13.Saeimas priekšsēdētājas aktualitātes

Ināra Mūrniece: jaunākajām paaudzēm jānodod mūsu tautas lepnums par latviešu valodu
“Mēs kā tauta esam lepni, ka mums ir sava valoda, ka tā ir unikāla, dzīva un attīstās līdzi laikam. Šis lepnums ir jānodod tālāk arī jaunākajām paaudzēm. Visvieglāk šo pārmantošanu var nodrošināt vecāki ģimenē un skolotāji skolā,” piektdien, 29.oktobrī, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, atklājot latviešu valodas skolotāju un nozares ekspertu konferenci “Skolēns valodā un valoda skolēnā”, kas norisinājās attālināti.
I.Mūrniece: Latvija stingri atbalsta Moldovas ciešāku integrāciju Eiropas Savienībā
Apsveicam Moldovas jaunievēlētā parlamenta un valdības apņēmību īstenot apjomīgu demokrātisko reformu programmu. Latvija stingri atbalsta Moldovas ciešāku integrāciju Eiropas Savienībā (ES). Esam gatavi sadarbības padziļināšanai ar Moldovu gan divpusējos, gan ES un Moldovas attiecību jautājumos, apliecināja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Atēnās tiekoties ar Moldovas Republikas parlamenta priekšsēdētāju Igoru Grosu (Igor Grosu).
I.Mūrniece Eiropas parlamentu priekšsēdētāju konferencē: Covid-19 krīze ir izgaismojusi vājos punktus sabiedrībā
Covid-19 pandēmijas krīze ir izgaismojusi vājos punktus mūsu sabiedrībā un to, cik neaizsargāta ir demokrātija. Mums jāvairo cieņa pret mūsu kopīgajām vērtībām un jāstiprina mūsu demokrātiskās institūcijas, pauda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Atēnās uzrunājot klātesošos Eiropas valstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē.
Saeimas priekšsēdētāja: 2022.gada budžets ir sabalansēts, papildu atbalsts daudzām jomām
Nākamā gada budžets ir sabalansēts un ietver papildu atbalstu daudzām nozarēm. Domāts ir ne tikai par to, kā pārvarēt Covid-19 krīzi, bet arī par risinājumiem veselības aprūpē un iedzīvotāju sociālo aizsardzību, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, ceturtdien, 14.oktobrī, no finanšu ministra Jāņa Reira saņemot nākamā gada budžeta portfeli.
 I.Mūrniece Igaunijas prezidentam: mūsu kopīgais mērķis ir veicināt Baltijas reģiona drošību, labklājību un izaugsmi
Latviju un Igauniju vieno kopīgs redzējums būtiskos reģionālos un starptautiskos jautājumos, un mūsu kopīgais mērķis ir veicināt Baltijas reģiona drošību, labklājību un izaugsmi, pauda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, ceturtdien, 14.oktobrī, Saeimas namā tiekoties ar Igaunijas prezidentu Alaru Karisu (Alar Karis).
I.Mūrniece Ungārijas spīkeram: Latvijas interesēs ir vienota Eiropa un cieša transatlantiskā sadarbība
“Redzot pašreizējos drošības izaicinājumus Eiropā un Baltijas reģionā, mūsu interesēs ir vienota, spēcīga Eiropa un cieša transatlantiskā sadarbība, kas balstās kopīgās vērtībās,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 13.oktobrī, parlamentā tiekoties ar Ungārijas Nacionālās asamblejas priekšsēdētāju Lāslo Kevēru (László Kövér), kurš Latviju apmeklē oficiālā vizītē.
Saeimas priekšsēdētāja valsts valodai veltītajā konferencē: latviešu valoda un latviskā kultūra ir valsts pamatvērtības
Latviešu valoda un latviskā kultūra ir būtiskas mūsu nācijas un valsts pamatvērtības. Valoda un kultūra – tās abas savā starpā ir cieši saistītas un nedalāmas, nosaka gan tautas, gan indivīda identitātes kodolu. Kultūra palīdz apzināties to, kas mums ir svarīgs. Valoda nosaka veidu, kādā mēs domājam, sazināmies savā starpā un ieceram sev mērķus, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, piektdien, 8.oktobrī, piedaloties  Valsts valodas dienai veltītās konferences “Valsts valoda – tas ir darbības vārds. Valsts valoda 21.gadsimta Latvijai” atklāšanā. 
I.Mūrniece Baltu vienības dienas svinībās: ikviens ar savām zināšanām, prasmēm un neatlaidību vairo mūsu tautu spēku
“Ikviens no mums ar savām zināšanām un pieredzi, prasmēm un neatlaidību vairo mūsu tautu spēku. Paldies jums par Latvijas un Lietuvas sadarbībā paveikto un radošajām nākotnes iecerēm,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece sestdien, 25.septembrī, atklājot Baltu vienības dienas svinības Kuldīgā.
I.Mūrniece Zviedrijā: Baltijas jūras reģiona drošība ir mūsu kopīga atbildība
Stiprināt drošību un stabilitāti reģionā ir mūsu kopīga atbildība. Pašlaik saskaramies ar acīmredzamiem izaicinājumiem, kas saistīti ar Krievijas agresīvo militāro uzvedību, tās pieaugošo ietekmi Baltkrievijā, kā arī Baltkrievijas hibrīduzbrukumiem pie Latvijas un Lietuvas robežas. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, uzturoties oficiālā vizītē Zviedrijas Karalistē.
Ināra Mūrniece Stokholmā: zviedru tautas atbalsts Baltijas brīvībai bija nenovērtējams
Zviedru tautas plašais atbalsts, pirms 30 gadiem iestājoties par Baltijas valstu brīvību un neatkarības atjaunošanu, ir bijis nenovērtējams. Deviņdesmito gadu sākumā tā dēvētās “Pirmdienas kustības” aktīvisti katru nedēļu atgādināja Zviedrijas sabiedrībai un politiķiem par kaimiņvalstu neatkarības centieniem. Zviedru tautas solidaritāte mums ir svarīga joprojām. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, ceturtdien, 16.septembrī, Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā piedaloties pasākumos, kas veltīti Baltijas valstu neatkarības un diplomātisko attiecību atjaunošanas ar Zviedriju 30.gadadienai.
Trešdien, 1.decembrī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Ukrainas ārlietu ministru V.E. Dmytro Kuleba
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
14:30  Saeimas 2021. gada 4. novembra attālinātās ārkārtas sēdes turpinājums