Saeimas ziņas

No nākamā gada samazinātas sociālās iemaksas; noteiks minimālās obligātās iemaksas
Saeima piektdien, 27.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kas paredz par vienu procentpunktu samazināt sociālās iemaksas un noteikt minimālās sociālās iemaksas vispārējā nodokļu režīmā un alternatīvajos nodokļu režīmos nodarbinātajiem, kuru atalgojums nesasniedz valstī noteikto minimālo algu. Likuma grozījumi saistīti ar nākamā gada valsts budžetu. 
Informējam, ka Saeimas ārkārtas sēžu darba kārtības tiks izskatītas attālināti platformā e-Saeima. 
I.Mūrniece: pandēmijas apstākļos mums jāturpina ciešs  NB8 valstu parlamentu priekšsēdētāju dialogs
Atzinīgi vērtēju aktīvo Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (NB8) parlamentāro sadarbību, kas sakņojas kopīgās vērtībās un izaicinājumos. Esošajos pandēmijas apstākļos mums jāturpina ciešs un regulārs NB8 valstu parlamentu priekšsēdētāju dialogs, izmantojot visas pieejamās tehniskās iespējas. Tā ceturtdien, 26.novembrī, uzrunājot NB8 valstu parlamentu spīkerus videokonferencē, pauda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. 
Mikrouzņēmuma nodokļa maksāšanas režīmu attiecinās tikai uz mikrouzņēmuma īpašnieku
Saeima ceturtdien, 26.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Mikrouzņēmuma nodokļa likumā, kas paredz mainīt līdzšinējo mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) maksāšanas kārtību, tostarp to maksāt varēs tikai pats uzņēmuma īpašnieks. Likuma grozījumi saistīti ar nākamā gada valsts budžetu.    
Saeima ievieš pabalstu bērna pieskatīšanai Covid-19 pandēmijas laikā
Saeima ceturtdien, 26.novembrī, otrajā – galīgajā – lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, uz terminētu laiku ieviešot jaunu atbalsta veidu – vienreizēju slimības palīdzības pabalstu bērna pieskatīšanai.
NATO Parlamentārās asamblejas (PA) rudens sesijā, kas notika attālināti, Latvijas delegācijas deputāti ar citiem NATO valstu parlamentāriešiem sprieda par Covid-19 ietekmi uz drošības situāciju pasaulē un NATO lomu pandēmijas apkarošanā. Tāpat uzklausīts un izjautāts NATO ģenerālsekretārs Jans Stoltenbergs (Jens Stoltenberg).
Noteiks minimālo ienākumu sliekšņus
Saeima otrdien, 24.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā ”Par sociālo drošību”. Tie definē minimālo ienākumu sliekšņus, noteic to zemākos apmērus un pārskatīšanas biežumu. Likuma grozījumi saistīti ar nākamā gada valsts budžetu.     
Saeima ietaupītos budžeta līdzekļus novirzīs veselības nozares vajadzībām
Saeimas budžeta līdzekļus 2,61 miljona eiro apmērā, kas šogad nav izlietoti sākotnēji plānotajiem mērķiem, paredzēts novirzīt vairākām vajadzībām veselības nozarē. To paredz pirmdien, 23.novembrī, Saeimas Prezidija pieņemtais lēmums par Saeimas 2020.gada budžeta samazināšanu un finansējuma novirzīšanu Veselības ministrijai. Nauda tiks izmantota Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ultrasonogrāfijas parka atjaunošanai, mūsdienīgas rehabilitācijas iekārtas iegādei Nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari”, kā arī kompensējamo medikamentu pieejamības paplašināšanai.
Saeimas Sabiedrisko attiecību birojs aicina plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus akreditēties darbam Saeimā 2021.gadā.
Pilnveido asistenta pakalpojuma pieejamību personām ar invaliditāti
Saeima pirmdien, 23.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Invaliditātes likumā, lai pilnveidotu asistenta pakalpojuma pieejamību personām ar invaliditāti, tostarp bērniem ar smagiem funkcionēšanas ierobežojumiem. Likuma grozījumi saistīti ar nākamā gada valsts budžetu. 
Svētdien, 29.novembrī