Tikšanās un vizītes

Iespēja pilsoniskajai sabiedrībai iesaistīties likumdošanas procesā ir neatņemama demokrātijas daļa un vairo cilvēku uzticību valsts varai un tās politikai. Latvija jau kopš neatkarības atjaunošanas ir izvirzījusi mērķi veidot pilsoniskajai sabiedrībai atvērtu parlamentu, un ir patiess gandarījums, ka citas valstis atzinīgi vērtē Latvijas atvērtības iniciatīvas un vēlas pārņemt mūsu pieredzi. To Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere uzsvēra, otrdien, 15.septembrī, Tbilisi uzrunājot klātesošos Gruzijas parlamenta rīkotajā konferencē “Ceļā uz atvērtību: parlamentu rīcības plāni, standarti un instrumenti”. I.Lībiņa-Egnere bija aicināta dalīties ar Latvijas pieredzi diskusiju blokā, kas veltīts pilsoniskās sabiedrības iesaistei likumdošanas procesā.
Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere 14. un 15.septembrī Tbilisi piedalīsies Gruzijas parlamenta rīkotā konferencē “Ceļā uz atvērtību: parlamentu rīcības plāni, standarti un instrumenti”. I.Lībiņa-Egnere klātesošos uzrunās par tēmu, kas veltīta pilsoniskās sabiedrības iesaistei likumdošanas procesā.
Pēdējos četros gados ir būtiski pieaudzis Latvijas un Čehijas savstarpējās tirdzniecības apjoms, un nozīmīga loma abu valstu sadarbības veicināšanā ir bijusi arī aktīvajam vēstnieka darbam. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, trešdien, 9.septembrī, tiekoties ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Pavolu Šepeļāku (Pavol Šepelák), kurš noslēdz savu nepilnu četru gadu ilgo kadenci Latvijā. 
„Amerikas Savienotās Valstis ir Latvijas stratēģiskais sabiedrotais. Latvija augstu vērtē Amerikas Savienoto Valstu nozīmīgo ieguldījumu Baltijas valstu drošības stiprināšanā. Apziņa, ka jūs par mums iestājaties, nozīmē patiešām daudz.” To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, otrdien, 8.septembrī, Saeimas namā tiekoties ar Amerikas Savienoto Valstu (ASV) ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Nensiju Bikofu Petitu (Nancy Bikoff Pettit). Vēstniece parlamentā bija ieradusies iepazīšanās vizītē.Sarunā Saeimas priekšsēdētāja īpaši akcentēja ASV lomu Baltijas gaisa telpas patrulēšanā NATO ietvaros, regulārās militārās mācības, kā arī augsta ranga ASV amatpersonu vizītes Latvijā.
Vācija mūsu valstij ir stratēģiski nozīmīgs partneris, un Latvija ir ieinteresēta padziļināt politisko un parlamentāro dialogu, kā arī attīstīt praktisko sadarbību. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 8.septembrī, tiekoties ar Vācijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Rolfu Ernstu Šiti (Rolf Ernst Schütte), kurš Saeimā bija ieradies iepazīšanās vizītē. 
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 8.septembrī, Saeimas namā tikās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Lironu Bara-Sadi (Lironne Bar-Sadeh), kura parlamentā bija ieradusies iepazīšanās vizītē. Tikšanās laikā pārrunātas abu valstu divpusējās attiecības.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece no 27.augusta līdz 4.septembrim uzturēsies Ņujorkā Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), kur piedalīsies 4.Pasaules parlamentu priekšsēdētāju konferencē, kā arī 10.Sieviešu-parlamentu spīkeru sanāksmē. Darba vizītes laikā I.Mūrniecei paredzēta arī tikšanās ar ASV latviešu diasporas pārstāvjiem, tostarp dalība Ņūdžersijas latviešu biedrības 65 gadu jubilejas pasākumā.
Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere otrdien, 25.augustā, Saeimas namā tikās ar Nīderlandes Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Pīteru Janu Langenbergu (Pieter Jan Langenberg). Tikšanās laikā pārrunāta aizvadītā Latvijas un gaidāmā Nīderlandes prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē, kā arī abu valstu divpusējās attiecības.
Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere otrdien, 25.augustā, Saeimas namā tikās ar Beļģijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Fransīnu Šenaju (Francine Chainaye), kura parlamentā bija ieradusies iepazīšanās vizītē. Tikšanās laikā pārrunātas abu valstu divpusējās attiecības.
Starp Latviju un Vāciju ir izveidojusies cieša sadarbība, un īpaši veiksmīgi attiecības attīstījušās vēstnieces kadences laikā. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 3.augustā, tiekoties ar Vācijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Andreu Joanu-Mariju Viktorīnu (Andrea Joana-Maria Wiktorin), kura bija ieradusies Saeimā atvadu vizītē.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 3.augustā, tikās ar Dānijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Pēru Karlsenu (Per Carlsen), kurš bija ieradies Saeimas namā atvadu vizītē. 
Latviju un Apvienoto Karalisti tradicionāli saista labas un draudzīgas attiecības visās jomās, taču joprojām iespējams pilnveidot sadarbību starp abu valstu parlamentāriešiem, kas pēdējos gados nav bijusi pietiekami intensīva. Par to vienojās Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere otrdien, 21.jūlijā, Saeimas namā tiekoties ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Sāru Kauliju (Sarah Cowley).
Latvijas pārtikas ražotājiem ir labas perspektīvas rast noietu savai produkcijai Ķīnā, tirgus ir milzīgs un atvērts jauniem produktiem. Līdztekus saldējumam un citiem piena produktiem, kā arī gaļas izstrādājumiem Ķīnas puse ir ieinteresēta arī zivju produkcijas importā. To pēc tikšanās ar Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Jangu Guocjangu (Guoqiang Yang) uzsver Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 10.jūlijā, Saeimas namā tikās ar Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Jangu Guocjangu (Guoqiang Yang), kurš bija ieradies atvadu vizītē. Tikšanās laikā pārrunāts vēstnieka kadences laikā paveiktais, kā arī abu valstu sadarbība ekonomikā, kultūrā un izglītībā.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 10.jūlijā, tiekoties ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci  Hāgitu Ben-Jakovu (Hagit Ben Yaakov), pateicās vēstniecei par aktīvo darbu un personisko ieguldījumu abu valstu attiecību stiprināšanā. H.Ben-Jakova Saeimā bija ieradusies atvadu vizītē.
Otrdien, 28.martā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidentu V.E. Dr. Milan Brglez
11:25  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidenta V.E. Dr. Milan Brglez oficiālā vizītes Latvijas Republikā ietvaros
11:50  Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas Lolitas Čigānes tikšanās ar Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidentu V.E. Dr. Milan Brglez
12:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas sēde
12:00  Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas frakcijas VIENOTĪBA priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas tikšanās ar Krievijas Federācijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Evgeny Lukyanov
13:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas rīkotā diskusija “Latvijas sabiedriskie mediji – stabili demokrātijas pīlāri”
14:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde