Saeimas deputāti tiekas ar Armēnijas parlamenta delegāciju (foto)

(03.12.2009.)

Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas deputāti ceturtdien, 3.decembrī, tikās ar Armēnijas Republikas Nacionālās Asamblejas delegāciju. 

Sveicot viesus Saeimā, Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš Latvijas un Armēnijas politiskās un ekonomiskās attiecības raksturoja kā konstruktīvas, ar labu izaugsmes potenciālu. „Turklāt pēdējo gadu laiku abu valstu attiecības piedzīvojušas dinamisku attīstību, ko apliecina aktīvie dažāda līmeņa politiskie kontakti,” teica komisijas priekšsēdētājs.

Pārrunājot abu valstu ekonomisko sadarbību, A.Bērziņš akcentēja, ka tieši pēdējā gada laikā vērojams ekonomisko sakaru aktivitātes pieaugums. Par labu stimulu Latvijas un Armēnijas ekonomisko un politisko attiecību izaugsmei kalpos drīzumā gaidāmā Valsts prezidenta Valda Zatlera vizīte Armēnijā, uzsvēra komisijas priekšsēdētājs.

Runājot par Armēnijas un Eiropas Savienības (ES) sadarbību, viesi atzina, ka Armēnija piešķir lielu nozīmi attiecībām ar šo 27 valstu bloku. Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vaira Paegle norādīja, ka arī viena no Latvijas ārpolitikas prioritātēm ir aktīva dalība ES Austrumu partnerības iniciatīvā, kurā iekļauta Armēnija.

Tikšanās laikā pārrunāti arī abu valstu parlamentārie kontakti un sadarbība starptautiskos parlamentāriešu forumos.

Tāpat Armēnijas parlamenta delegācija šodien tikās ar Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputātiem. Komisijas deputāti ar Armēnijas kolēģiem pārrunāja ekonomisko situāciju abās valstīs. Komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis informēja, ka nākamā gada valsts budžets konsolidēts par 500 miljoniem latu, un tas darīts, gan samazinot valsts pārvaldes izdevumus, gan ceļot nodokļus.

„Komisijai ir daudz darba, jo skatām visus ar ekonomiku, vidi un reģionālo attīstību saistītus jautājumus,” skaidroja V.A.Krauklis. Viņš piebilda, ka šajā ekonomiski grūtajā laikā jāpieņem nepopulāri lēmumi. Armēnijas delegācijas vadītājs secināja, ka abu valstu ekonomikas šobrīd atrodas līdzīgā situācijā. Arī Armēniju skārusi globālā ekonomikas lejupslīde, un pēdējā gada laikā būtiski pieaudzis bezdarbs.

Piektdien, 4.decembrī, Armēnijas parlamenta delegācija Saeimā tiksies ar Saeimas priekšsēdētāja biedri Solvitu Āboltiņu un Saeimas deputātu grupu sadarbībai ar Armēnijas parlamentu. 

Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: www.flickr.com/saeima
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.


Saeimas Preses dienests

Sestdien, 28.maijā