kā tāds arī runāšu.

Uzskatu, ka šī pārbalsošana ir pamatota, jo, pirmkārt, vairāku deputātu nebija; otrkārt… (Troksnis zālē.) Redziet, kā cilvēki satraucās, protams… neapšaubāmi… Otrkārt, tāpēc, ka viņi tika kļūdījušies, neizprazdami balsošanas… It īpaši tas attiecas uz Tautas partijas deputātiem, jo vairāki no viņiem teica, ka balsošot “par”, bet nobalsojuši esot it kā “pret”.

Tā ka es aicinu pārbalsot. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Viens deputāts ir runājis “par”, viens deputāts ir runājis “pret”. Lūdzu deputātus balsot par piecu deputātu priekšlikumu veikt… Lūdzu, jautājumā par procedūru Golubova kungs! Lūdzu ieslēgt mikrofonu Golubova kungam.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Sakarā ar to, ka daži deputāti pašreiz atrodas ārzemju komandējumos, lūdzu atsaukt viņus no komandējumiem un tikai tad veikt pārbalsošanu.

Sēdes vadītāja. Šis priekšlikums nav balsojams.

Lūdzu deputātus balsot par piecu deputātu priekšlikumu - veikt pārbalsošanu sakarā ar to, ka sēdē reģistrējušies deputāti nepiedalījās aizklātajā balsojumā. Lūdzu zvanu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - 24, atturas - 4. Priekšlikums ir pieņemts.

Balsu skaitīšanas komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne. Lūdzu!

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Tātad balsu skaitītāji atkal lūdz jūs ierasties Mazajā zālē. Mazajā zālē atkal varēs ienākt tikai pa diviem balsotājiem, jo ir divas kabīnes. Vēlēšanu zīmē ir jāizdara atzīme “par” vai “pret”. Tātad zīmē noteikti vajag atzīmēt “par” vai “pret”. Ja konvertā būs ielikta zīme, kurā ir atstāti abi varianti vai arī būs izsvītroti abi varianti, tad tādā gadījumā šāda vēlēšanu zīme būs nederīga.

Tā ka, lūdzu, deputāti, pēc zvana atkal sāksim procedūru!

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Baibai Brigmanei. Lūdzu!

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Es lūdzu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas locekļiem uzmanību! Budžeta komisijas locekļi! Bērziņa kungs, lūdzu uzmanību! Budžeta komisija pulcējas savās telpās 5 minūtes pēc tam, kad būs sākusies balsošana!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu, reģistrēsimies ar identifikācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu! Saeimas sekretāra biedru lūdzu nolasīt reģistrācijas rezultātus!

A.Bartaševičs (Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Andris Ārgalis, Martijans Bekasovs, Vilnis-Edvīns Bresis, Vladimirs Buzajevs, Boriss Cilevičs, Andis Kāposts, Oskars Kastēns, Aleksandrs Kiršteins, Vilis Krištopans, Jānis Lagzdiņš, Vitālijs Orlovs, Ēriks Škapars, Igors Solovjovs, Jānis Strazdiņš un Arvīds Ulme. Paldies!

Sēdes vadītāja. Cienījamie deputāti! Ļoti uzmanīgi gaidiet zvanu, kas vēstīs par balsošanas sākumu!

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Saeimas Balsu skaitīšanas komisijas sēdes protokols nr.13 - “Par balsošanas rezultātiem, ievēlot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieci”.

2003.gada18.septembrī. Vēlēšanu zīme nr.11.

Kopumā izgatavotas 110 vēlēšanu zīmes. Deputātiem izsniegtas 94 vēlēšanu zīmes. Sabojātu, nomainītu nav. Dzēstas atlikušās 16 vēlēšanu zīmes. No vēlēšanu kastes izņemtas 94 derīgas aploksnes un par derīgām atzītas 93 vēlēšanu zīmes. Par nederīgu atzīta 1 vēlēšanu zīme.

Pret kandidāti Jutu Strīķi balsots 51 vēlēšanu zīmē;

“par” nobalsojuši 42 deputāti.

Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 31.panta ceturto daļu Juta Strīķe nav ievēlēta par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieci.

Seko 7 balsu skaitītāju paraksti.

Sēdes vadītāja. Tātad pēc pārbalsošanas lēmuma projekts “Par Jutas Strīķes iecelšanu par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieci” nav pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par muitas nodokli””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir Saeimai iesniegusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par muitas nodokli””, kurš novērsīs zaudējumus cukura ražotājiem un iespējamos zaudējumus cukurbiešu audzētājiem. Lūdzu Saeimu izskatīt likumprojektu kā steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

A.Latkovskis. 1.septembrī stājās spēkā likums “Par muitas nodokli”, kas aizstāj veco likumu “Par muitas nodokli (tarifiem)”, bet jaunajā likumā vairs nebija ietverta norma, kas ceļotājiem liegtu nekomerciāliem nolūkiem ievest Latvijā - likuma noteiktās summas ietvaros - lielu skaitu vienāda nosaukuma preču. Līdz ar to cenu starpības dēļ tika no Igaunijas ievests diezgan liels daudzums cukura, un tas izkropļoja tirgu.

Mūsu piedāvātais priekšlikums ir atgriezties pie tās kārtības, kāda eksistēja līdz 1.septembrim, - ka ir tiesības Latvijā ievest trīs vienāda nosaukuma pārtikas preces. Tātad cukura gadījumā - 3 kilogramus.

Lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu un laiku izskatīšanai otrajā lasījumā!

A.Latkovskis. Komisija lūdz Saeimu, ja nav iebildumu, pieņemt likumprojektu šodien arī otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par muitas nodokli”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija pirms otrā lasījuma izskatīja likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (likumprojekta reģistrācijas numurs ir 244). Minētie grozījumi ir saistīti ar jaunpieņemto Medību likumu un tātad regulē administratīvo sodu piemērošanu attiecīgajā sfērā.

Par minēto likumprojektu tika saņemti vienpadsmit priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts daļēji, iestrādāts 4. - Juridiskās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 3. un 4.priekšlikumu.

S.Āboltiņa. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 6. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. Vairāk priekšlikumu nebija. Juridiskā komisija atbalsta likumprojekta “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksā” (reģistrācijas numurs 336). Minētais likumprojekts ir iesniegts tāpēc, ka valsts funkciju realizācijā viens no uzdevumiem ir arī nodrošināt uzlikto sodu izpildes kontroli. Jau ilgstoši nav izdevies pārvarēt problēmas, kas saistītas ar to, ka naudas sodi bieži vien tiek gan uzlikti, bet netiek reāli iekasēti. Un tātad tiek pārkāpts viens no pašiem svarīgākajiem tiesību principiem, tas ir, soda neizbēgamības princips. Šā principa pārkāpšanā ir daļēji vainojams tas fakts, ka administratīvo pārkāpumu protokoli nav numurēti, netiek reģistrēti, netiek uzskaitīti. Nav vienotas sistēmas, kurā tas viss tiktu uzskaitīts un kurā tātad jebkurā laikā varētu iegūt informāciju par to, kam šāds sods ir uzlikts un cik liels tas ir, un vai tas ir nomaksāts.

Tātad šā likumprojekta būtība ir tāda, ka protokols par administratīvo pārkāpumu būs numurēts dokuments ar attiecīgu kodu sistēmu un tātad būs iespējams novērst šīs manis jau pieminētās nepilnības un pretrunas.

Iekšlietu ministrijas pārstāvji, kuri piedalījās likumprojekta prezentācijā, informēja komisiju par to, ka Iekšlietu ministrija tehniski ir gatava ieviest šādu sistēmu.

Juridiskā komisija, uzklausījusi likumprojekta iesniedzējus, atbalstīja tā pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - nav, atturas - 2. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.septembris. Paldies.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegumu ar lūgumu iekļaut sēdes darbā kārtības trešajā sadaļā - “Likumprojektu izskatīšana” - pēc 19.punkta (likumprojekta “Grozījums Komercķīlas likumā”) izskatīšanas likumprojekta “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” izskatīšanu otrajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Indulis Emsis.

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kura numurs ir 1024, - izskatīsim pirmajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā”. Šis likumprojekts ir saņemts no Ministru kabineta un paredz ieviest likumā dažas korekcijas.

Konkrēti, tās ir saistītas ar Eiropas Savienības jauno direktīvu, kura iedala jēdzienu “atkritumu sadedzināšana” divās jēdzieniskās kategorijās - apglabāšanā un pārstrādē.

Atšķirība ir tāda. Ja atkritumu sadedzināšanas rezultātā tiek radīta enerģija, tiek ražota elektroenerģija, tad atkritumu sadedzināšana tiek pieskaitīta atkritumu pārstrādei. Turpretī tad, ja atkritumus sadedzina bez enerģijas ieguves, šī atkritumu pārstrādāšana tiek saukta par atkritumu apglabāšanu. Lūk, šis ir būtisks jauninājums, kas ietverts šajā likumprojektā. Blakus tam ir vēl daži citi - tehniski - labojumi.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja šo likumprojektu un atbalsta tā pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

I.Emsis. Ministrija gatavo vēl dažus priekšlikumus otrajam lasījumam, tāpēc es lūdzu noteikt 30.oktobri par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.oktobris. Citu priekšlikumu nav. Tātad otrajam lasījumam priekšlikumi jāiesniedz līdz 30.oktobrim. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likums”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Indulis Emsis.

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kura numurs ir 1033, un izskatīsim Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumu pirmajā lasījumā. Likumprojektu iesniedzis Ministru kabinets.

Šis likumprojekts pirmoreiz Latvijā paredz kārtību, kādā Latvijā tiks likvidēti nolietotie autotransporta līdzekļi, konkrēti - galvenokārt vieglās automašīnas. Mums Latvijā ir tāda situācija, ka autoparks pārsvarā ir jau nolietots, un arī tās mašīnas, kas Latvijā tiek ievestas… Tikai 18% no tām ir jaunas, bet pārējās tiek ievestas jau lietotas. Tas nozīmē, ka automašīnu ekspluatācijas laiks ir saīsināts. Turklāt tas nozīmē arī to, ka automašīnas, kad tās jau ir zaudējušas savu lietošanas vērtību, nonāk dažādās vietās un piesārņo vidi, tādēļ atbilstoši Eiropas Savienības prasībām ir izstrādāts jauns likumprojekts, kas paredz, kā valsts veicinās automašīnu pārstrādi un derīgu izejmateriālu ieguvi no vecām automašīnām.

Šajā gadījumā deputātiem būtu svarīgi zināt, ka, lai šo sistēmu ieviestu, ir paredzēts, ka visām mašīnām, kas šķērsos Latvijas robežu un tiks ievestas šeit tirgum, tiks noteikts īpašs maksājums, un tas varētu būt apmēram 22 lati par vienu automašīnu, lai ar šo nodokli jeb maksājumu turpmāk varētu stimulēt nolietoto automobiļu pārstrādi.

Likumprojekts ir ļoti interesants. Dažas tā daļas tiks vēl precizētas, tomēr Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šo likumprojektu atbalstīja izskatīšanai pirmajā lasījumā. Es lūdzu arī deputātus atbalstīt šo svarīgo likumprojektu, kas atkal reālajā dzīvē Latvijā ievieš vienu Eiropas Savienības direktīvu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par šā likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - nav, atturas - 18. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

I.Emsis. Arī šim likumprojektam es lūgtu noteikt ilgāku priekšlikumu iesniegšanas termiņu, proti, 30.oktobri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.oktobris. Paldies!

I.Emsis. Paldies!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā Prezidija priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1023 - likumprojektu “Grozījumi Dzelzceļa likumā”. Tātad nolūkā izveidot vienotu Eiropas dzelzceļa sistēmu 2001.gadā Eiropas Parlaments un Padome grozīja esošās un pieņēma infrastruktūras jaunas direktīvas. Jauno direktīvu prasības paredz infrastruktūras pārvaldīšanas atdalīšanu no pārvadājumu darbības, arīdzan stingrāku grāmatvedības uzskaites nošķiršanu, kā arī citu valstu dzelzceļa pārvadātāju brīvu pieeju mūsu dzelzceļa infrastruktūrām.

Būtiski ir mainīti arī dzelzceļa infrastruktūras jaudas pieprasīšanas un sadalīšanas principi, tiek ieviesta arī tā sauktā drošības atļauja.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija 10.septembra sēdē izskatīja šo likumprojektu un atbalstīja tā izskatīšanu sēdē pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 3.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 3.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Komercķīlas likumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Grozījums Komercķīlas likumā” (reģistrācijas nr.371). Komercķīlas likuma 4.pantā ir noteikts, kas nevar būt par komercķīlas priekšmetu. Un saskaņā ar šo pantu par komercķīlas priekšmetu nevar būt publiskajā apgrozībā esošs vērtspapīrs. Tātad šā grozījuma būtība ir aizstāt vienkārši šo vārdu “vērtspapīrs” ar vārdiem “finanšu instruments”.

Grozījumi Komercķīlas likumā tiek virzīti vienlaikus ar attiecīgo Finanšu instrumentu tirgus likumu.

Juridiskā komisija, izskatījusi minēto likumprojektu, atbalstīja tā pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījums Komercķīlas likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ēriks Škapars.

Ē.Škapars (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.1220 - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli””. Komisija ir saņēmusi 3 priekšlikumus un izskatījusi tos savā sēdē.

1. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisija nolēmusi atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav. (Starpsauciens: “Balsot!”) Balsot? Deputāti lūdz balsojumu par 1. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 50, pret - 17, atturas - 21. Priekšlikums ir atbalstīts.

Ē.Škapars. 2.priekšlikumu iesniegusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija. Un arī to komisija ir atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu balsot par 2. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 51, pret - 18, atturas - 20. Priekšlikums ir atbalstīts.

Ē.Škapars. Arī 3. ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisija savā sēdē to ir atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu balsot par 3. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 50, pret - 17, atturas - 20. Priekšlikums ir atbalstīts.

Ē.Škapars. Visi priekšlikumi ir izskatīti, un tāpēc lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 51, pret - 14, atturas - 20. Likums “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

 

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz izskatīt pirmajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”.

Likumprojekta anotācijā lasām: “Likumprojekts nodrošina Latvijas uzņemto starptautisko saistību integrēšanu nacionālajā likumdošanā, nosakot vienotu privileģēto darbinieku prasījumu loku, kas apmierināms no maksātnespējīgās kredītiestādes vai darbinieku prasījumu garantiju fonda līdzekļiem.

Likumprojektā saskaņotas Kredītiestāžu likuma normas ar likuma “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju”, likuma “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā” un Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likuma attiecīgajām normām.”

Lūdzu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84 deputāti, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.septembris.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā”. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

 

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Komisijas vārdā lūdzu izskatīt pirmajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā”.

Anotācijā lasām: “Likumprojekts nodrošina Latvijas uzņemto starptautisko saistību integrēšanu nacionālajā likumdošanā, nosakot vienotu privileģēto darbinieku prasījumu loku, kas apmierināms no maksātnespējīgās apdrošināšanas sabiedrības vai darbinieku prasījumu garantiju fonda līdzekļiem.

Likumprojektā saskaņotas Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likuma normas ar likuma “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju” un likuma “Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā” normām.”

Lūdzu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82 deputāti, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

B.Brigmane. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.septembris.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.septembris. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā”.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ēriks Škapars.

 

Ē.Škapars (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījums Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā”.

Pašreiz spēkā esošais Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likums neparedz pirms civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas licences saņemšanas iemaksāt apdrošinātāja vienreizēju iemaksu Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas garantijas fondā. Šis likumprojekts tātad novērsīs šo nepilnību un noteiks to, ka apdrošināšanas firmu īpašniekiem pirms licences saņemšanas ir jāveic iemaksa šajā garantijas fondā. Lūdzu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījums Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87 deputāti, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Ē.Škapars. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.septembris.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Muitas likumā”. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ainars Latkovskis.

 

A.Latkovskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi likumprojektu pirmajā lasījumā. Ko paredz šie grozījumi? Pirmām kārtām likumprojekts precizē muitas amatpersonas lēmuma spēkā stāšanās kārtību. Likumprojekts paredz, ka muitas amatpersonas lēmums spēkā stājas no paziņošanas brīža, nevis no izdošanas brīža, kā tas bija pirms tam. Turklāt likuma 44.pants tiek papildināts ar normām, kas paredz publisko un privāto muitas noliktavu tipu iedalījumu, kas agrāk bija tikai Ministru kabineta noteikumos.

Lūdzu atbalstīt pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Latkovskis. 25.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi šo likumprojektu. Tas ir saistīts ar Eiropas Padomes regulas ieviešanu. Regula par statistiku attiecībā uz dalībvalstu savstarpējo preču tirdzniecību nosaka, ka valsts nodokļu administrēšanas institūcija sniedz statistikas iestādei datus par PVN maksātājiem - preču nosūtītājiem un saņēmējiem starp ES dalībvalstīm.

Pašreizējā likumdošana izslēdz iespēju Centrālajai statistikas pārvaldei iegūt no VID nepieciešamo informāciju par nodokļu maksātāju.

Lūdzam šo likumprojektu atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - nav, atturas - 12. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

A.Latkovskis. Lūdzu to pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - nav, atturas - 2. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu un par datumu, kurā veiksim likumprojekta izskatīšanu otrajā lasījumā!

A.Latkovskis. Priekšlikumu iesniegšana - 25.septembris, likumprojekta otrais lasījums - 2.oktobrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.septembris, likumprojekta izskatīšana - 2.oktobra sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par dabas resursu nodokli””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Vilnis-Edvīns Bresis. Lūdzu!

 

V.-E.Bresis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Izskatām Ministru kabineta iesniegto likumprojektu. Dokumenta numurs 1048.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi šo likumprojektu un atzīmē, ka, pirmkārt, tas ir nepieciešams, lai minēto likumu saskaņotu ar Administratīvā procesa likuma prasībām un Muitas likuma normām, kā arī ar likumprojektu, kuru mēs šodien izskatījām Saeimā un kurš tātad jau ir likumdošanas procesā, - proti, ar likumprojektu “Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likums”.

Otrkārt, šajā likumprojektā mēs precizējam atsevišķas likumdošanas normas, kuras attiecas uz nodokļiem un to iekasēšanas kārtību.

Treškārt, kā jūs zināt, ir likvidēts valsts vides aizsardzības speciālais budžets, tas ir iekļauts kopējā valsts budžetā, un tātad piedāvātais likumprojekts arī norāda uz jauno sadales kārtību tieši šajā - finanšu jomā.

Un, visbeidzot, ar šo likumprojektu tiek savesta kārtībā terminoloģija. Termina “finansu” vietā tagad ir “finanšu”, un tas skar arī ministrijas nosaukumu.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - 1, atturas - 7. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

V.-E.Bresis. Ierosinām par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 10.oktobri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.oktobris. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ēriks Škapars.

Ē.Škapars (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija savā sēdē ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””.

Šie grozījumi nepieciešami, lai nodrošinātu brīvu kapitāla kustību Latvijas iekšējā tirgū pēc iestāšanās Eiropas Savienībā. Likumprojekts paredz arī kārtību, kādā apliekamais ienākums jānosaka un kādā ienākuma nodokli maksās individuālie komersanti un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību biedri, kā arī noregulē neapliekamā minimuma piemērošanu pensijām, ko Latvijā dzīvojošie pensionāri saņem no citām valstīm, un pensijām, kuru saņēmēji no Latvijas ir pārcēlušies uz dzīvi citās valstīs.

Ierosinu pieņemt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - 4, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Ē.Škapars. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.septembris.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.septembris. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ēriks Škapars.

Ē.Škapars (frakcija “Jaunais laiks”).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija savā sēdē tika izskatījusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli””.

Šie likuma grozījumi ir nepieciešami, lai saskaņotu to ar Muitas likuma prasībām un Eiropas Savienības 6.direktīvas prasībām šajā jomā. Tāpat tajā ir iekļauta norma par autoratlīdzības, izpildītājatlīdzības atbrīvošanu no pievienotās vērtības nodokļa, kā arī ir noteikta pievienotās vērtības nodokļa piemērošanas kārtība preču piegādēm beznodokļa tirdzniecības veikalos. Bez tam ir arī precizēta nodokļu maksātāju atbildība par nepamatotu priekšnodokļa atskaitīšanu un no budžeta atmaksājamās nodokļa summas palielināšanu.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā ierosinu šo likumprojektu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Ē.Škapars. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.septembris.

Paldies.

Ē.Škapars. Paldies!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Arnolds Laksa.

A.Laksa (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Nacionālās drošības likumā”. Apspriežamais likumprojekts ir cieši saistīts ar diviem turpmākajiem šīsdienas sēdes darba kārtībā iekļautajiem likumprojektiem - “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā” un “Grozījumi Satversmes aizsardzības biroja likumā”. Aizsardzības un iekšlietu komisija 10.septembra sēdē izskatīja šos priekšlikumus un tos konceptuāli atbalstīja.

Komisijas vārdā aicinu Saeimu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - 26, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Laksa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 31.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 31.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Arnolds Laksa.

 

A.Laksa (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Arī šā likumprojekta izstrādei ir tādi paši mērķi, kādi bija, izstrādājot grozījumus Nacionālās drošības likumā. Šeit ir ietverta arī norāde uz vienas valsts drošības iestādes, proti, Satversmes aizsardzības biroja, līdzšinējo dominanti sistēmā, kā arī ir paredzēts pilnveidot valsts drošības iestāžu savstarpējo sadarbību.

Arī šo likumprojektu Aizsardzības un iekšlietu komisija savā 10.septembra sēdē ir atbalstījusi, un es komisijas vārdā aicinu pieņemt šo likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 60, pret - 26, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Laksa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 31.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 31.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Satversmes aizsardzības biroja likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Arnolds Laksa.

A.Laksa (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Apspriežamais likumprojekts ir izstrādāts, lai saskaņotu Satversmes aizsardzības biroja likumu ar divos iepriekšējos likumos teikto. Runa ir par izdarītajiem grozījumiem Nacionālās drošības likumā un Valsts drošības iestāžu likumā.

Aizsardzības un iekšlietu komisija 10.septembra sēdē apstiprināja šo likumprojektu, un es komisijas vārdā aicinu to atbalstīt pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 59, pret - 27, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Laksa. Arī šim likumprojektam priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam ir 31.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 31.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Obligātā militārā dienesta likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Arnolds Laksa.

A.Laksa (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Šis likumprojekts ir izstrādāts, lai savstarpēji saskaņotu Obligātā militārā dienesta likumu ar Saeimas vēlēšanu likumu, kā arī ar Pilsētas domes, novadu domes un pagastu padomes vēlēšanu likumu. Tas paredz, ka obligātajā militārajā dienestā neiesauc personas, kuras ir ievēlētas par Saeimas, pilsētas domes, novada domes vai pagasta padomes deputātiem. Bez tam šā likuma normas tiek saskaņotas ar Dzīvesvietas deklarēšanas likumu.

Aizsardzības un iekšlietu komisija 10.septembra sēdē, diemžēl tajā nepiedaloties Aizsardzības ministrijas parlamentārajam sekretāram Dzintaram Rasnačam, apsprieda grozījumus Obligātā militārā dienesta likumā un nolēma tos noraidīt.

Sēdes vadītāja. Vārds Aizsardzības ministrijas parlamentārajam sekretāram Dzintaram Rasnačam.

Dz.Rasnačs (Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs).

Labdien, godātie deputāti! Vispirms jau jāmin, protams, tas, ka Saeimas komisiju sēdes notiek vienlaikus un ka ir ļoti labi, ka uzreiz trijās komisijās izskatīja šo likumprojektu. Es Aizsardzības ministrijas vārdā gribu izteikt pateicību Juridiskajai komisijai un arī Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai par atbalstu šim likumprojektam.

Diemžēl saistībā ar Aizsardzības un iekšlietu komisiju ir jāmin tas, ka mūsu referentam nebija dots pietiekami ilgs laiks, lai varētu izklāstīt problēmu, kas ir skarta šajā likumprojektā, tāpēc es izmantošu iespēju un izklāstīšu to šeit - no Saeimas tribīnes.

Likumprojekts pēc būtības sastāv no divām daļām. Pirmā daļa skar elementāru likuma sakārtošanas procedūru, un šī procedūra prasa Obligātā militārā dienesta likuma normas pieskaņot tām normām, kas ir informētas Pašvaldību vēlēšanu likumā un Saeimas vēlēšanu likumā.

Izlasot aizpagājušās, tas ir, 4.septembra sēdes stenogrammu, man nācās secināt, ka deputātiem kāds ir piedāvājis maldīgu priekšstatu - to, ka šie grozījumi tiek piedāvāti par labu kādam atsevišķam deputātam. Tas nebūt tā nav, un es mēģināšu savu teikto lēni un pamatoti argumentēt.

Tātad, pirmkārt, mēs izanalizējām to situāciju, kāda ir izveidojusies saistībā ar mūsu iesaukšanas sistēmu, un konstatējām, ka visu šo gadu laikā nav atrodams neviens ne pašvaldību, ne arī Saeimas deputāts, kurš būtu iesaukts militārajā dienestā.

Otrkārt, šī problēma tika aktualizēta 2002.gada septembrī, tas ir, pirms vēlēšanām, kad vēl nebija zināms šīs Saeimas sastāvs, un šo problēmu, konstatējot pretrunu likumos, fiksēja un aktualizēja Aizsardzības ministrijas Audita departaments. Šie ir tie divi galvenie argumenti, kuri “pret”.

Treškārt. Protams, ja mēs nonākam līdz diskusijām, vai vajag kādu iesaukt no deputātiem vai - nevajag, tad redzam, ka pašreiz spēkā esošā likumdošana nosaka to, ka pirmdien mēs viņu iesaucam, bet jau otrdien viņu atvaļinām un dodam iespēju atgriezties darbā. Es domāju, ka tāda situācija, kāda tā ir pašreiz, ir vairāk nekā absurda, tāpēc iepriekš pieļautās likumdevēja kļūdas ir jālabo.

Tagad īsumā par likumprojekta otru daļu. Likumprojekta otrā daļa ir ļoti būtiska tādā ziņā, ka pašreiz spēkā esošie likumi liek likumpaklausīgam pilsonības un imigrācijas iestāžu klerkam noraidīt jebkuru lūgumu reģistrēt dzīvesvietas maiņu, un, lai tas tā nenotiktu, mums šī arhaiskā pieraksta norma ir jāizslēdz no likuma.

Aizsardzības un iekšlietu komisijā viens no deputātiem pamatoti uzdeva man jautājumu: “Vai mēs atsakāmies no iesaucamo un no rezervistu apzināšanas?” Nē, mēs no tās neatsakāmies, un tas ir noteikts likuma 44.panta trešajā daļā. Un tā vēl joprojām prasa līdzīgu kārtību, kāda bija jau iepriekš, taču tagad cilvēkam vairs nebūs pazemojoši jāstaigā no iestādes uz iestādi ar iesniegumiem, bet viņš varēs vienkārši rakstiski ar vēstuli informēt, ka viņš ir mainījis dzīvesvietu.

Protams, mēs ceram, ka nākotnē mūsu reģistra sistēma būs tāda, ka tai būs tikai viena iestāde, kur tas būs jāfiksē, - tātad tā būs Pilsonības un imigrācijas lietu pārvalde, un šī iestāde tad turpmāk informēs visus pārējos, arī Militārā dienesta iesaukšanas centru.

Vēlreiz pateicos komisijām par atbalstu un aicinu šo likumprojektu atbalstīt konceptuāli.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 18, atturas 1 deputāts. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Laksa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 23.septembris.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 23.septembris. Paldies.

Vai deputāte Silva Golde vēlas ko teikt par procedūru? Nē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu””. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Arnolds Laksa.

A.Laksa (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Likumprojekts paredz saskaņot likumu “Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu” ar Finanšu instrumentu tirgus likumu un ar Kredītiestāžu likumu, nosakot, ka viens no finanšu pakalpojumu veidiem ir Finanšu instrumentu tirgus likumā noteiktie ieguldījumu pakalpojumi un ieguldījumu blakuspakalpojumi.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā lūdzu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Laksa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 3.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 3.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Meliorācijas likums”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Pēteris Kalniņš.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Skatīsim meliorācijas likumu otrajā lasījumā (dokuments nr.268). Komisija saņēma un izskatīja 20 priekšlikumus.

1. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Pret 1.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 2. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 3. - Zaļo un zemnieku savienības (turpmāk ZZS) frakcijas priekšlikums. Komisija neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Vai 3.priekšlikums ir 2.a lapā?

P.Kalniņš. Jā, 2.a lapā.

Sēdes vadītāja. Par 3.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstīja to un redakcionāli precizēja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 6. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Pret 6.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 7. - ZZS frakcijas priekšlikums. Komisija neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Pret 7.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 8. - ZZS frakcijas priekšlikums. Komisija atbalsta daļēji.

Sēdes vadītāja. Pret 8.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 9. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Pret 9.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Pret 10.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 12. - ZZS frakcijas priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Pret 14.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 16. - ZZS frakcijas priekšlikums. Komisija neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi un redakcionāli precizējusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 18. - ZZS frakcijas priekšlikums. Komisija neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 19.priekšlikumu.

P.Kalniņš. 20. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - 2, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

P.Kalniņš. 3.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 3.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 38.

Uz otro lasījumu ir iesniegti 26 priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 2. - deputāta Agešina priekšlikums. Noraidīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partija).

Godātie kolēģi! Spēkā esošajā redakcijā ir viena deklaratīva norma, kura faktiski nedarbojas, proti: “Ieinteresētajām personām nav liegts pilnvarot lietas vešanai arī personu, kam ar pilnvardevēju ir kopīga prāva vai kas uz pilnvaras pamata faktiski pārvalda pilnvardevēja mantu.” Taču lieta ir tāda, ka Satversmes tiesa jau pieņēma lēmumu, ka nedrīkst ierobežot pārstāvības tiesības.

Un sakarā ar to lūdzu atbalstīt manu priekšlikumu!

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai deputāte Labucka vēlas ko piebilst komisijas vārdā?

I.Labucka. Nē, es nevēlos neko piebilst, jo Satversmes tiesa tādā aspektā nav spriedusi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 2. - deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 25, pret - 62, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Labucka. 3. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav? (Starpsauciens: “Balsot!”) Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu balsot par 3. - deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 65, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Labucka. 4. - deputāta Agešina priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 5. - deputāta Agešina priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 6. - deputāta Agešina priekšlikums. Noraidīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

I.Labucka. 7. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 8. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Ko nozīmē mans priekšlikums - aizstāt 14.panta 5.punktā vārdu “pieci” ar vārdu “trīs”? Lieta ir tāda, ka Eiropas Savienības advokātiem jāstažējas Latvijā trīs gadus, tikai trīs gadus, bet visiem vietējiem advokātiem, Latvijas advokātiem, - piecus gadus. Vai mūsu advokāti ir sliktāki par Eiropas advokātiem? Es uzskatu, ka mums ir nepieciešams izlīdzināt situāciju.

Balsosim “par”, kolēģi!

Paldies!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai deputāte Labucka vēlas ko piebilst komisijas vārdā?

I.Labucka. Nē, es domāju, ka nav jākomentē šis.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 8 - deputāta Agešina priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 63, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Labucka. 9. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 23, pret - 65, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Labucka. 10. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

I.Labucka. 11. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 12. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

12.priekšlikuma mērķis ir liberalizēt advokatūru. Ideālā gadījumā, es uzskatu, nemaz nebūtu slikti, ja mums Latvijā strādātu vairākas advokātu kolēģijas. Mēs taču liberalizējam notariātu. Kāpēc to pašu mēs nevaram izdarīt ar advokātiem?

Lūdzu balsot “par”!

Paldies!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai Labuckas kundze vēlas ko piebilst komisijas vārdā?

I.Labucka. Komisijā izdebatējām šo jautājumu. Uzskatām, ka nav nekādas nepieciešamības radīt alternatīvas struktūras. Es domāju, ka Advokātu kolēģija pašreiz strādā apmierinoši un nav nepieciešamības kaut ko grozīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 12. - deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 68, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Labucka. 13. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

I.Labucka. 14. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 15. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 16. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 16. - deputāta Agešina priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 64, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Labucka. 17. - deputāta Agešina priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 18. - deputāta Agešina priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 19. - deputāta Agešina priekšlikums. Ir noraidīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Mums nav skaidrs, kāpēc zvērinātu advokātu palīgiem obligāti jādzīvo tajā apvidū, kur dzīvo viņu patrons. Jo, pirmkārt, mūsdienās vairāki advokāti un to palīgi pārvietojas ar mašīnām. Un, otrkārt, ne jau dzīvesvieta ir tas noteicošais faktors attiecībā uz kvalifikācijas prasībām. Un bez tam - ko nozīmē pats jēdziens “tajā apvidū”? Tāda termina nav. Apvidus nav definēts.

Lūdzu atbalstīt šo priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai ir kas piebilstams komisijas vārdā?

I.Labucka. Juridiskā komisija debatēja arī par šo jautājumu un mums bija arī balsojums par šo jautājumu. Juridiskās komisijas locekļu vairākums tomēr nosvērās uz to, ka palīgu darbība ir jākontrolē pietiekami stingri, un tāpēc nolēma negrozīt spēkā esošo normu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 19. - deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - 19, atturas - 1. Priekšlikums ir atbalstīts.

I.Labucka. 20. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Mēs uzskatām, ka nevajag šajā likumā pārāk sīki reglamentēt intelektuālā darba jēdzienu. Palasiet, kolēģi, kāda ir 107.panta redakcija: “Zvērinātu advokātu profesionālā darbība ir intelektuāls darbs, un tās mērķis nav peļņas gūšana.” Manuprāt, tā ir vienkārši tukšvārdība, arhaisms, liekulība! Mirusi norma!

Tad jau tikpat labi Saeimas kārtības rullī mēs varētu ierakstīt, ka deputāta darbs ir intelektuāls darbs un tā mērķis nav peļņas gūšana un tā tālāk.

Lūdzu atbalstīt manu priekšlikumu! (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu deputātus balsot par 20. - deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 49, atturas - 17. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Labucka. 21. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 65, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Labucka. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 23. - deputāta Agešina priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu, balsosim par 23. - deputāta Valērija Agešina priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 64, atturas - 2 deputāti. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Labucka. 24. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 25. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. Un 26. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - 3, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

I.Labucka. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 20.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību””. Pirmais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Jānis Strazdiņš.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija izskatīja Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību””. Šis grozījums ir nepieciešams, lai tuvinātos Eiropas Savienības Padomes 1993.gada direktīvai, kas nosaka no dalībvalstu teritorijas nelikumīgi izvesto kultūras priekšmetu atgriešanu.

Šis mazais labojums likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību” sakārtos šo jautājumu, lai mūsu valstī tiktu pienācīgi aizsargāti mūsu kultūras un mākslas pieminekļi.

Lūdzu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Strazdiņš. 26.septembris.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 26.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par ikgadējo finanšu līgumu 2003.gadam starp Latvijas Republiku un Eiropas Komisiju Eiropas Kopienas vārdā”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! 2001.gada janvārī Briselē tika parakstīts Daudzgadējais finanšu līgums starp Latviju un Eiropas Komisiju un šis līgums faktiski nosaka tehnisko, juridisko un administratīvo bāzi, saskaņā ar kuru Latvijā tiek realizēta SAPARD programma. Šis Daudzgadējais līgums 2001.gada martā tika ratificēts Saeimā.

Saskaņā ar šo finanšu līgumu katru gadu tiek slēgti ikgadējie finanšu līgumi, kuri nosaka Eiropas Kopienas SAPARD programmas attiecīgā gada finanšu palīdzības apjomu un izmantošanas termiņu.

Es, kā to Ārlietu komisija nolēma, aicinu jūs atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - 2, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

I.Vaidere. Lūdzu Saeimu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 23.septembri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 23.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Antidopinga konvencijas papildprotokolu”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Paldies, cienījamie deputāti! Tātad jūsu izskatīšanai tiek likts priekšā likumprojekts “Par Antidopinga konvencijas papildprotokolu”. Es atgādināšu jums, ka 6.Saeima jau 1996.gadā tika pieņēmusi likumu “Par Eiropas Padomes Antidopinga konvenciju nr.135”, taču pasaules sporta sabiedrību joprojām satrauc arvien pieaugošais dopinga lietotāju skaits sportā. Arī mūsu sports ir saskāries ar šo ļoti nepatīkamo parādību, un diemžēl liels ir arī sportistu diskvalifikāciju skaits.

1999.gadā tika izveidota Pasaules antidopinga aģentūra ar mērķi veicināt un koordinēt cīņu pret dopingu sportā jau pasaules līmenī, un jau kopš pērnā gada tiek nodrošināta noteikta kārtība pasaules valdību līdzfinansējuma nodrošināšanai šīs aģentūras darbībai. Latvijai gadā tie ir 4780 dolāri.

Lai paplašinātu šīs konvencijas darbību, Eiropas Padome ir izstrādājusi konvencijas papildprotokolu, kas nosaka dalībvalstu vienošanos par savstarpēju kontroļu atzīšanu un nodrošināšanu atbilstoši starptautiskajiem standartiem, kā arī aģentūras kompetences atzīšanu dopinga pārbaužu veikšanai.

Ārlietu komisijas vārdā aicinu jūs atbalstīt likumprojektu “Par Antidopinga konvencijas papildprotokolu” pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

I.Vaidere. Lūdzu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 23.septembri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 23.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Eiropas konvenciju par skatītāju pārkāpumiem un rupju uzvedību sporta pasākumos un īpaši futbola sacensību laikā”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Es gribētu uzsvērt, ka skatītāju pārkāpumi šādu sporta pasākumu laikā būtībā ir gan drauds šo pasākumu norisei, gan arī tie apdraud visas sabiedrības drošību kopumā. Un jāteic, ka cēloņi šādai rupjai uzvedībai būtībā rodas ārpus sporta pasākumu ietvariem.

Vienlaikus es gribētu norādīt, ka Latvijā pieaug starptautisku sporta pasākumu skaits, un, ņemot vērā to, ka Latvijas līdzjutēji varbūt ir paši labākie līdzjutēji pasaulē, lai viņiem nebūtu iespējams kļūt agresīviem, es gribētu aicināt pievienoties minētās konvencijas pamatpostulātiem.

Es aicinu atbalstīt likumprojekta “Par Eiropas konvenciju par skatītāju pārkāpumiem un rupju uzvedību sporta pasākumos un īpaši futbola sacensību laikā” pieņemšanu pirmajā lasījumā. Ņemot vērā to, ka futbols Latvijā ir sevišķi populārs, man būtu liela vēlēšanās, lai Latvijas futbola skatītāju uzvedība būtu labas uzvedības normu līmenī.

Aicinu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

I.Vaidere. Lūdzu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 23.septembri!

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 23.septembris. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Latvijas Republikas Augstākās padomes 1992.gada 3.jūnija lēmumā “Par pievienošanos starptautiskajām konvencijām jūrniecības jomā””. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Latvijas Republikas Augstākās padomes 1992.gada 3.jūnija lēmuma “Par pievienošanos starptautiskajām konvencijām jūrniecības jomā” 1.punktā norādīts nepareizs konvencijas “Par turpmāko daudzpusējo sadarbību zvejniecības jomā Atlantijas okeāna ziemeļrietumu daļā” pieņemšanas datums. Tur ir norādīts 1977.gada 21.oktobris. Taču saskaņā ar konvencijas tekstu oriģinālvalodā - angļu - un depozitārijā pieejamo informāciju konvencija pieņemta 1978.gada 24.oktobrī. Šī kļūda ir jālabo, tātad ir nepieciešams izdarīt grozījumu Augstākās padomes lēmuma 1.punktā.

Ārlietu komisija atbalstīja šo likumprojektu pirmajā lasījumā un lūdz Saeimu atzīt šo likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

I.Vaidere. Godātie deputāti, aicinu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un par datumu likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

I.Vaidere. Lūdzu noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu 23.septembri!

Sēdes vadītāja. Un datums izskatīšanai otrajā lasījumā?

I.Vaidere. Izskatīšanas laiks... tad jāparēķina, kā tas iznāk... pēc desmit dienām, tajā ceturtdienā...

Sēdes vadītāja. 2.oktobris...

I.Vaidere. Tas būs 1.oktobris... Tas varētu būt 2.oktobris.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 23.septembris. Un likumprojekta izskatīšanas datums - 2.oktobris. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par Eiropas konvenciju par Eiropas farmakopejas izveidi ar grozījumiem, kas izdarīti ar tās 1989.gada 16.novembra protokolu””. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Likumprojekta būtība ir tāda, ka attiecīgajā tekstā nosaukums “Labklājības ministrija” tiek aizstāts ar nosaukumu “Veselības ministrija”. Tā ka tas ir tīri tehnisks grozījums. Tāpēc es komisijas vārdā aicinu šo likumprojektu atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

I.Vaidere. Lūdzu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un par datumu likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

I.Vaidere. Lūdzu noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu 23.septembri! Un izskatīt Saeimā mēs šo likumprojektu varētu 25.septembrī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 23.septembris. Un izskatīšana Saeimā - 25.septembrī. Paldies.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par lauksaimniekiem radušos zaudējumu kompensāciju”.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Indulis Emsis.

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi, aicinu jūs strādāt ar dokumentu nr.1203! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja šo lēmuma projektu un apstiprināšanai piedāvā alternatīvu variantu, kurā ir ietverta pamatteksta doma, un tādēļ komisijas vārdā es lūdzu apstiprināt kā lēmuma projektu dokumentu nr.196, kurš ir atrodams šā dokumenta otrā pusē. Vienkārši dokuments jāapgriež riņķī, un tad var redzēt šo lēmuma projektu.

Tā ka mēs esam šeit papildinājuši domu, kas bija izteikta šajā lēmuma projektā. Tātad dokuments nr.196 ir tas, kuru mēs gribētu šodien redzēt Saeimas apstiprinātu. Es runāju komisijas vārdā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Uzmanību, deputāti! Vispirms mums ir jābalso par lēmuma projektu “Par lauksaimniekiem radušos zaudējumu kompensāciju”, kuru ir iesnieguši deputāti Atis Slakteris, Aigars Kalvītis, Dzintars Ābiķis, Jānis Lagzdiņš un Vineta Muižniece.

Lūdzu, balsosim par šo lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 1, pret - 33, atturas - 58. Lēmuma projekts nav pieņemts.

Nākamais balsojums būs par alternatīvo lēmuma projektu “Par lauksaimniekiem radušos zaudējumu kompensāciju”, ko iesniegusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Lēmums “Par lauksaimniekiem radušos zaudējumu kompensāciju” pieņemts. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Vladimira Buzajeva iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam bezalgas atvaļinājumu šā gada 18.septembrī, sākot ar pulksten 15.00. Tā kā tā ir šodiena, es ierosinu iekļaut šo iesniegumu darba kārtībā šodien.

Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Vladimiram Buzajevam! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Bezalgas atvaļinājums deputātam piešķirts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcijas deputātu Plinera, Sokolovska, Kabanova un citu deputātu jautājumu izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurska kungam. Šo jautājumu mēs ministram arī nodosim. (No zāles dep. Gundars Bērziņš: “Nolasīt!”, bet vairāk starpsaucienu: “Nevajag!”) Nodosim izglītības un zinātnes ministram, lai viņš lasa.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu! Saeimas sekretāra biedru lūdzu nolasīt reģistrācijas rezultātus! Pirms tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti - paziņojums.

Vārds deputātam Pēterim Kalniņam.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godājamie kolēģi! Sakarā ar to, ka šodien mēs esam diezgan ilgi un smagi strādājuši, Lauksaimniecības un mežsaimniecības apakškomisijas sēde šodien nenotiks. Domājams, ka tā tiek pārcelta uz trešdienu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu nolasīt reģistrācijas rezultātus!

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Godājamie deputāti! Nav reģistrējušies: Martijans Bekasovs, Vladimirs Buzajevs, Boriss Cilevičs, Ina Druviete, Ēriks Jēkabsons, Aleksandrs Kiršteins, Sarmīte Ķikuste, Arnolds Laksa, Vitālijs Orlovs, Ēriks Škapars un Arvīds Ulme.

Sēdes vadītāja. Cienījamie deputāti, līdz ar to sēde ir slēgta! Paldies.

