13.Saeimas priekšsēdētājas aktualitātes

I.Mūrniece: brīvība, neatkarība, demokrātija – augstākās vērtības mūsu valsts pamatos
“Esam sanākuši kopā, lai cildinātu demokrātiju un parlamentārismu. Lai cildinātu Latvijas spēku un to, ka mūsu balsis vienmēr ir bijušas izšķirošas Latvijas liktenim. Tā tas bija, dibinot Latvijas valsti, tā tas bija, atjaunojot Latvija neatkarību, un tā tas ir šodien, veidojot Latvijas nākotni – mūsu turpinājumu. Brīvība, neatkarība, demokrātija – tās ir augstākās vērtības, kas ieliktas mūsu valsts un valsts iekārtas pamatos,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ceturtdien, 27.oktobrī, Latvijas Nacionālajā teātrī atklājot svinīgo koncertu “Turpinājums. Mūsu balsis”, kas veltīts Saeimas simtgadei.
I.Mūrniece Eiropas Parlamenta priekšsēdētājai: kopā mēs sargājam demokrātiju Eiropā
Eiropas Parlamenta prezidentes Robertas Metsolas (Roberta Metsola) vizīti Latvijā Saeimas simtgades svinību laikā uztveram kā goda izrādīšanu Latvijai un mūsu demokrātijai, pauda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, ceturtdien, 27.oktobrī, tiekoties ar Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju R.Metsolu. R.Metsolas interese par saiknes uzturēšanu ar Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālajiem parlamentiem apliecina to lomu demokrātijas stiprināšanā, sacīja I.Mūrniece.
Ināra Mūrniece: demokrātiskas nācijas stabilitātes pamatā – uzticība institūcijām un amatpersonām
“Lai demokrātija patiesi darbotos, cilvēkiem jātic un jāuzticas institūciju un amatpersonu godīgumam. Bez šīs uzticēšanās neviena demokrātiska nācija nevar būt veiksmīga ilgtermiņā,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 10.oktobrī, uzrunājot klātesošos Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) 20.gadadienai veltītajā svinīgajā sanāksmē.
I.Mūrniece pateicas Spānijai par ieguldījumu mūsu reģiona drošības stiprināšanā
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 20.septembrī, tiekoties ar Spānijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Susanu Margaritu Kamaru Angulo  (Susana Margarita Cámara Angulo), pateicās Spānijai par izpratni un ieguldījumu mūsu reģiona drošības stiprināšanā. Vēstniece parlamentā bija ieradusies atvadu vizītē.
Ināra Mūrniece: tikai pastāvot brīvībai, mēs varam būt droši par saviem darba augļiem, par to, ka esam noteicēji savā zemē
“Mēs skaidri zinām, ka, tikai pastāvot brīvībai, mēs varam būt droši par saviem darba augļiem, par to, ka paši esam noteicēji savā zemē,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 16.septembrī, gada balvas "Sējējs 2022" laureātu apbalvošanas ceremonijā pasniedzot balvu nominācijā "Ģimene lauku sētā". Balva pasniegta zemnieku saimniecības “Klajumi” pārstāvjiem no Krāslavas novada.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 16.septembrī, piedalīsies gada balvas "Sējējs 2022" laureātu apbalvošanas ceremonijā un pasniegs balvu nominācijā "Ģimene lauku sētā".
I.Mūrniece tiekas ar Krimas tatāru tautas medžlisa priekšsēdētāju
“Latvijā valda sapratne, ka tikai pilnīga Ukrainas uzvara un Krievijas sakāve var nodrošināt mieru Eiropā. Latvijas parlaments vienmēr ir bijis Ukrainas pusē, un atbalsts, ko sniedzam Ukrainai, ir atbalsts arī Krimas tatāru tautai, ar ko varat rēķināties arī turpmāk,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 6.septembrī, tiekoties ar Krimas tatāru tautas medžlisa priekšsēdētāju Refatu Čubarovu (Refat Chubarov) un Ukrainas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Oleksandru Miščenko (Olexandr Mischenko).
Ināra Mūrniece NB8 valstu kolēģiem: mums jābūt gataviem ilgtermiņa konfrontācijai no Krievijas puses
“Politikai attiecībā uz Krieviju ir jābūt skaidrai, bez ilūzijām. Mums jābūt gataviem ilgtermiņa konfrontācijai no Krievijas puses,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Lietuvā uzrunājot pārējos Ziemeļu un Baltijas valstu (NB8) parlamentu priekšsēdētājus.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece dosies darba vizītē uz Lietuvas pilsētu Kauņu, kur piedalīsies ikgadējā Ziemeļu un Baltijas valstu (NB8) parlamentu priekšsēdētāju sanāksmē. Tikšanās darba kārtībā būs reģiona valstu politiskās un ekonomiskās sadarbības perspektīvas, kā arī astoņu valstu paplašinātas sadarbības iespējas drošības uz aizsardzības jomā, ņemot vērā gaidāmo Zviedrijas un Somijas pievienošanos NATO.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ceturtdien, 18.augustā, piedalīsies konferences “Nauda Latvijā no neatkarības atjaunošanas līdz mūsdienām” atklāšanā un uzrunās klātesošos. Konference rīkota, atzīmējot 30 gadus kopš Latvijā atjaunota finanšu un ekonomiskā neatkarība. 
Otrdien, 28.martā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas un Sociālo un darba lietu komisijas kopsēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas kopsēde
11:00  Saeimas priekšsēdētāja V.E. Edvarda Smiltēna tikšanās ar Satversmes tiesas priekšsēdētāju Aldi Laviņu un Satversmes tiesas tiesnešiem
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas sēde
12:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:30  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
13:00  Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas Augstākā instruktora kursa vizīte Saeimā
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
13:30  Saeimas priekšsēdētāja V.E. Edvarda Smiltēna tikšanās ar Slovākijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Branislav Pavlovič
14:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Inovācijas ekosistēmas attīstības apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas sēde
14:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nevienlīdzības mazināšanas apakškomisijas sēde
15:00  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola tikšanās ar Turcijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Şule Öztunç
15:00  Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Jāņa Reira tikšanās ar Igaunijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Eerik Marmei