Saeimas komisija: policijai un ugunsdzēsējiem finansējumu samazināt nedrīkst

(22.09.2010.)

Policijai, ugunsdzēsējiem un robežsargiem paredzētā finansējuma samazināšana var ļoti negatīvi ietekmēt sabiedrisko drošību valstī, tādēļ tālāks samazinājums nav pieļaujams, trešdien, 22.septembrī, tiekoties ar Iekšlietu ministrijas pārstāvjiem, uzsvēra Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija.

„Iekšlietu sistēmai nākamgad nepieciešami 159,5 miljoni latu, un tā ir galējā robeža, kuru nedrīkst pārkāpt. Ja finansējums tiks samazināts vēl vairāk, policija un ugunsdzēsēji būs spiesti atteikties no kādu savu funkciju pildīšanas,” sacīja komisijas priekšsēdētājs Juris Dalbiņš. Viņš kā galēji nepieņemamu raksturoja situāciju, kad līdzekļu trūkuma dēļ tiktu slēgti ugunsdzēsēju depo vai policisti mazāk smagus noziegumus vispār neizmeklētu.

Komisijas deputāti bija vienisprātis, ka sabiedriskās kārtības nodrošināšanai jābūt vienai no būtiskākajām valsts prioritātēm un tādēļ tai kategoriski nav pieļaujams līdzekļu samazinājums. Komisija vienojās par savu viedokli šajā jautājumā oficiālā vēstulē informēt Ministru prezidentu Valdi Dombrovski.

Kā sēdē uzsvēra Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone, iekšlietu sistēmā jau iepriekš veikts būtisks finansējuma samazinājums. „Tagad mums pat īsti nav funkcijas, no kurām finansējuma samazinājuma ietvaros varētu atteikties. Nevaram taču pārtraukt veikt glābšanas darbus vai braukt dzēst ugunsgrēkus, jo tas apdraudētu cilvēku dzīvību un drošību,” teica I.Pētersone. 


Saeimas Preses dienests

Svētdien, 28.maijā