Saeimas komisija: Naturalizācijas pārvaldes reorganizācija norit sekmīgi

(16.02.2010.)

Naturalizācijas pārvaldes (NP) reorganizācija, iekļaujot to Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP), norit sekmīgi, otrdien, 16.februārī secināja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti.

„Šodienas sēdē konstatējām, ka Naturalizācijas pārvaldes reorganizācija norit sekmīgi un jau 1.martā Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pilnībā būs pārņēmusi tās funkcijas. Nav apstiprinājušās iepriekš paustās bažas, ka reorganizācija negatīvi ietekmēs naturalizācijas gaitu,” norādīja komisijas priekšsēdētājs Juris Dalbiņš.

Kā noskaidroja deputāti, pēc reorganizācijas pabeigšanas PMLP darbu turpinās 24 no 69 NP darbiniekiem. PMLP pārņems tikai tos darbiniekus, kuri tieši nodarbojas ar pilsonības piešķiršanas un atņemšanas jautājumiem, kā arī naturalizācijas eksāmenu pieņemšanu, savukārt darbu zaudēs NP administratīvie un vadošie darbinieki, darīja zināmu PMLP priekšnieks Vilnis Jēkabsons. Tāpat plānots atteikties no NP līdz šim izmantotajām telpām un dienesta automašīnām, kas ļaus nākotnē ietaupīt budžeta līdzekļus.

V.Jēkabsons apliecināja, ka reorganizācija nav negatīvi ietekmējusi naturalizācijas procesa gaitu. „Naturalizācijas process notiek, nekas nav apstājies, nekas nav apdraudēts,” teica PMLP priekšnieks.

Netraucēti tiek pieņemti iesniegumi ar lūgumiem atzīt par pilsoni, ierastajā ritmā tiek kārtoti arī naturalizācijas eksāmeni. Pēc reorganizācijas tāpat kā līdz šim naturalizācijas eksāmenus varēs kārtot ne tikai Rīgā, bet arī Daugavpilī un Liepājā un visas eksāmenu telpas būs aprīkotas ar nepieciešamajām video novērošanas kamerām, skaidroja V.Jēkabsons.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 27.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas un Nacionālās drošības komisijas kopsēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:00  Nacionālās drošības komisijas un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas kopsēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
19:00  Nacionālās drošības komisijas sēde