Tautsaimniecības komisija atbalsta akcīzes nodokļa nepiemērošanu dabasgāzei

(04.08.2010.)

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien, 4.augustā, galīgajam lasījumam atbalstīja grozījumus likumā „Par akcīzes nodokli”, paredzot līdz 2014.gadam dabasgāzei nepiemērot akcīzes nodokli.

„Sagaidāmais gāzes cenu kāpums ir dramatisks, tāpēc šajā brīdī valstij būtu jāatsakās no iepriekš iecerētās akcīzes nodokļa piemērošanas dabasgāzei,” uzsvēra komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Lai cerētu uz veiksmīgu sarunu rezultātu ar kompāniju Gazprom par gāzes cenu samazinājumu, arī Latvijai jāparāda labā griba, atsakoties no nodokļa, kas jūtami paaugstina cenu, teica komisijas deputāts Vitālijs Aizbalts (LPP/LC).

Atbalstu akcīzes nodokļa samazināšanai šodienas komisijas sēdē pauda Latvijas Lielo pilsētu asociācijas un Latvijas siltumuzņēmumu asociācijas pārstāvji. Komisija neatbalstīja priekšlikumu akcīzes nodokli samazināt uz pusi.

Likuma izmaiņas plānots kā steidzamas skatīt tuvākajā Saeimas ārkārtas sēdē.

Plānots, ka likuma izmaiņas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas. Akcīzes nodoklis, kas būs iekasēts līdz likuma stāšanās brīdim, tiks atmaksāts. Atmaksas kārtību noteiks Ministru kabinets.
Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 1.jūnijā
08:45  Saeimas 2023.gada 1.jūnija ārkārtas sēde
09:00  Saeimas 2023.gada 1.jūnija kārtējā sēde
12:30  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisijas sēde
12:30  Pieprasījumu komisijas sēde
12:35  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Polijas Republikas ārlietu ministra vietnieku, Valsts sekretāru Arkadiusz Mularczyk
17:00  2023.gada 1.jūnija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem