Saeima Satversmes tiesas tiesneša amatā apstiprina Vinetu Muižnieci

(20.05.2010.)

Saeima ceturtdien, 20.maijā, Satversmes tiesas tiesneša amatā apstiprināja Vinetu Muižnieci.  

V.Muižniece šobrīd ir Saeimas deputāte, vada Saeimas Juridisko komisiju, darbojas Eiropas lietu komisijā un Baltijas lietu apakškomisijā, kā arī apakškomisijā darbam ar Tiesu iekārtas likumu. Viņa strādā arī vairākās deputātu grupās sadarbībai ar citu valstu parlamentiem un ir Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas un Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas locekle. V.Muižniece vada arī Tautas partijas frakciju.

Kopš ievēlēšanas 8.Saeimā un 9.Saeimā līdz 2009.gada 3.septembrim V.Muižniece pildīja Saeimas priekšsēdētāja biedres pienākumus. Viņa bija ievēlēta arī 7.Saeimā, 2004.gadā ieņēma tieslietu ministra amatu un no 1993. līdz 1998.gadam bija Valsts prezidenta padomniece likumdošanas jautājumos. No 1991. līdz 1993.gadam V.Muižniece strādājusi Augstākās Padomes Juridiskās pārvaldes Likumdošanas nodaļā un bijusi Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes lektore. Viņa ir ieguvusi jurista kvalifikāciju Latvijas Universitātē un sociālo zinātņu maģistra grādu Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē.

Par V.Muižnieces apstiprināšanu Satversmes tiesas tiesneša amatā balsoja 52 deputāti, pret bija 41.

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 16.maijā
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
11:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Moldovas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Andrian Roŗa
13:50  Saeimas Prezidija sēde