Budžeta komisija: uzņēmēji varēs atlikt nodokļa nomaksu par darījumu partneru nesamaksātajiem rēķiniem

(05.10.2010.)

Uzņēmēji varēs atlikt uzņēmumu ienākuma nodokļa nomaksu, ja nav saņemta atlīdzība par sniegtajiem pakalpojumiem un piegādātajām precēm. Šādas izmaiņas likumā „Par uzņēmumu ienākuma nodokli” galīgajam lasījumam otrdien, 5.oktobrī, atbalstīja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija.

Grozījumi nosaka, ka uzņēmumu ienākuma nodokļa maksātājs uz trīs gadiem varēs atlikt nodokļa nomaksu, ja viņam izveidojušies nedrošo parādu uzkrājumi, un par to būs jāinformē parādnieks. Šādi uzkrājumi nedrīkstēs pārsniegt 20 procentus no ienākuma, ko apliek ar nodokli. Ja trīs gadu laikā parādi netiks atgūti vai norakstīti izmaksās, apliekamais ienākums būs jāpalielina par neatgūtā parāda summu.

Grozījumi arī paredz, ka nodokļa maksātājam, kurš sešu mēnešu laikā nebūs norēķinājies par saņemtajām precēm un pakalpojumiem, ar uzņēmumu ienākuma nodokli apliekamais ienākums būs jāpalielina par parāda summu.

Izmaiņas likumā ļaus palielināt uzņēmēju brīvos naudas līdzekļus un novērsīs situāciju, kad nesaņemtā atlīdzība par nosūtītajām precēm un sniegtajiem pakalpojumiem veido ar uzņēmumu ienākuma nodokli apliekamu ienākumu. Jaunā kārtība skars apmēram 72 tūkstošus uzņēmumu ? gan ienākuma nodokļa maksātājus, kuriem veidosies nedrošo parādu uzkrājumi, gan tos, kuri savlaicīgi nenorēķinās par saņemtajām precēm un pakalpojumiem, liecina grozījumu autoru veiktie aprēķini.

Jaunais regulējums attieksies uz parādiem, kas veidosies no 2011. līdz 2013.gadam.

Saeima par grozījumiem likumā „Par uzņēmumu ienākuma nodokli” otrajā galīgajā lasījumā lems ceturtdien, 7.oktobrī.


Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 2.oktobrī
13:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijas sēde