Saeimā stažēsies Moldovas parlamenta darbinieki

(08.10.2010.)

Lai iepazītos ar Saeimas budžeta izstrādes un īstenošanas principiem, no 11. līdz 14.oktobrim mācību vizītē Saeimā uzturēsies Moldovas parlamenta kancelejas darbinieki.

Moldovas parlamenta kancelejas vadītāja Adriana Fetesku (Adrian Fetescu) vadītajai delegācijai plānotas tikšanās ar Saeimas Kancelejas vadību, nodaļu vadītājiem, kā arī citām amatpersonām.

Moldovas parlamenta darbiniekus īpaši interesē Saeimas administrācijas pieredze budžeta izstrādē un īstenošanā, kā arī sadarbība ar neatkarīgajām institūcijām, piemēram, Centrālo vēlēšanu komisiju un Tiesībsarga biroju.

Mācību vizīte ir daļa no Saeimas sniegtā atbalsta Moldovas parlamenta administrācijas kapacitātes stiprināšanai, kā to paredz šī gada 4.augustā parakstītais Saeimas Kancelejas un Moldovas parlamenta kancelejas saprašanās memorands. Šim mērķim tiek piesaistīts starptautisko organizāciju finansējums, un arī šoreiz Moldovas parlamenta darbinieki Latvijā ieradīsies ANO Attīstības programmas projekta ietvaros.

Moldova ir viena no Latvijas prioritārajām attīstības sadarbības valstīm. Saeima līdz šim ir sadarbojusies arī ar citiem Eiropas Savienības Austrumu partnerības valstu parlamentiem. Aktīva pieredzes apmaiņa ir izveidojusies ar Gruzijas parlamentu, kas no mums pārņēmis pieredzi sabiedrības informēšanas jomā, kā arī Ukrainas parlamentu.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde