Saeimas Prezidijam
Augsti godājamie Saeimas Prezidija locekļi!
Saskaņā ar Kārtības ruļļa 79. pantu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija iesniedz Saeimai izskatīšanai likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju””.
Pielikumā: likumprojekts “Grozījums likumā “Par valsts un pašvaldību
dzīvojamo māju privatizāciju”” un anotācija, 2 lapas.
Cieņā,
Valsts pārvaldes un pašvaldības
komisijas priekšsēdētājs Jānis Lagzdiņš
Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija
Likumprojekts
Grozījumi likumā
“Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”
Izdarīt likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1995, 16. nr.; 1996, 19. nr.; 1997, 2.,14. nr.; 1998, 12. nr.; 2000, 2., 17., 23. nr.; 2001, 3., 16. nr.) šādus grozījumus:
1. Papildināt 45. pantu ar astoto daļu šādā redakcijā:
“(8) Ja samaksa vai pirmā iemaksa par neapdzīvojamo telpu netiek izdarīta šā panta ceturtajā vai piektajā daļā noteiktajos termiņos, ar privatizācijas komisijas lēmumu neapdzīvojamā telpa ir nododama privatizācijai atklātā izsolē.”
2. 51. pantā:
izslēgt pirmajā daļā vārdus “un dzīvojamā mājā privatizēta ne mazāk kā puse no visiem mājā esošajiem privatizācijas objektiem”;
papildināt pantu ar jaunu septīto daļu šādā redakcijā:
“(7) Ja dzīvojamā mājā privatizēta ne mazāk kā puse no visiem mājā esošajiem privatizācijas objektiem, bet nav ievēroti šā panta piektās daļas 4. punkta nosacījumi, pašvaldība vai valsts dzīvojamās mājas valdītājs, pieņemot attiecīgu lēmumu, var nodot dzīvojamās mājas pārvaldīšanas tiesības dzīvokļu īpašnieku sabiedrībai vai ar dzīvokļu īpašnieku savstarpēju līgumu pilnvarotai personai.”;
uzskatīt līdzšinējo septīto daļu par astoto daļu.
Likumprojekta
“Grozījumi likumā
“Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju””
ANOTĀCIJA
1. Kādēļ likums ir vajadzīgs.
Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” nepieciešami, lai nodrošinātu to neapdzīvojamo telpu privatizāciju saskaņā ar likumu “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”, par kurām privatizācijas pieteikuma iesniedzējs nav veicis maksājumus likumā noteiktajā termiņā, kā arī lai sekmētu dzīvojamo māju apsaimniekošanas procesa attīstību.
Grozījumi paredz tiesības izskatīt jautājumu par dzīvojamās mājas nodošanu apsaimniekošanā un pārvaldīšanā dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajai personai vai DzĪKS arī gadījumā, ja privatizēta vairāk nekā puse no attiecīgajā mājā esošajiem privatizācijas objektiem, bet DzĪKS dalībnieki pārstāv mazāk nekā pusi no dzīvojamās mājas privatizācijas objektu skaita vai savstarpēju līgumu noslēguši mazāk nekā trīs ceturtdaļas no dzīvojamā mājā esošo privatizācijas objektu skaita.
2. Kāda var būt likuma iespējamā ietekme uz tautsaimniecības attīstību.
Likumprojekts šo jomu neskar.
3. Kāda var būt likuma iespējamā ietekme uz valsts budžetu.
Likumprojekts šo jomu neskar.
4. Kāda var būt likuma iespējamā ietekme uz spēkā esošo tiesību normu sistēmu un, vai nepieciešami grozījumi citos normatīvajos aktos.
Grozījumi citos normatīvajos aktos nav nepieciešami.
5. Kādām Latvijas starptautiskajām saistībām atbilst likumprojekts.
Likumprojekts šo jomu neskar.
6. Kādas konsultācijas notikušas, sagatavojot likumprojektu.
Likumprojekts izstrādāts sadarbībā ar Centrālo dzīvojamo māju privatizācijas komisiju.
7. Kā tiks nodrošināta likuma izpilde?
Izpilde tiks nodrošināta saskaņā ar likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” noteikto kārtību.
Valsts pārvaldes un pašvaldības
komisijas priekšsēdētājs Jānis Lagzdiņš