Tikšanās un vizītes

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece no 4. līdz 6.novembrim uzturēsies darba vizītē Vācijas Federatīvajā Republikā.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uz tikšanos trešdien, 4.novembrī, aicinājusi Latvijas pārstāvniecību ārvalstīs vadītājus, lai pārrunātu ārpolitikas jomas aktualitātes, kā arī parlamenta un ārlietu dienesta sadarbību.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 23.oktobrī, tikās ar Vācijas Federatīvās Republikas Mēklenburgas-Priekšpomerānijas federālās zemes parlamenta priekšsēdētāju Silviju Bretšneideri (Sylvia Bretschneider). Tikšanās laikā tika pārrunāta Latvijas un Vācijas sadarbība izglītībā, kā arī parlamentāriešu iniciatīvas reģiona sociālekonomiskās attīstības veicināšanā un Baltijas jūras vides aizsargāšanā. 
Latviju un Vāciju saista aktīva un cieša sadarbība daudzās jomās un līmeņos, un esam ieinteresēti to padziļināt. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ceturtdien, 22.oktobrī, tiekoties ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga viceprezidenti Edelgardi Bulmani (Edelgard Bulmahn).
Latviju un Čehiju tradicionāli vieno labas divpusējās attiecības, tostarp veiksmīga sadarbība ekonomikā. Abu valstu tirdzniecības apjomi aug, taču tiem aizvien ir izaugsmes potenciāls. Par to Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Čehijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Miroslavs Koseks (Miroslav Kosek) bija vienisprātis, trešdien, 20.oktobrī, tiekoties Saeimas namā. Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Eiropa saskaras ar nopietniem drošības izaicinājumiem, tāpēc Latvija īpaši augstu vērtē Itālijas ieguldījumu NATO kolektīvās aizsardzības stiprināšanā, kā arī patrulējot Baltijas gaisa telpu. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, otrdien, 20.oktobrī, Saeimas namā tiekoties ar Itālijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Sebastjāno Fulči (Sebastiano Fulci), kurš parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Latvija ir ieinteresēta attīstīt sadarbību ar Āfrikas valstīm, tostarp Zambiju, un līdz ar jaunas vēstnieces nozīmēšanu ceram intensificēt abu valstu sadarbību, it īpaši drošības un stabilitātes jomā. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, otrdien,13.oktobrī, tiekoties ar Zambijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Edīti Mutali (Edith Mutale).
Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs ceturtdien, 8.oktobrī, Saeimas namā tikās ar Kazahstānas Republikas galvaspilsētas Astanas mēru Adilbeku Džaksibekovu (Adilbek Jaxybekov). Tikšanās laikā puses bija vienisprātis – Latviju un Kazahstānu vieno aktīvs politiskais dialogs un laba parlamentārā sadarbība, tomēr abām valstīm ir liels potenciāls sadarbībai ekonomikā, kas jāizmanto.
Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze trešdien, 7.oktobrī, Saeimas namā tiekoties ar Angolas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Isaiju Žaimi Vilingu (Isaias Jaime Vilinga), aicināja Angolu atbalstīt Latvijas kandidatūru Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomes vēlēšanās. Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Patlaban Eiropas un visas pasaules uzmanības centrā ir drošības izaicinājumi, tajā skaitā migrācijas krīze. Mums ir jārisina ne tikai sekas, bet jāvelta visas pūles cīņai ar cēloņiem. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, otrdien, 6.oktobrī, Saeimas namā tiekoties ar Alžīrijas Tautas Demokrātiskās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Salahu Lebdiuī (Salah Lebdioui), kurš parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Latviju un Hondurasu saista labas divpusējās attiecības, abām valstīm ir liels sadarbības potenciāls, īpaši tirdzniecības un izglītības jomā. To Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze uzsvēra otrdien, 6.oktobrī, Saeimas namā tiekoties ar Hondurasas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Roberto Floresu Bermudesu (Roberto Flores Bermúdez). Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Saeimas priekšsēdētājas biedre, Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas (EPPA) Latvijas delegācijas vadītāja Inese Lībiņa-Egnere no 1. līdz 6.oktobim uzturas Kirgizstānas galvaspilsētā Biškekā, kur piedalās Kirgizstānas parlamenta vēlēšanu norises novērošanā.
Pirms 20 gadiem Latvija kļuva par pilntiesīgu Eiropas Padomes dalībvalsti, un, sekojot institūcijas mērķiem, mūsu valsts spēja integrēties Eiropā, kā arī nodrošināt demokrātiju, tiesiskumu un konkurētspējīgu tirgus ekonomiku. Latvijas attīstība, kas fiksēta izstādē “25 mirkļi”, var kalpot par piemēru arī citiem. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre un Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas (EPPA) Latvijas delegācijas vadītāja Inese Lībiņa-Egnere, pirmdien, 28.septembrī, Strasbūrā, atklājot izstādi ”25 mirkļi” par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas 25.gadadienai un 20.gadadienai kopš mūsu valsts uzņemšanas Eiropas Padomē.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 25.septembrī, tikās ar Beļģijas Karalistes Flandrijas reģiona parlamenta priekšsēdētāju Janu Pēmanu (Jan Peumans) un viņa vadīto delegāciju.
No 23. līdz 25.septembrim vizītē Latvijā uzturēsies Beļģijas Karalistes Flandrijas reģiona parlamenta spīkers Jans Pēmans (Jan Peumans) un viņa vadītā delegācija. 
Pirmdien, 24.aprīlī
14:00  Saeimas Prezidija sēde