Tautsaimniecības komisijas vadītājs: gāzes akcīzes jautājumā nepieciešams kompromiss

(16.08.2010.)

Jautājumā par dabasgāzes aplikšanu ar akcīzes nodokli tuvākajā laikā politiķiem nepieciešams rast kompromisu, norāda Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.
 
„Lai izietu no šī strupceļa, nepieciešams risinājums, kas būtu pieņemams vairumam Saeimā pārstāvēto politisko spēku. Mans piedāvājums ir gāzes aplikšanu ar akcīzi atlikt par gadu - līdz 2011.gada jūlijam. Apkurei izmantojamās dabasgāzes akcīze no nākamā gada varētu būt puse no patlaban noteiktās likmes - tātad 7,8 lati par 1000 kubikmetriem, kas atbilst pašreizējajam Finanšu ministrijas piedāvājumam,” uzskata V.A.Krauklis.

„Šis piedāvājums ļautu izvairīties no apkures sadārdzinājuma uz akcīzes rēķina šoziem, kas daudziem Latvijas iedzīvotājiem tomēr būs ļoti grūta. Un nākamvasar jaunā Saeima un valdība varēs atkāroti vērtēt situāciju un, ja nepieciešams, mainīt akcīzes likmi,” uzsver komisijas priekšsēdētājs. 

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde, kurā tiks skatīts šis jautājums, varētu tikt sasaukta pēc konsultācijām starp politiskajiem spēkiem, pieļāva V.A.Krauklis.

Saeimā šodien kvoruma trūkuma dēļ pirmajā sēdē netika izskatīts likumprojekts „Grozījums likumā „Par akcīzes nodokli” un netika turpināta arī otrā un trešā ārkārtas sesijas sēde.


Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 19.maijā
09:00  Saeimas kārtējā sēde
12:00  Asinsdonoru diena pie Saeimas nama
12:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Ineses Lībiņas-Egneres attālināta tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga viceprezidenti Yvonne Magwas
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem