Saeimas komisija rīt spriedīs par farmācijas nozares regulējumu

(13.05.2010.)

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija piektdien, 14.maijā, sasaukusi sēdi, lai plašā ekspertu lokā diskutētu par grozījumiem Farmācijas likumā.

Kā norāda komisijas priekšsēdētaja Aija Barča, likumdevējam ir jāizšķiras, vai likumā saglabāt pārejas noteikumos iekļauto normu, kas paredz, ka no nākamā gada aptieku īpašnieki var būt vienīgi farmaceiti. „Tas varētu nozīmēt beigu sākumu daudzām lauku aptiekām, kuras vada cilvēki ar farmaceita asistenta kvalifikāciju,” akcentē A.Barča. „No otras puses, šīs izmaiņas likums paredzēja jau krietnu laiku iepriekš, un gan Veselības ministrijai, gan aptiekām bija dots desmit gadus ilgs pārejas periods, lai sagatavotos.”

Komisijas sēdē aicināti piedalīties pārstāvji no Veselības ministrijas, Konkurences padomes, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Farmaceitu biedrības un Aptieku īpašnieku asociācijas.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēde notiks piektdien, 14.maijā, plkst.10.00 Jēkaba ielā 10/12, 409.telpā.

 


Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 19.maijā
09:00  Saeimas kārtējā sēde
12:00  Asinsdonoru diena pie Saeimas nama
12:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Ineses Lībiņas-Egneres attālināta tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga viceprezidenti Yvonne Magwas
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem