Saeimas komisija skeptiska par ierosinājumu aizliegt politiskās reklāmas medijos

(01.02.2011.)

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti otrdien, 1.februārī, diskutējot par sabiedriskās politikas centra „PROVIDUS” ieteikumiem partiju finanšu un priekšvēlēšanu aģitācijas regulējuma uzlabošanai, skeptiski vērtēja vienu no ierosinājumiem, kas paredz aizliegt politiskās reklāmas.  

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Vitauts Staņa šodien uzsvēra, ka jebkurš aizliegums rada tikai problēmas, un rosināja domāt par to, kā sakārtot un uzlabot pašreizējo aģitācijas regulējumu, nevis to sarežģīt, aizliedzot reklāmu medijos vispār. „Visiem iesaistītajiem medijiem, arī internetam, jābūt vienādiem, godīgiem un taisnīgiem spēles nosacījumiem,” sacīja V.Staņa.

Komisijas sekretāre Lolita Čigāne sēdē uzsvēra, ka „nevar visus medijus sajaukt kopā, jo, piemēram, interneta vide ir atšķirīga un grūti kontrolējama, salīdzinājumā ar raidorganizācijām, kas par maksu izmanto frekvences un kurām ir plašāka auditorija”. 

Sēdē deputāti pauda viedokli, ka reklāmas aizliegums neko nedos un ka tādējādi, iespējams, palielinātos slēptās reklāmas apjomi, ko neviens nevarēs ne izkontrolēt, ne pierādīt. 

Apspriežot ierosinājumu, komisijas sēdē arī Latvijas Preses izdevēju asociācijas izpilddirektors Guntars Līcis un Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka norādīja, ka politisko reklāmu aizliegums savu mērķi - ierobežot naudas plūsmu reklāmās - nesasniegs. Rezultātā plašsaziņas līdzekļi izlems reģistrēties ārvalstīs, pieaugs slēptā reklāma un tiks kropļots reklāmas tirgus, kas ir būtisks mediju peļņas avots.

Arī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes jurists Andris Ķēniņš deputātiem uzsvēra, ka jārunā ir par priekšvēlēšanu aģitācijas sistēmas sakārtošanu kopumā, ierobežojumus attiecinot ne tikai uz medijiem, bet arī uz citiem tirgus dalībniekiem, piemēram, interneta vidi.Saeimas Preses dienests

 

Trešdien, 4.oktobrī
08:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Jāņa Reira tikšanās ar Vācijas Stabilitātes padomes Neatkarīgās konsultatīvās padomes priekšsēdētāju Thiess Büttner
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde