Budžeta komisija: turpmāk valdība aizņēmumu varēs ņemt tikai ar Saeimas atļauju

(05.10.2010.)

Ja valdībai būs nepieciešams uzņemties būtiskas finansiālas saistības, tad turpmāk tam vajadzēs Saeimas atļauju. To paredz Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā otrdien, 5.oktobrī, otrajam lasījumam atbalstītie grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību.

Šādu atļauju vajadzēs, ja plānots aizņēmums, kura apjoms pārsniedz 20 procentus no gadskārtējā valsts budžeta likumā noteiktā iekšzemes kopprodukta. Tāpat Saeimas akceptu vajadzēs aizņēmumam, kas atzīstams par svarīgu un nozīmīgu valsts un sabiedrības dzīves jautājumu, kā arī skar nodokļu politikas īstenošanu un sociālās aizsardzības sistēmu.

Grozījumi nosaka, ka finanšu ministrs aizņēmumu valsts vārdā varēs ņemt, tikai pamatojoties uz spēkā stājušos likumu, kuru Saeima pieņems pēc attiecīga ziņojuma uzklausīšanas. 

Savukārt ziņojumā Saeimas sēdē par aizņēmuma nepieciešamību Ministru prezidentam vai finanšu ministram būs īpaši jāpamato, kāpēc aizņēmums nepieciešams, jānorāda aizņēmuma apmērs, izmantošanas mērķi un termiņi, kā arī atmaksas grafiks un iecerētā valdības rīcība aizņēmuma nosacījumu un atmaksas izpildē.

Par grozījumiem Likumā par budžetu un finanšu vadību otrajā un trešajā lasījumā vēl jālemj Saeimai.


Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 1.jūnijā
08:45  Saeimas 2023.gada 1.jūnija ārkārtas sēde
09:00  Saeimas 2023.gada 1.jūnija kārtējā sēde
12:30  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisijas sēde
12:30  Pieprasījumu komisijas sēde
12:35  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Polijas Republikas ārlietu ministra vietnieku, Valsts sekretāru Arkadiusz Mularczyk
17:00  2023.gada 1.jūnija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem