Saeimas komisija: Rīga kā 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsēta būs ieguvums visai valstij

(07.05.2010.)

Latvijai savlaicīgi jāveic intensīvs darbs, lai maksimāli daudz iegūtu no Rīgas kļūšanas par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014.gadā, aicina Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti.

Komisija piektdien, 7.maijā, apstiprināja Latvijas nacionālo pozīciju Eiropas Savienības (ES) Izglītības, jaunatnes un kultūras ministru padomei, kurā 10. un 11.maijā ES dalībvalstu ministri lems arī par Rīgas apstiprināšanu par 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētu.
 
„Atbildīgo institūciju pārstāvjiem jau šobrīd jādara viss, lai šī unikālā iespēja visai valstij nestu gan plašāku atpazīstamību, gan ekonomiskus ieguvumus. Būtiski, lai informatīvais un sagatavošanās darbs tiktu veikts laikus un 2014.gadā citu Eiropas valstu iedzīvotāji jau labi zinātu, ka Rīga ir jaunā Eiropas kultūras galvaspilsēta,” aicina komisijas priekšsēdētāja Vaira Paegle. Arī komisijas deputāte Vineta Muižniece (TP) rosināja savlaicīgi gatavoties Rīgas kļūšanai par Eiropas kultūras galvaspilsētu, lai ieguldītajiem līdzekļiem būtu maksimāla atdeve.   
 
Kultūras ministrs Ints Dālderis deputātiem apliecināja, ka ministrija kopā ar Rīgas domi un citām institūcijām jau laikus sākusi gatavoties šim notikumam. „Šī būs ļoti laba iespēja parādīt Eiropas Savienībai un visai pasaulei Latvijas bagātīgo kultūras mantojumu,” teica ministrs, prognozējot, ka nākamās nedēļas sākumā gaidāmajā sanāksmē ES ministri apstiprinās Rīgu par 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Kā noskaidroja deputāti, līdzās Rīgai kā otru 2014.gada kultūras galvaspilsētu plānots apstiprināt Zviedrijas pilsētu Ūmeo. Rīgai un Ūmeo būs jāveido savstarpēji kultūras sadarbības projekti.

Eiropas kultūras galvaspilsētas mērķis ir veicināt Eiropas pilsētu starptautisku atpazīstamību, labvēlīgi ietekmēt kultūras un tūrisma attīstību, veicināt Eiropas valstu mākslinieku sadarbību, kā arī stiprināt reģionālo identitāti un Eiropas integrāciju.  


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 27.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas un Nacionālās drošības komisijas kopsēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:00  Nacionālās drošības komisijas un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas kopsēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
19:00  Nacionālās drošības komisijas sēde