Saeimas deputātu grupas vadītājs tiekas ar jauno Latvijas vēstnieku Kuveitā

(06.09.2010.)

Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Kuveitas parlamentu priekšsēdētājs Alberts Krūmiņš pirmdien, 6.septembrī ar Latvijas jauno vēstnieku Kuveitā Ilgvaru Kļavu pārrunāja iespējas aktivizēt ekonomisko sadarbību starp abām valstīm.

Latvijas nominētais vēstnieks I.Kļava pastāvīgi rezidē Vācijā un darbam Kuveitā plāno akreditēties oktobrī. Sarunas gaitā puses bija vienisprātis, ka jaunajam vēstniekam akreditācijas vizītē uz Kuveitu vajadzētu doties līdzi arī Latvijas uzņēmēju delegācijai.

„Kuveita un citas Persijas līča valstis Latvijas uzņēmējiem ir perspektīvs, bet diemžēl tikpat kā nemaz neapgūts eksporta tirgus. Tādēļ būtiski, lai līdz ar politisko sakaru veidošanu attīstītos arī ekonomiskie kontakti,” tikšanās laikā pauda A.Krūmiņš, atgādinot, ka Saeima pagājušajā nedēļā ratificēja Latvijas un Kuveitas nolīgumu par dubultu neaplikšanu ar nodokļiem un vizītē šo Tuvo Austrumu reģiona valsti apmeklējis arī Latvijas ārlietu ministrs.

Sadarbībā ar šī reģiona uzņēmējiem ļoti būtiska ir personisko kontaktu veidošana, atzīmēja Saeimas deputātu grupas priekšsēdētājs, kurš rosināja apsvērt iespēju organizēt arī Kuveitas uzņēmēju vizīti Latvijā, kā arī mūsu valsts tirdzniecības nama atvēršanu Kuveitā. „Uzskatu, ka vēstniekiem vairāk jānodarbojas ar Latvijas produktu prezentāciju,” teica A.Krūmiņš. Kā perspektīvus sadarbības virzienus uzņēmējdarbībā viņš minēja kokrūpniecību un pārtikas rūpniecību. 
 

Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157624765302839/with/4963210928/
Video no tikšanās pieejams: https://www.youtube.com/SaeimaSAB#p/a/u/0/x_sEL5dt80I
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimu obligāta.


Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 2.oktobrī
13:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijas sēde