Ziedojumiem kapitālsabiedrības drīkstēs atvēlēt 20 procentus no peļņas

(02.09.2010.)

Saeima ceturtdien, 2.septembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā „Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu”, kas nosaka, ka ziedojumiem vai dāvinājumiem kapitālsabiedrības drīkstēs atvēlēt ne vairāk par 20 procentiem no iepriekšējā pārskata gada peļņas. Ierobežojums attieksies arī uz kapitālsabiedrību „meitas sabiedrību” ziedojumiem.

Ar grozījumiem no 500 līdz 1000 latiem palielināta ziedojuma summa, par kuras piešķiršanu lemj attiecīgās kapitālsabiedrības izpildinstitūcija. Savukārt par ziedojumu virs 1000 latiem līdzšinējo 500 latu vietā, tāpat kā līdz šim, lems finanšu ministrs vai attiecīgās pašvaldības dome. 

Lai saņemtu atļauju, kapitālsabiedrībai būs jāpamato ziedojuma lietderība un atbilstība likuma nosacījumiem, kā arī jāsaņem valsts vai pašvaldības kapitālsabiedrībai piederošo kapitāla daļu turētāja piekrišana.

Likums arī papildināts, ka valsts vai pašvaldību kapitālsabiedrība turpmāk drīkstēs ziedot ne tikai kultūras, mākslas, zinātnes, izglītības, sporta, veselības aizsardzības un sociālās palīdzības, bet arī vides aizsardzības veicināšanai. Noteikts arī, ka kapitālsabiedrība drīkst ziedot, ja iepriekšējā gadā tā strādājusi ar peļņu un nodrošina ziedojuma izlietošanas caurskatāmību. 

Likums grozīts, lai pilnveidotu dāvināšanas tiesisko regulējumu un taupītu valsts un pašvaldību līdzekļus, kā arī novērstu gadījumus, kad aiz dāvinājumiem vai ziedojumiem tiek slēpti citi darījumi, norāda grozījumu autori.


Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 5.oktobrī
08:30  Saeimas Prezidija sēde
08:55  Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Turcijas parlamentu darba sanāksme- grupas vadītāja vietnieka vēlēšanas
09:00  Saeimas 2023. gada 5. oktobra kārtējā sēde
10:30   Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Moldovas parlamentu darba sanāksme – grupas vadītāja vēlēšanas
10:30  Nacionālās drošības komisijas sēde
10:35  Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu darba sanāksme – grupas vadītāja vēlēšanas
12:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola un komisijas deputātu tikšanās ar Palestīnas Valsts ārlietu minisitra vietnieci Amal Jadou