Tikšanās un vizītes

Pēdējos gados būtiski pieaugusi Latvijas un Ķīnas ekonomiskā sadarbība, un līdz ar jaunā vēstnieka nozīmēšanu ceram turpināt veiksmīgo sadarbību. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, otrdien, 22. septembrī, tiekoties ar Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Huanu Junu (Huang Yong), kurš Saeimā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Īrijā dzīvo un strādā daudzi mūsu valsts piederīgie, kuriem ir būtiski nezaudēt saikni ar Latviju. Pateicamies Īrijas vēstniekam Latvijā par līdzšinējo sadarbību, risinot mūsu pilsoņiem būtiskus jautājumus, un ceram uz aktīvu dialogu arī turpmāk. To otrdien, 22.septembrī, uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere sarunā ar Īrijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Eidanu Kirvanu (Aidan Kirwan). 
Serbijai nepieciešams Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu atbalsts, lai līdz šī gada beigām atvērtu pirmo sarunu sadaļu par pievienošanos savienībai, uzturoties vizītē Serbijas galvaspilsētā Belgradā, uzsvēra Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.
Gruzija, vērtējot līdz šim paveikto Eiropas integrācijas ceļā, joprojām ir līdere Austrumu partnerības valstu vidū. Latvija ir gatava turpināt dalīties reformu pieredzē, tostarp tieslietu jomā, kas uzkrāta mūsu valstij tiecoties uz dalību Eiropas Savienībā (ES) un jau vairāk nekā desmit gadus esot pilntiesīgai dalībvalstij. To Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere uzsvēra, otrdien, 15.septembrī, vizītes ietvaros Tbilisi tiekoties ar Gruzijas parlamenta priekšsēdētāju Dāvidu Usupašvili (David Usupashvili).
Iespēja pilsoniskajai sabiedrībai iesaistīties likumdošanas procesā ir neatņemama demokrātijas daļa un vairo cilvēku uzticību valsts varai un tās politikai. Latvija jau kopš neatkarības atjaunošanas ir izvirzījusi mērķi veidot pilsoniskajai sabiedrībai atvērtu parlamentu, un ir patiess gandarījums, ka citas valstis atzinīgi vērtē Latvijas atvērtības iniciatīvas un vēlas pārņemt mūsu pieredzi. To Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere uzsvēra, otrdien, 15.septembrī, Tbilisi uzrunājot klātesošos Gruzijas parlamenta rīkotajā konferencē “Ceļā uz atvērtību: parlamentu rīcības plāni, standarti un instrumenti”. I.Lībiņa-Egnere bija aicināta dalīties ar Latvijas pieredzi diskusiju blokā, kas veltīts pilsoniskās sabiedrības iesaistei likumdošanas procesā.
Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere 14. un 15.septembrī Tbilisi piedalīsies Gruzijas parlamenta rīkotā konferencē “Ceļā uz atvērtību: parlamentu rīcības plāni, standarti un instrumenti”. I.Lībiņa-Egnere klātesošos uzrunās par tēmu, kas veltīta pilsoniskās sabiedrības iesaistei likumdošanas procesā.
Pēdējos četros gados ir būtiski pieaudzis Latvijas un Čehijas savstarpējās tirdzniecības apjoms, un nozīmīga loma abu valstu sadarbības veicināšanā ir bijusi arī aktīvajam vēstnieka darbam. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, trešdien, 9.septembrī, tiekoties ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Pavolu Šepeļāku (Pavol Šepelák), kurš noslēdz savu nepilnu četru gadu ilgo kadenci Latvijā. 
„Amerikas Savienotās Valstis ir Latvijas stratēģiskais sabiedrotais. Latvija augstu vērtē Amerikas Savienoto Valstu nozīmīgo ieguldījumu Baltijas valstu drošības stiprināšanā. Apziņa, ka jūs par mums iestājaties, nozīmē patiešām daudz.” To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, otrdien, 8.septembrī, Saeimas namā tiekoties ar Amerikas Savienoto Valstu (ASV) ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Nensiju Bikofu Petitu (Nancy Bikoff Pettit). Vēstniece parlamentā bija ieradusies iepazīšanās vizītē.Sarunā Saeimas priekšsēdētāja īpaši akcentēja ASV lomu Baltijas gaisa telpas patrulēšanā NATO ietvaros, regulārās militārās mācības, kā arī augsta ranga ASV amatpersonu vizītes Latvijā.
Vācija mūsu valstij ir stratēģiski nozīmīgs partneris, un Latvija ir ieinteresēta padziļināt politisko un parlamentāro dialogu, kā arī attīstīt praktisko sadarbību. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 8.septembrī, tiekoties ar Vācijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Rolfu Ernstu Šiti (Rolf Ernst Schütte), kurš Saeimā bija ieradies iepazīšanās vizītē. 
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 8.septembrī, Saeimas namā tikās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Lironu Bara-Sadi (Lironne Bar-Sadeh), kura parlamentā bija ieradusies iepazīšanās vizītē. Tikšanās laikā pārrunātas abu valstu divpusējās attiecības.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece no 27.augusta līdz 4.septembrim uzturēsies Ņujorkā Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), kur piedalīsies 4.Pasaules parlamentu priekšsēdētāju konferencē, kā arī 10.Sieviešu-parlamentu spīkeru sanāksmē. Darba vizītes laikā I.Mūrniecei paredzēta arī tikšanās ar ASV latviešu diasporas pārstāvjiem, tostarp dalība Ņūdžersijas latviešu biedrības 65 gadu jubilejas pasākumā.
Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere otrdien, 25.augustā, Saeimas namā tikās ar Nīderlandes Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Pīteru Janu Langenbergu (Pieter Jan Langenberg). Tikšanās laikā pārrunāta aizvadītā Latvijas un gaidāmā Nīderlandes prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē, kā arī abu valstu divpusējās attiecības.
Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere otrdien, 25.augustā, Saeimas namā tikās ar Beļģijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Fransīnu Šenaju (Francine Chainaye), kura parlamentā bija ieradusies iepazīšanās vizītē. Tikšanās laikā pārrunātas abu valstu divpusējās attiecības.
Starp Latviju un Vāciju ir izveidojusies cieša sadarbība, un īpaši veiksmīgi attiecības attīstījušās vēstnieces kadences laikā. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 3.augustā, tiekoties ar Vācijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Andreu Joanu-Mariju Viktorīnu (Andrea Joana-Maria Wiktorin), kura bija ieradusies Saeimā atvadu vizītē.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 3.augustā, tikās ar Dānijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Pēru Karlsenu (Per Carlsen), kurš bija ieradies Saeimas namā atvadu vizītē. 
Pirmdien, 24.aprīlī
14:00  Saeimas Prezidija sēde