Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze atklāj starptautisku mediķu konferenci

(10.09.2010.)

Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze piektdien, 10.septembrī, Rīgā atklājot starptautisku mediķu konferenci, uzsvēra iespēju ekonomiskās krīzes ietekmē izvērtēt veselības aprūpes sistēmu.

Uzrunājot klātesošos, Saeimas priekšsēdētājs pauda pārliecību, ka ekonomiskā krīze ir arī jaunu iespēju laiks. „Tas ir laiks, kad pārdomāt un pārvērtēt to, kā esam veidojuši savu veselības aprūpes sistēmu, kas bijis pareizi un ko varbūt būtu vajadzējis darīt savādāk. Vienlaikus tas ir arī iespēju laiks, jo dzīves realitāte mums liek pārkārtot veselības aprūpi tā, lai panāktu maksimālu izmaksu efektivitāti,” norādīja G.Daudze.

Saeimas priekšsēdētājs uzsvēra, ka arī turpmāk veselības aprūpes cilvēkresursu politikai ir jāpaliek prioritātei. „Es ceru, ka mēs visi apzināmies - ieguldījumi veselības nozarē ir valsts stūrakmens, ko nedrīkst drupināt pat smagas krīzes laikā. Ja mums nebūs gan pieredzējušu, gan jaunu speciālistu, veselības nozare nevarēs veikt tās galveno uzdevumu, proti, nodrošināt, ka kvalitatīva un savlaicīga medicīniskā aprūpe ir pieejama katram, kam tas nepieciešams. Ja nedomāsim par cilvēkiem, kas strādā veselības aprūpes nozarē, tad varam pēc dažiem gadiem piedzīvot situāciju, ka valstij ir nauda, bet vairs nav kam to maksāt.”

G.Daudze noraidīja iespēju palielināt pievienotās vērtības nodokli medikamentiem un medicīnas precēm, norādot, ka tas tikai cels veselības aprūpes izmaksas un samazinās pacientu iespējas iegādāties sev vajadzīgos medikamentus.

G.Daudze līdztekus darbam Saeimā joprojām strādā Ventspils slimnīcā par ārstu anesteziologu-reanimatologu.

10. un 11.septembrī Rīgā notiek starptautiska mediķu konference „Finanšu krīze - kā tā ietekmē veselības aprūpi. Mācība nākotnei”. Konferences mērķis ir analizēt ekonomiskās krīzes ietekmi uz veselības aprūpi dažādās pasaules valstīs pēdējo 18 mēnešu laikā, un to organizē Pasaules Medicīnas asociācija sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību.

 

Saeimas Preses dienest

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju