Ziemeļvalstu un Baltijas valstu parlamentārieši akcentē sadarbību enerģētikas politikā

(08.06.2010.)

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu parlamentu ārlietu komisiju priekšsēdētāji tikšanās laikā Jūrmalā uzsvēra nepieciešamību koordinēt reģionālo sadarbību enerģētikas jomā visos politiskajos līmeņos, it īpaši parlamentārajā.

Saeimas Ārlietu komisijas rīkotajā diskusijā 6. un 7.jūnijā piedalījās ārlietu komisiju vadītāji no Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas, Dānijas, Īslandes, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas parlamentiem. 

„Ikgadējās tikšanās laikā šoreiz īpašu uzmanību veltījām ar enerģētikas jomu saistītajiem riskiem. Bijām vienisprātis, ka savlaicīgi jāmeklē risinājumi Baltijas reģiona enerģētiskajai izolētībai. Tomēr ne mazāk būtiska ir arī risku mazināšana citos šīs nozares sektoros, piemēram, saistībā ar iespējamām avārijām vai dabas katastrofām,” skaidro Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš.
 
Par enerģētikas drošības jautājumiem parlamentāriešus uzrunāja enerģētikas eksperts Juris Ozoliņš, kurš ieņēmis bijušā Eiropas Savienības enerģētikas komisāra Andra Piebalga padomnieka amatu. Tikšanās laikā pārrunāti arī jautājumi, kas saistīti ar atomelektrostaciju celtniecības plāniem Lietuvā, Baltkrievijā un Kaļiņingradas apgabalā. 

A.Bērziņš norāda, ka Ziemeļvalstu un Baltijas valstu parlamentu ārlietu komisiju vadītāji svētdien, 6.jūnijā, ar lielu interesi aplūkojuši AS „Latvijas Gāzes” pazemes gāzes krātuvi Inčukalnā. „Parlamentārieši ļoti atzinīgi novērtēja gāzes krātuves augsto tehnoloģisko līmeni. Tāpat mūsu ārzemju kolēģi krātuvi salīdzināja ar, lai arī nelielu, bet tomēr nozīmīgu nepārtrauktas gāzes piegādes drošības spilvenu,” pauž A.Bērziņš. 


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 27.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas un Nacionālās drošības komisijas kopsēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:00  Nacionālās drošības komisijas un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas kopsēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
19:00  Nacionālās drošības komisijas sēde