13.Saeimas priekšsēdētājas aktualitātes

I.Mūrniece un Itālijas vēstnieks pārrunā atbalsta stiprināšanas iespējas Ukrainai
“Eiropas drošība šobrīd ir Ukrainas drošība. Mums ir jāsniedz Ukrainai viss nepieciešamais atbalsts, tostarp būtiska ir Eiropas Savienības kandidātvalsts statusa piešķiršana,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 23.maijā, tiekoties ar Itālijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Alesandro Monti (Alessandro Monti). Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
I.Mūrniece Krimas tatāru genocīda upuru piemiņas gadadienā: domājot par Ukrainu, domājam arī par Krimas tatāriem
“Mūsu interesēs ir Ukrainas pilnīga uzvara un tās teritoriālās suverenitātes atjaunošana, un Krimai jāatgriežas Ukrainas sastāvā. Tas ir priekšnoteikums ilgtspējīgam mieram Eiropā. Krimas tatāri ir Ukrainas patrioti, un, domājot par Ukrainu, domājam arī par Krimas tatāriem,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 18.maijā, piedaloties Krimas tatāru Medžlisa organizētajā videokonferencē. Šodien aprit 78 gadi kopš padomju režīma īstenotajām Krimas tatāru deportācijām.
Ināra Mūrniece: izglītība ir kritiski domājošas un pilsoniski aktīvas sabiedrības pamats
“Izglītība ir pamats tam, lai sabiedrība būtu harmoniska, kritiski domājoša, pilsoniski aktīva un saimnieciski veiksmīga. Izglītībai ir milzīga nozīme arī sabiedrības noturības un dzīvotspējas veidošanā,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 13.maijā, parlamentā atklājot Baltijas Asamblejas (BA) un Baltijas Ministru padomes konferenci “Izglītība, zinātne un inovācijas – risinājums ilgtspējīgai un labklājību veicinošai reģionālajai attīstībai Baltijas valstīs”.
I.Mūrniece Ukrainas parlamenta vicespīkerei: Ukrainas uzvara ir priekšnoteikums ilgtspējīgam mieram Eiropā
“Mūsu interesēs ir Ukrainas pilnīga uzvara, tās neatkarības un teritoriālās integritātes pilnīga atjaunošana. Tas ir priekšnoteikums ilgtspējīgam mieram Eiropā,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 9.maijā, tiekoties ar Ukrainas parlamenta vicespīkeri Olenu Kondratjuku (Olena Kondratiuk).
Ināra Mūrniece Lestenē: pieminam ikvienu, kurš Latvijas brīvību un nacionālo lepnumu turēja augstāk par visu
“1945.gada 8.maijā līdz ar Vācijas kapitulāciju Eiropā beidzās Otrais pasaules karš. Atšķirībā no Rietumeiropas valstīm 8.maijs Latvijas tautai neatnesa mieru un brīvību. Mēs godinām un pieminam visus, kas cīnījās par brīvu Latviju. Leģionārus, nacionālos partizānus, disidentus. Ikvienu, kurš Latvijas brīvību un nacionālo lepnumu turēja augstāk par visu,” svētdien, 8.maijā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, uzrunājot klātesošos Otrā pasaules kara cīnītājiem veltītajā piemiņas pasākumā Lestenes Brāļu kapos.
I.Mūrniece: ja mums ir pārliecība par savu Latviju, ja mīlam savu zemi, ja augsti godā turam savas vērtības, mēs esam nesalaužami
Karš Ukrainā pierāda, ka mūsdienu pasaulē ir vieta vīrišķībai, varonībai un patriotismam. Vēl vairāk – bez šiem tikumiem demokrātija nespētu pretoties tirānijai. Patriotisma nevar būt par daudz. Ja mums ir pārliecība par savu Latviju, ja mēs mīlam savu zemi, ja augsti godā turam savas vērtības, mēs esam nesalaužami, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 4.maijā, Saeimas svinīgajā sēdē par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 32.gadadienai.
I.Mūrniece Latgales kongresam veltītajā sēdē: augt mēs varam tikai kopā
Pirms 105 gadiem Rēzeknē sasauktais Latgales latviešu kongress pēc asām debatēm lēma – Latgales, Vidzemes un Kurzemes latvieši ir viena tauta. Arī šodien esam pulcējušies Rēzeknē, lai pārrunātu un virzītu jaunas idejas Latgales un Latvijas izaugsmei, jo augt mēs varam tikai kopā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 29.aprīlī, Latgales apakškomisijas svinīgajā sēdē, kas veltīta Latgales kongresa dienai.
Ināra Mūrniece Polijā: palīdzēsim bēgļiem, palīdzot Ukrainai uzvarēt
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzturas darba vizītē Polijā, piedaloties Eiropas Savienības (ES) valstu parlamentu priekšsēdētāju – sieviešu - sanāksmē par kara bēgļu situāciju un turpmāko nepieciešamo rīcību Ukrainas cilvēku atbalstam.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece līdz 21.aprīlim uzturēsies darba vizītē Polijā. I.Mūrniece kopā ar citu Eiropas Savienības (ES) valstu parlamentu priekšsēdētājām iepazīsies ar aktuālo situāciju Ukrainas bēgļu uzņemšanā Polijā un spriedīs par ciešāku starpvalstu koordināciju kara skarto cilvēku atbalstam.
Ināra Mūrniece: augstu novērtējam Čehijas ieguldījumu Baltijas drošībā
Latvija pateicas Čehijai par sniegto ieguldījumu Baltijas drošībā, piedaloties NATO paplašinātajā kaujas grupā, kā arī Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijā. Tam ir gan būtiska simboliska, gan praktiska nozīme, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, uzturoties darba vizītē Čehijā.
Ceturtdien, 26.maijā
09:00  Saeimas 2022. gada 19. maija kārtējās sēdes turpinājums
10:30  Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Grieķijas parlamentu darba sanāksme - grupas vadītāja vēlēšanas
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
12:40  Saeimas simtgadei veltītā ceriņa vārda došanas pasākums
13:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
16:20  Saeimas kārtējā sēde
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta