Ēnu dienu Saeimā 15.februārī

Saeima šī gada 15.februārī tradicionāli piedalīsies Ēnu dienas pasākumā.

Parlaments “ēnām” savas durvis vērs jau devīto gadu pēc kārtas. Šajā laikā esam kļuvuši par vienu no populārākajām “ēnošanas” vietām mūsu valstī, un jau vairāk nekā 1 750 skolēni no visas Latvijas “ēnojuši” Saeimas deputātus un darbiniekus.

Ēnu dienā Saeimā skolēni varēs iepazīties ar mūsu valsts parlamenta ikdienas darbu, labāk izprast likumdošanas procesu, sekot deputātu darbadienai, kā arī “ēnot” Saeimas darbiniekus – juristus, tulkus, protokola un sabiedrisko attiecību speciālistus, kas nodrošina sekmīgu parlamenta darbu.

Šogad visām “ēnām” būs iespēja piedalīties arī Satversmes pieņemšanas 95 gadu jubilejas svinīgajos pasākumos, kas Saeimas namā notiks šajā pašā dienā.

Pasākuma dienā plānota arī tradicionālā Saeimas priekšsēdētājas uzruna Sēžu zālē un Ēnu dienas dalībnieku kopīgā fotografēšanās. Tāpat būs iespēja apmeklēt komisiju sēdes un citus parlamenta plānotos pasākumus, kā arī apskatīt Saeimas nama reprezentācijas telpas.

Lai pieteiktos “ēnot” Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, Saeimas priekšsēdētājas biedru Gundaru Daudzi, Saeimas priekšsēdētājas biedri Inesi Lībiņu-Egneri, Saeimas sekretāru Andreju Klementjevu, Saeimas sekretāra biedru Gunāru Kūtri, kā arī parlamenta deputātus un darbiniekus, skolēnam līdz šī gada 8.feburārim uz e-pastu pasakumi@saeima.lv jānosūta aizpildīta pieteikuma anketa un motivācijas vēstule. Anketā jānorāda Saeimas deputāts vai darbinieks, kuru vēlas ēnot, un kontaktinformācija, bet motivācijas vēstulē jāuzraksta, kāpēc vēlas piedalīties Ēnu dienā Saeimā.

Aicinām iepazīties ar Saeimas deputātu un Saeimas darbinieku sarakstu.

Pēc pieteikuma reģistrēšanas skolēns savā e-pastā saņems apstiprinājuma vēstuli un informāciju par to, kā rīkoties turpmāk.

Pieteikuma anketa

Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces aicinājums Latvijas skolēniem piedalīties Ēnu dienā Saeimā

Informatīvs plakāts

Uz tikšanos Saeimā!

Atskats uz Ēnu dienu norisi Saeimā:

2016.gads

2015.gads

2014.gads

2013.gads

2012.gads  

2011.gads  

2010.gads  

2009.gadsĒnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.  www.enudiena.lv


Piektdien, 20.janvārī
16:00  Dalīšanās atmiņās par barikāžu laiku pie ugunskura Saeimas nama pagalmā
16:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar barikāžu laika žurnālistiem