NATO PA otrajā dienā parlamentārieši strādās trīs nozaru komitejās

(28.05.2010.)

Rīt, 29.maijā, - NATO Parlamentārās Asamblejas (PA) Rīgas sesijas otrajā dienā - vienlaicīgi notiks trīs PA nozaru komiteju sanāksmes, kurās paredzētas diskusijas par būtiskām starptautiskās drošības politikas aktualitātēm.

Sestdienas rīts Ķīpsalas hallē sāksies ar politisko grupu sanāksmēm, kurās tiksies Konservatīvo un Kristīgo demokrātu grupa, Liberāļu un demokrātu alianse, kā arī sociālistu grupa. Savukārt pēc tam notiks Politiskās komitejas, Ekonomikas un drošības komitejas, kā arī Zinātnes un tehnoloģiju komitejas sēdes.

Politiskās komitejas dienas kārtībā būs Ziemeļatlantijas līguma alianses solidaritātes jautājums, Persija līča reģiona drošība, kā arī ziņojums par NATO un tās kontaktvalstīm. Politiskajā komitejā parlamentāriešus uzrunās Latvijas ārlietu ministrs Aivis Ronis.

Par ilgtermiņa ekonomisko pārmaiņu ietekmi uz globālo spēku samēru, globālās recesijas veicināto drošības risku pieaugumu attīstības valstīs, kā arī starptautiskās finanšu krīzes ietekmi Centrālās un Austrumeiropas valstīs tiks diskutēts Ekonomikas un drošības komitejas sanāksmē. Šajā komitejā ar ziņojumu „Latvijas ekonomikas profils” uzstāsies arī Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Savukārt Zinātnes un tehnoloģijas komitejā tiks runāts par NATO attiecībām ar Krieviju, NATO dalībvalstu enerģētisko un kodoldrošību, kā arī pretraķešu aizsardzību. Šajā komitejā parlamentāriešus uzrunās bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Mediju ievērībai:
Plašāka NATO PA Rīgas sesijas programma pieejama Rīgas sesijas oficiālajā mājas lapā: http://www.natopariga.lv/programma.

Mediju programma: http://www.natopariga.lv/features/mediju-programma.Saeimas Preses dienests

Sestdien, 3.jūnijā