Saeimas ziņas

Sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu ir uzrādījis arī 13.Saeimas deputāts Romāns Naudiņš, un līdz ar to Saeimas darbā ir tiesīgi piedalīties 98 deputāti, izriet no ceturtdien, 20.janvārī, Saeimā izskatītā ziņojuma, ko parlamentam sagatavojusi Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija.
“Mums ir nepieciešami jauni līderi – Eiropas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas Jaunatnes konsultatīvajā padomē jāizskan arī Latvijas balsij,” pauž Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs un Saeimas pārstāvis Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) Rihards Kols, aicinot jauniešus pieteikties OECD Jaunatnes konsultatīvajā padomē (Youthwise).
Izpildvarā ir jābūt konkrētam cilvēkam, kas ir atbildīgs par Latvijas Nacionālā attīstības plāna (NAP) izstrādi, īstenošanu un uzraudzību, trešdien, 19.janvārī, uzsvēra Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas deputāti. Komisija sēdē skatīja jautājumu par Pārresoru koordinācijas centra (PKC) pievienošanu Valsts kancelejai.
Plāno ieviest jaunus tiesiskos mehānismus kopīpašnieku starpā radušos strīdu risināšanai
Saeimas Juridiskā komisija trešdien, 19.janvārī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Civillikumā, ar kuriem paredzēts noteikt jaunus tiesiskos mehānismus kopīpašnieku starpā radušos strīdu risināšanai, tajā skaitā arī kopīpašuma dalīšanas gadījumā.
Saeimas komisiju deputāti kopsēdē pārrunā Francijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātes
Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas deputāti trešdien, 19.janvārī, kopsēdē attālināti tikās ar Francijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Aurēliju Ruajē-Gunēnu (Aurélie Royet-Gounin), lai pārrunātu Francijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātes.
Aizsardzības komisija galīgajā lasījumā atbalsta grozījumus, kas paredz likvidēt slēgtā cietuma soda izciešanas režīma vidējo pakāpi
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdien, 19.janvārī, otrajā – galīgajā - lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Latvijas Sodu izpildes kodeksā. Tie paredz likvidēt slēgtā cietuma soda izciešanas režīma vidējo pakāpi, tādējādi paplašinot to personu loku, kam piemērojama nosacīta pirmstermiņa atbrīvošana, nosakot elektronisko uzraudzību.
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija trešdien, 19.janvārī, uz attālinātu sarunu aicinājusi veselības ministru Danielu Pavļutu, lai spriestu par 2022.gada prioritārajiem pasākumiem veselības jomā.
Saeimas priekšsēdētāja: pirms gadsimta ieliktie valstiskuma pamati joprojām dara Latviju stipru
“Šogad mēs daudzināsim notikumus, kas ir daļa no mūsu valstiskuma fundamenta. To ielika mūsu priekšteči pirms gadsimta, un tas joprojām Latviju dara stipru, pastāvīgu un augtspējīgu,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 18.janvārī, parlamenta 100.jubilejas gada atklāšanas pasākumā.
Svinīgi atklāj Saeimas 100.jubilejas gadu
18.janvārī Saeimas nama Sarkanajā zālē norisinājās Saeimas 100.jubilejas gada svinīgā atklāšana. Tā aizsāka vairāku mūsu valsts parlamentārisma vēsturē nozīmīgu notikumu jubileju ciklu.
Ināra Mūrniece piedalās Dāvidam Sasoli veltītā piemiņas ceremonijā Strasbūrā
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 17.janvārī, piedalījās mūžībā aizgājušajam Eiropas Parlamenta priekšsēdētājam Dāvidam Marijai Sasoli (David Maria Sassoli) veltītā piemiņas ceremonijā Eiropas Parlamentā Strasbūrā.
Ceturtdien, 20.janvārī
09:00  Saeimas 2022. gada 20. janvāra pirmā attālinātā ārkārtas sēde
09:20  Saeimas 2022. gada 20. janvāra otrā attālinātā ārkārtas sēde
10:00  Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Jura Rancāna tikšanās ar Lietuvas Republikas parlamenta Nacionālās drošības un Aizsardzības komisijas priekšsēdētāju Laurynas Kasčiūnas un komisijas deputātiem
11:45  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Lietuvas Republikas parlamenta Nacionālās drošības un Aizsardzības komisijas priekšsēdētāju Laurynas Kasčiūnas un komisijas deputātiem
12:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Māra Kučinska un komisijas deputātu tikšanās ar Lietuvas Republikas parlamenta Nacionālās drošības un Aizsardzības komisijas priekšsēdētāju Laurynas Kasčiūnas un komisijas deputātiem