Saeimas komisija noslēdz darbu pie ilgtspējīgas attīstības stratēģijas

(01.06.2010.)

Otrdien, 1.jūnijā, Saeimas Izglītība, kultūras un zinātnes komisijas un Nacionālā attīstības plāna īstenošanas uzraudzības apakškomisijas deputāti pabeidza darbu, pilnveidojot un papildinot Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam projekta tekstu.

Komisija atbalstīja Saeimas lēmuma projekta tekstu, ar kuru stratēģija tiks apstiprināta Saeimā. Plānots, ka vienlaikus ar stratēģijas apstiprināšanu Saeima varētu lemt par vairākiem uzdevumiem Ministru kabinetam.

Ar atsevišķu Saeimas lēmumu plānots noteikt, ka Ministru kabinetam nekavējoties jāsāk darbs pie Nacionālā attīstības plāna 2014.-2020.gadam. Valdībai būs arī jāizstrādā grozījumi Attīstības plānošanas sistēmas likumā, nosakot, ka Saeimas pilnvaru laikā Ministru kabinets divas reizes ziņos par valsts ilgtspējīgu attīstību un virzību uz izvirzīto mērķu sasniegšanu. Savukārt līdz nākamā gada 1.maijam valdībai jāapstiprina rīcības plāns Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas īstenošanai, jānosprauž uzdevumi un jānosaka atbildīgie.

Saeimas deputāti arī pārrunāja nepieciešamību veidot atsevišķu komisiju, lai uzraudzītu ilgtspējīgas attīstības procesu. „Šobrīd šajā jomā darbojas apakškomisija, taču pastāvīgas komisijas izveide sekmēs plašākas iespējas aktīvi iesaistīties šajā procesā,” teica Nacionālā attīstības plāna īstenošanas uzraudzības apakškomisijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis. Viņš norādīja, ka „Somijā šāda komisija sekmīgi darbojas jau daudzus gadus, un arī Latvijas parlamentam jākļūst par vietu, kurā notiek konferences un pulcējas zinātnieki”. Arī Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Jānis Strazdiņš atzina, ka komisijas izveide veicinātu sistemātisku deputātu darbu stratēģisko mērķu sasniegšanā.

Deputāti sprieda, ka Ilgtspējīgas attīstības komisija darbu varētu sākt rudenī, pēc vēlēšanām sanākot jaunajai Saeimai. Lai izveidotu jaunu Saeimas komisiju, nepieciešams veikt grozījumus Saeimas kārtības rullī.Saeimas Preses dienests

Trešdien, 4.oktobrī
08:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Jāņa Reira tikšanās ar Vācijas Stabilitātes padomes Neatkarīgās konsultatīvās padomes priekšsēdētāju Thiess Büttner
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde