Tikšanās un vizītes

Latviju un Čehiju tradicionāli vieno labas divpusējās attiecības, tostarp veiksmīga sadarbība ekonomikā. Abu valstu tirdzniecības apjomi aug, taču tiem aizvien ir izaugsmes potenciāls. Par to Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Čehijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Miroslavs Koseks (Miroslav Kosek) bija vienisprātis, trešdien, 20.oktobrī, tiekoties Saeimas namā. Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Eiropa saskaras ar nopietniem drošības izaicinājumiem, tāpēc Latvija īpaši augstu vērtē Itālijas ieguldījumu NATO kolektīvās aizsardzības stiprināšanā, kā arī patrulējot Baltijas gaisa telpu. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, otrdien, 20.oktobrī, Saeimas namā tiekoties ar Itālijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Sebastjāno Fulči (Sebastiano Fulci), kurš parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Latvija ir ieinteresēta attīstīt sadarbību ar Āfrikas valstīm, tostarp Zambiju, un līdz ar jaunas vēstnieces nozīmēšanu ceram intensificēt abu valstu sadarbību, it īpaši drošības un stabilitātes jomā. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, otrdien,13.oktobrī, tiekoties ar Zambijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Edīti Mutali (Edith Mutale).
Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs ceturtdien, 8.oktobrī, Saeimas namā tikās ar Kazahstānas Republikas galvaspilsētas Astanas mēru Adilbeku Džaksibekovu (Adilbek Jaxybekov). Tikšanās laikā puses bija vienisprātis – Latviju un Kazahstānu vieno aktīvs politiskais dialogs un laba parlamentārā sadarbība, tomēr abām valstīm ir liels potenciāls sadarbībai ekonomikā, kas jāizmanto.
Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze trešdien, 7.oktobrī, Saeimas namā tiekoties ar Angolas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Isaiju Žaimi Vilingu (Isaias Jaime Vilinga), aicināja Angolu atbalstīt Latvijas kandidatūru Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomes vēlēšanās. Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Patlaban Eiropas un visas pasaules uzmanības centrā ir drošības izaicinājumi, tajā skaitā migrācijas krīze. Mums ir jārisina ne tikai sekas, bet jāvelta visas pūles cīņai ar cēloņiem. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, otrdien, 6.oktobrī, Saeimas namā tiekoties ar Alžīrijas Tautas Demokrātiskās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Salahu Lebdiuī (Salah Lebdioui), kurš parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Latviju un Hondurasu saista labas divpusējās attiecības, abām valstīm ir liels sadarbības potenciāls, īpaši tirdzniecības un izglītības jomā. To Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze uzsvēra otrdien, 6.oktobrī, Saeimas namā tiekoties ar Hondurasas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Roberto Floresu Bermudesu (Roberto Flores Bermúdez). Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Saeimas priekšsēdētājas biedre, Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas (EPPA) Latvijas delegācijas vadītāja Inese Lībiņa-Egnere no 1. līdz 6.oktobim uzturas Kirgizstānas galvaspilsētā Biškekā, kur piedalās Kirgizstānas parlamenta vēlēšanu norises novērošanā.
Pirms 20 gadiem Latvija kļuva par pilntiesīgu Eiropas Padomes dalībvalsti, un, sekojot institūcijas mērķiem, mūsu valsts spēja integrēties Eiropā, kā arī nodrošināt demokrātiju, tiesiskumu un konkurētspējīgu tirgus ekonomiku. Latvijas attīstība, kas fiksēta izstādē “25 mirkļi”, var kalpot par piemēru arī citiem. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre un Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas (EPPA) Latvijas delegācijas vadītāja Inese Lībiņa-Egnere, pirmdien, 28.septembrī, Strasbūrā, atklājot izstādi ”25 mirkļi” par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas 25.gadadienai un 20.gadadienai kopš mūsu valsts uzņemšanas Eiropas Padomē.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 25.septembrī, tikās ar Beļģijas Karalistes Flandrijas reģiona parlamenta priekšsēdētāju Janu Pēmanu (Jan Peumans) un viņa vadīto delegāciju.
No 23. līdz 25.septembrim vizītē Latvijā uzturēsies Beļģijas Karalistes Flandrijas reģiona parlamenta spīkers Jans Pēmans (Jan Peumans) un viņa vadītā delegācija. 
Pēdējos gados būtiski pieaugusi Latvijas un Ķīnas ekonomiskā sadarbība, un līdz ar jaunā vēstnieka nozīmēšanu ceram turpināt veiksmīgo sadarbību. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, otrdien, 22. septembrī, tiekoties ar Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Huanu Junu (Huang Yong), kurš Saeimā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Īrijā dzīvo un strādā daudzi mūsu valsts piederīgie, kuriem ir būtiski nezaudēt saikni ar Latviju. Pateicamies Īrijas vēstniekam Latvijā par līdzšinējo sadarbību, risinot mūsu pilsoņiem būtiskus jautājumus, un ceram uz aktīvu dialogu arī turpmāk. To otrdien, 22.septembrī, uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere sarunā ar Īrijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Eidanu Kirvanu (Aidan Kirwan). 
Serbijai nepieciešams Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu atbalsts, lai līdz šī gada beigām atvērtu pirmo sarunu sadaļu par pievienošanos savienībai, uzturoties vizītē Serbijas galvaspilsētā Belgradā, uzsvēra Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.
Gruzija, vērtējot līdz šim paveikto Eiropas integrācijas ceļā, joprojām ir līdere Austrumu partnerības valstu vidū. Latvija ir gatava turpināt dalīties reformu pieredzē, tostarp tieslietu jomā, kas uzkrāta mūsu valstij tiecoties uz dalību Eiropas Savienībā (ES) un jau vairāk nekā desmit gadus esot pilntiesīgai dalībvalstij. To Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere uzsvēra, otrdien, 15.septembrī, vizītes ietvaros Tbilisi tiekoties ar Gruzijas parlamenta priekšsēdētāju Dāvidu Usupašvili (David Usupashvili).
Otrdien, 28.martā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidentu V.E. Dr. Milan Brglez
11:25  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidenta V.E. Dr. Milan Brglez oficiālā vizītes Latvijas Republikā ietvaros
11:50  Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas Lolitas Čigānes tikšanās ar Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidentu V.E. Dr. Milan Brglez
12:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas sēde
12:00  Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas frakcijas VIENOTĪBA priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas tikšanās ar Krievijas Federācijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Evgeny Lukyanov
13:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas rīkotā diskusija “Latvijas sabiedriskie mediji – stabili demokrātijas pīlāri”
14:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde