Saeimas Prezidijam
Augsti godājamie Saeimas Prezidija locekļi!
Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija š.g. 19. februāra sēdē izskatīja Ministru kabineta iesniegto likumprojektu Grozījumi likumā Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu (reģ. nr. 1167, dok. nr. 4094). Saskaņā ar Kārtības ruļļa 85. pantu komisija nolēma iesniegt Saeimai izskatīšanai pirmajā lasījumā alternatīvu likumprojektu Grozījumi likumā Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu un lūdz iekļaut minētos likumprojektus Saeimas nākamās sēdes darba kārtībā.
Pielikumā: alternatīvais likumprojekts, 1 lapa
Cieņā,
Valsts pārvaldes un pašvaldības
komisijas priekšsēdētājs Jānis Lagzdiņš
Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija
Alternatīvs likumprojekts
Grozījums likumā
"Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu un
mantas izšķērdēšanas novēršanu"
Izdarīt likumā "Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1995, 17.nr.; 1997, 5.nr.; 2001, 24. nr.) šādu grozījumu:
Papildināt 4. panta trešo daļu ar 3.punktu šādā redakcijā:
3) galvojumiem, kurus pašvaldības dod studējošajiem Augstskolu likumā noteiktā studiju kredīta un studējošo kredīta saņemšanai no kredītiestādes.
Alternatīvā likumprojekta
Grozījumi likumā
Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu
ANOTĀCIJA
1. Kādēļ likums ir vajadzīgs.
Saskaņā ar likuma Par pašvaldībām 12. pantu pašvaldības var brīvprātīgi realizēt iniciatīvas savas administratīvās teritorijas iedzīvotāju interesēs. Grozījumi likuma Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu 4. pantā nepieciešami, lai paredzētu pašvaldību tiesības dot galvojumus studējošajiem studiju kredīta un studējošo kredīta saņemšanai no kredītiestādēm, jo likuma Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu 4. pants šādu iespēju neparedz. Alternatīvais likumprojekts paredz pašvaldību tiesības sniegt galvojumus visiem studējošajiem, ne tikai trūcīgajiem, kā tas noteikts Ministru kabineta iesniegtajā likumprojektā.
2. Kāda var būt likuma iespējamā ietekme uz tautsaimniecības attīstību.
Likumprojekts šo jomu neskar.
3. Kāda var būt likuma iespējamā ietekme uz valsts budžetu.
Likumprojekts neskar valsts budžetu. Ņemot vērā, ka galvojumu došana studējošajiem būs brīvprātīga iniciatīva, pašvaldību budžetu izdevumi būtiski nemainīsies.
4. Kāda var būt likuma iespējamā ietekme uz spēkā esošo tiesību normu sistēmu un, vai nepieciešami grozījumi citos normatīvajos aktos.
Likumprojektam atbilstoši precizējumi nepieciešami Ministru kabineta 29. 05. 2001. noteikumos nr. 220 Kārtība, kādā tiek piešķirts, atmaksāts un dzēsts studiju kredīts un studējošā kredīts no kredītiestādes līdzekļiem ar valsts vārdā sniegtu galvojumu.
5. Kādām Latvijas starptautiskajām saistībām atbilst likumprojekts.
Likumprojekts šo jomu neskar.
6. Kādas konsultācijas notikušas, sagatavojot likumprojektu.
Pašvaldību savienībai būtisku iebildumu nav.
7. Kā tiks nodrošināta likuma izpilde?
Izpilde tiks nodrošināta saskaņā ar likumu Par pašvaldību budžetiem un atbilstoši likumam Par budžetu un finansu vadību.
Valsts pārvaldes un pašvaldības
komisijas priekšsēdētājs Jānis Lagzdiņš