SATURA RĀDĪTĀJS

 

Izraēlas Kneseta spīkera V.E. Reuvensa (Rubija) Rivlina uzruna

Par darba kārtību

Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”
(1157. un 1157.a dok., reģ. nr.404)

Par likumprojektu “Par B.Zariņa atzīšanu par Latvijas pilsoni”

(1156. un 1156.a dok., reģ. nr.405)

Priekšlikumi

- dep. N.Kabanovs (pret)

- dep. J.Dobelis (par)

Par likumprojektu “Grozījums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” (Noraidīts)

(1175. un 1175.a dok., reģ. nr.406)

Priekšlikums

- dep. A.Klementjevs (par)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem””

(1176. un 1176.a dok., reģ. nr.407)

Priekšlikums

- dep. N.Kabanovs (pret)

Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”

(1177. un 1177.a dok., reģ. nr.408)

Par likumprojektu “Par Nolīgumu par pasažieru starptautisko satiksmi (SMPS)”

(1178. un 1178.a dok., reģ. nr.409)

Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par privatizācijas sertifikātiem”” (Noraidīts)

(1181. un 1181.a dok., reģ. nr.410)

Priekšlikums

- dep. A.Bartaševičs (par)

Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par muitas nodokli””

(1187. un 1187.a dok., reģ. nr.411)

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu””

(1207. dok.)

Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par muitas nodokli””

(1199. dok., reģ. nr.412)

Paziņojums

- dep. I.Vaidere

Par darba kārtību
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”” (1.lasījums) (Steidzams)

(1207. dok.)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa

Debates

- dep. Gundars Bērziņš

- dep. S.Āboltiņa

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”” (2.lasījums) (Steidzams)

(1207. dok.)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa

Lēmuma projekts “Par deputāta I.Solovjova ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā” (Noraidīts)

(1159. dok., reģ. nr.192)

Debates

- dep. J.Dobelis

Lēmuma projekts “Par Jutas Strīķes iecelšanu par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieci”

(1200. dok., reģ. nr.194)

Balsu skaitīšanas komisijas ziņojums

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Paziņojums
- dep. A.Bērziņš

Balsu skaitīšanas komisijas ziņojums (protokols nr.12)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” (1.lasījums) (Steidzams)

(1136. un 1184. dok., reģ. nr.398)

Ziņo

- dep. Ē.Škapars

Likumprojekts “Par Eiropas Sociālās hartas labojumu protokolu” (2.lasījums)

(810. un 1186. dok., reģ. nr.277)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”” (1.lasījums)

(1006. un 1145. dok., reģ. nr.316)

Ziņo

- dep. S.Šķesters

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par konsolidētajiem gada pārskatiem”” (1.lasījums)

(1044. un 1146. dok., reģ. nr.343)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu gada pārskatiem”” (1.lasījums)

(1043. un 1147. dok., reģ. nr.342)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Par pārbalsošanu
Priekšlikumi

- dep. J.Lagzdiņš (pret)

- dep. J.Dobelis (par)

Par procedūru

- dep. A.Golubovs

Balsu skaitīšanas komisijas ziņojums

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Paziņojums

- dep. B.Brigmane

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Balsu skaitīšanas komisijas ziņojums (protokols nr.13)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par muitas nodokli”” (1.lasījums) (Steidzams)

(1199. dok., reģ. nr.412)

Ziņo

- dep. A.Latkovskis

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par muitas nodokli”” (2.lasījums) (Steidzams)

(1199. dok., reģ. nr.412)

Ziņo

- dep. A.Latkovskis

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (2.lasījums)

(690. un 1148. dok., reģ. nr.244)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (1.lasījums)

(1037. un 1149. dok., reģ. nr.336)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa

Par darba kārtību

Likumprojekts “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā” (1.lasījums)

(1024. un 1153. dok., reģ. nr.324)

Ziņo

- dep. I.Emsis

Likumprojekts “Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likums” (1.lasījums)

(1033. un 1154. dok., reģ. nr.332)

Ziņo

- dep. I.Emsis

Likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā” (1.lasījums)

(1023. un 1155. dok., reģ. nr.323)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis

Likumprojekts “Grozījums Komercķīlas likumā” (1.lasījums)

(1078. un 1158. dok., reģ. nr.371)

Ziņo

- dep. S.Āboltiņa

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” (2.lasījums) (Steidzams)

(1200. dok.)

Ziņo

- dep. Ē.Škapars

Likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” (1.lasījums)

(1080. un 1160. dok., reģ. nr.373)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā” (1.lasījums)

(1082. un 1161. dok., reģ. nr.375)

Ziņo

- dep. B.Brigmane

Likumprojekts “Grozījums Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā” (1.lasījums)

(1047. un 1162. dok., reģ. nr.345)

Ziņo

- dep. Ē.Škapars

Likumprojekts “Grozījumi Muitas likumā” (1.lasījums)

(1076. un 1163. dok., reģ. nr.369)

Ziņo

- dep. A.Latkovskis

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (1.lasījums) (Steidzams)

(1015. un 1164. dok., reģ. nr.321)

Ziņo

- dep. A.Latkovskis

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par dabas resursu nodokli”” (1.lasījums)

(1048. un 1165. dok., reģ. nr.346)

Ziņo

- dep. V.-E.Bresis

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (1.lasījums)

(1041. un 1166. dok., reģ. nr.340)

Ziņo

- dep. Ē.Škapars

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” (1.lasījums)

(1016. un 1167. dok., reģ. nr.322)

Ziņo

- dep. Ē.Škapars

Likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” (1.lasījums)

(1026. un 1169. dok., reģ. nr.326)

Ziņo

- dep. A.Laksa

Likumprojekts “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā” (1.lasījums)

(1025. un 1170. dok., reģ. nr.325)

Ziņo

- dep. A.Laksa

Likumprojekts “Grozījumi Satversmes aizsardzības biroja likumā” (1.lasījums)

(1027. un 1168. dok., reģ. nr.327)

Ziņo

- dep. A.Laksa

Likumprojekts “Grozījumi Obligātā militārā dienesta likumā” (1.lasījums)

(1054. un 1171. dok., reģ. nr.351)

Ziņo

- dep. A.Laksa

Debates

- Aizsardzības ministrijas   parlamentārais sekretārs   Dz.Rasnačs

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu”” (1.lasījums)

(1067. un 1173. dok., reģ. nr.360)

Ziņo

- dep. A.Laksa

Likumprojekts “Meliorācijas likums” (2.lasījums)

(792. un 1182. dok., reģ. nr.268)

Ziņo

- dep. P.Kalniņš

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā” (2.lasījums)

(86. un 1183. dok., reģ. nr.38)

(7.Saeimas likumprojektu reģ. nr.578)

Ziņo

- dep. I.Labucka

Debates

- dep. V.Agešins

- dep. V.Agešins

- dep. V.Agešins

- dep. V.Agešins

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību”” (1.lasījums)

(1035. un 1185. dok., reģ. nr.334)

Ziņo

- dep. J.Strazdiņš

Likumprojekts “Par ikgadējo finanšu līgumu 2003.gadam starp Latvijas Republiku un Eiropas Komisiju Eiropas Kopienas vārdā” (1.lasījums)

(1046. un 1189. dok., reģ. nr.344)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Par Antidopinga konvencijas papildprotokolu” (1.lasījums)

(1038. un 1190. dok., reģ. nr.337)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Par Eiropas konvenciju par skatītāju pārkāpumiem un rupju uzvedību sporta pasākumos un īpaši futbola sacensību laikā” (1.lasījums)

(1039. un 1191. dok., reģ. nr.338)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Grozījums Latvijas Republikas Augstākās padomes 1992.gada 3.jūnija lēmumā “Par pievienošanos starptautiskajām konvencijām jūrniecības jomā”” (1.lasījums) (Steidzams)

(1077. un 1192. dok., reģ. nr.370)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par Eiropas konvenciju par Eiropas farmakopejas izveidi ar grozījumiem, kas izdarīti ar tās 1989.gada 16.novembra protokolu”” (1.lasījums) (Steidzams)

(1097. un 1193. dok., reģ. nr.383)

Ziņo

- dep. I.Vaidere

Lēmuma projekts “Par lauksaimniekiem radušos zaudējumu kompensāciju” (Noraidīts)

(Reģ. nr.188)

Ziņo

- dep. I.Emsis

Alternatīvais lēmuma projekts “Par lauksaimniekiem radušos zaudējumu kompensāciju”

(Reģ. nr.196)

Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam V.Buzajevam”

Saeimas deputātu jautājums izglītības un zinātnes ministram K.Šadurskim

Paziņojums

- dep. P.Kalniņš

Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

 

Balsojumi

Datums: 18.09.2003. 09:28:56 bal001
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā
Datums: 18.09.2003. 09:29:56 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1157 nodošanu komisijām

Par Bertrama Zariņa atzīšanu par Latvijas pilsoni
Datums: 18.09.2003. 09:33:26 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1156 nodošanu komisijām

Grozījums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā
Datums: 18.09.2003. 09:36:00 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1175 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem"
Datums: 18.09.2003. 09:38:42 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1176 nodošanu komisijām

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.408)
Datums: 18.09.2003. 09:39:26 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1177 nodošanu komisijām

Par Nolīgumu par pasažieru starptautisko satiksmi (SMPS)
Datums: 18.09.2003. 09:40:08 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1178 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par privatizācijas sertifikātiem"
Datums: 18.09.2003. 09:45:18 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1181 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par muitas nodokli"
Datums: 18.09.2003. 09:46:10 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1187 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu"
Datums: 18.09.2003. 09:46:58 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1207 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par muitas nodokli"
Datums: 18.09.2003. 09:47:42 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1199 nodošanu komisijām

Datums: 18.09.2003. 09:48:50 bal012
Balsošanas motīvs: Par sēdes pārtraukšanu līdz 10.30

Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu" (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 11:33:36 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1207 steidzamību

Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu" (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 11:39:18 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1207 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.09.2003. 11:40:02 bal015
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1207 pieņemšanu 2.lasījumā

Lēmuma projekts "Par deputāta I.Solovjova ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā"
Datums: 18.09.2003. 11:44:12 bal016
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.1159

Grozījumi likumā "Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli" (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 14:13:16 bal017
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1136 steidzamību

Grozījumi likumā "Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli" (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 14:13:46 bal018
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1136 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Eiropas Sociālās hartas labojumu protokolu (2.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 14:15:46 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1186 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 14:18:00 bal020
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1006 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par konsolidētajiem gada pārskatiem" (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 14:19:48 bal021
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1044 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par uzņēmumu gada pārskatiem" (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 14:21:38 bal022
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1043 pieņemšanu 1.lasījumā

Datums: 18.09.2003. 14:25:12 bal023
Balsošanas motīvs: Par pārbalsošanu

Grozījumi likumā "Par muitas nodokli" (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 15:24:04 bal024
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1199 steidzamību

Grozījumi likumā "Par muitas nodokli" (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 15:25:14 bal025
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1199 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par muitas nodokli" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.09.2003. 15:25:48 bal026
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1199 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.244) (2.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 15:28:20 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1148 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.336) (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 15:30:48 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1037 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 15:33:50 bal029
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1024 pieņemšanu 1.lasījumā

Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likums (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 15:37:40 bal030
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1033 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Dzelzceļa likumā (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 15:39:40 bal031
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1023 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Komercķīlas likumā (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 15:41:18 bal032
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1078 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.09.2003. 15:42:46 bal033
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.09.2003. 15:43:18 bal034
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.09.2003. 15:43:50 bal035
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.09.2003. 15:44:20 bal036
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1220 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Kredītiestāžu likumā (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 15:46:00 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1080 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 15:47:34 bal038
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1082 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 15:49:14 bal039
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1047 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Muitas likumā (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 15:50:40 bal040
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1076 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām" (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 15:52:06 bal041
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1015 steidzamību

Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām" (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 15:52:32 bal042
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1015 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par dabas resursu nodokli" (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 15:54:54 bal043
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1048 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 15:56:28 bal044
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1041 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 15:58:00 bal045
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1016 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Nacionālās drošības likumā (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 15:59:32 bal046
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1026 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:00:54 bal047
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1025 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Satversmes aizsardzības biroja likumā (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:02:10 bal048
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1027 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Obligātā militārā dienesta likumā (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:08:42 bal049
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1054 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu" (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:10:12 bal050
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1067 pieņemšanu 1.lasījumā

Meliorācijas likums (2.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:13:48 bal051
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1182 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā (2.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:16:10 bal052
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā (2.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:16:44 bal053
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā (2.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:18:16 bal054
Balsošanas motīvs: Par 8.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā (2.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:18:42 bal055
Balsošanas motīvs: Par 9.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā (2.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:20:18 bal056
Balsošanas motīvs: Par 12.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā (2.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:21:02 bal057
Balsošanas motīvs: Par 16.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā (2.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:22:50 bal058
Balsošanas motīvs: Par 19.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā (2.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:24:18 bal059
Balsošanas motīvs: Par 20.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā (2.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:24:44 bal060
Balsošanas motīvs: Par 21.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā (2.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:25:18 bal061
Balsošanas motīvs: Par 23.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā (2.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:26:02 bal062
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1183 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums likumā "Par kultūras pieminekļu aizsardzību" (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:27:56 bal063
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1035 pieņemšanu 1.lasījumā

Par ikgadējo finanšu līgumu 2003.gadam starp Latvijas Republiku un Eiropas Komisiju Eiropas Kopienas vārdā (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:29:50 bal064
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1046 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Antidopinga konvencijas papildprotokolu (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:32:16 bal065
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1038 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Eiropas konvenciju par skatītāju pārkāpumiem un rupju uzvedību sporta pasākumos un īpaši futbola sacensību laikā (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:34:34 bal066
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1039 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Latvijas Republikas Augstākās padomes 1992.gada 3.jūnija lēmumā "Par pievienošanos starptautiskajām konvencijām jūrniecības jomā" (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:36:28 bal067
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1077 steidzamību

Grozījums Latvijas Republikas Augstākās padomes 1992.gada 3.jūnija lēmumā "Par pievienošanos starptautiskajām konvencijām jūrniecības jomā" (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:36:54 bal068
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1077 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums likumā "Par Eiropas konvenciju par Eiropas farmakopejas izveidi ar grozījumiem, kas izdarīti ar tās 1989.gada 16.novembra protokolu" (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:38:48 bal069
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1097 steidzamību

Grozījums likumā "Par Eiropas konvenciju par Eiropas farmakopejas izveidi ar grozījumiem, kas izdarīti ar tās 1989.gada 16.novembra protokolu" (1.lasījums)
Datums: 18.09.2003. 16:39:16 bal070
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1097 pieņemšanu 1.lasījumā

Lēmuma projekts "Par lauksaimniekiem radušos zaudējumu kompensāciju" (reģ. nr.188)
Datums: 18.09.2003. 16:42:16 bal071
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar reģistra nr.188

Lēmuma projekts "Par lauksaimniekiem radušos zaudējumu kompensāciju" (reģ. nr.196)
Datums: 18.09.2003. 16:42:52 bal072
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar reģistra nr.196

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam V.Buzajevam"
Datums: 18.09.2003. 16:43:54 bal073
Balsošanas motīvs: Par atvaļinājuma piešķiršanu deputātam V.Buzajevam