Saeimas komisija aicina grozīt Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumu

(31.08.2010.)

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija ir izstrādājusi un šodien nolēma iesniegt izskatīšanai Saeimā grozījumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, kas paredz noteikt sociālo dienestu klientiem pienākumu piedalīties rehabilitācijas pasākumos darba prasmju atjaunošanai.

„Šos likuma grozījumus esam izstrādājuši pēc pašvaldību aicinājuma - tās pamatoti norāda, ka sociālās palīdzības saņēmējiem patlaban nav pienākums apgūt darba prasmes. Daudzi sociālo dienestu klienti jau gadiem nav strādājuši, darba tikums ir aizmirsts un cilvēki arī nav ieinteresēti situāciju uzlabot,” skaidro Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča. „Daudzi no viņiem pašvaldību palīdzību saņem ilgstoši, un šādā situācijā ir saprotama citu iedzīvotāju neapmierinātība ar pašvaldību dienestu darbu, lemjot par jau tā ierobežoto resursu sadali.”

Lai varētu turpināt saņemt pašvaldības sociālo palīdzību, iedzīvotājiem, kuri ilgstoši nestrādā, būs jāpiedalās sociālās rehabilitācijas pasākumos darba prasmju atjaunošanai, par likumprojekta būtību informē deputāte.

Likuma grozījumi ietver arī normu, kas nostiprina personu ar prognozējamu invaliditāti tiesības saņemt sociālās rehabilitācijas pakalpojumus prioritārā kārtībā. Šādas izmaiņas nepieciešamas, ņemot vērā, ka nākamā gada 1.janvārī stāsies spēkā jaunais Invaliditātes likums, kas ievieš jaunu terminu - prognozējama invaliditāte.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde