Noteikti laureāti Latvijas drošībai veltītā skolēnu fotokonkursā (foto)

(10.05.2010.)

Noslēdzies Saeimas rīkotais fotogrāfiju konkurss skolēniem „Mana drošā Latvija”. Desmit fotogrāfiju autoriem dalība šajā konkursā sniedz iespēju 23.maijā doties neaizmirstamā braucienā ar Jūras spēku karakuģi.

„Varu justies droši Latvijā, jo mums ir nākotne - mūsu jaunieši. Viņi to pierāda ar brīvprātīgu dalību zemessardzē un jaunsargos,” fotogrāfijai pievienotajā esejā raksta Talsu 2.vidusskolas 12.klases skolniece Alise Sala. “Esmu diezgan bieži saskārusies ar tik dzidru un tīru patriotismu tieši jauno cilvēku vidū, ka varu būt droša par mūsu zemi, varu būt droša Latvijā!”

Arī Dagdas vidusskolas 12.klases skolniece Aija Višņevska savā esejā pauž pārliecību, ka Latvijas nākotnes drošības pamats ir jaunieši. “Manuprāt, uz tiem balstās mūsu nākotne, uz tiem jāpaļaujas, tiem ir jāuzticas. Jaunieši - tie ir jauni prāti, kas ienes un atklāj kaut ko jaunu un spēj rast vecajām problēmām jaunus risinājumus,” raksta skolniece.

Gatavojoties NATO Parlamentārās Asamblejas (PA) pavasara sesijai, kas šajā pavasarī notiks Rīgā, fotogrāfiju konkursu organizēja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija. Skolēni iesūtīja pašu uzņemtas digitālās fotogrāfijas, kurās atainots, kā viņi saprot savas ģimenes, draugu, skolas vai visas valsts drošību, foto pievienojot arī īsu idejas aprakstu.

Iesūtītie darbi apliecina, ka mūsu jauniešiem ir laba izpratne par valsts drošību. Lai arī vairums darbu bija tieši saistīti ar valsts ārējās drošības jautājumiem, fotokonkurss demonstrē, ka jaunieši domā ne tikai par drošību militārā ziņā, bet arī visplašākajā tās nozīmē - drošību skolā, mājās, uz ielas,” norāda konkursa žūrijas vadītājs, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Dalbiņš.

Viņš pauž gandarījumu, ka konkursa laureātu vidū ir ar jaunsardzes kustību saistīti darbi. „Tas vieš pārliecību, ka virziens, ko esam nosprauduši jaunatnes militāri - patriotiskajā audzināšanā, ir pareizs un tas ir jāturpina,” uzsver J.Dalbiņš.

Savukārt cits konkursa žūrijas dalībnieks profesionāls fotogrāfs Ilmārs Znotiņš pauž prieku par atsevišķu iesūtīto fotogrāfiju atzīstamo profesionālo līmeni. „Dažās fotogrāfijās varēja redzēt labu saskaņu starp pausto domu un izteiksmi. Ne vienmēr tas fotogrāfiem izdodas. Tāpat atsevišķi autori bija tiekušies arī uz simbolismu, un tas mani īpaši priecē,” vērtē I.Znotiņš.

Interesantākās fotogrāfijas iespējams aplūkot Saeimas Flickr kontā:
https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157624030946926

NATO PA pavasara sesija Rīgā notiks no 2010.gada 28.maija līdz 1.jūnijam starptautiskajā izstāžu centrā „Ķīpsala”. Ar plašāku informāciju par NATO PA sesiju var iepazīties mājaslapā www.natopariga.lv.


Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 5.jūnijā