Saeimas komisija: ierēdņi varēs ātrāk saņemt bezdarbnieka pabalstu

(30.09.2010.)

Valsts civildienesta attiecības varēs izbeigt, pamatojoties uz ierēdņa un iestādes vadītāja savstarpēju vienošanos, kas ļaus bijušajiem ierēdņiem ātrāk pretendēt uz bezdarbnieka pabalstu. Šādu priekšlikumu grozījumiem Valsts civildienesta likumā ceturtdien, 30.septembrī, galīgajam lasījumam atbalstīja Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija.  

Spēkā esošā likuma redakcija patlaban neparedz iespēju civildienesta ierēdņiem izbeigt civildienesta attiecības, vienojoties ar iestādes vadītāju. Tādējādi pēc amata atstāšanas ierēdnis uz bezdarbnieka pabalstu var pretendēt tikai pēc diviem mēnešiem.

Savstarpējā vienošanās par civildienesta attiecību izbeigšanu būs jāapliecina ar rakstveida piekrišanu.

Šādas izmaiņas likumā nepieciešamas, lai valsts civildienesta ierēdņi būtu vienlīdzīgā situācijā ar darbiniekiem sociālo garantiju nodrošināšanā pēc civildienesta vai darba attiecību izbeigšanas, norādīja priekšlikuma autori.

Plānots, ka Saeima par grozījumiem Valsts civildienesta likumā otrajā galīgajā lasījumā lems 7.oktobra sēdē.


Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 1.jūnijā
08:45  Saeimas 2023.gada 1.jūnija ārkārtas sēde
09:00  Saeimas 2023.gada 1.jūnija kārtējā sēde
12:30  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisijas sēde
12:30  Pieprasījumu komisijas sēde
12:35  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Polijas Republikas ārlietu ministra vietnieku, Valsts sekretāru Arkadiusz Mularczyk
17:00  2023.gada 1.jūnija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem