Tikšanās un vizītes

Latviju un Japānu vieno labas divpusējās attiecības un aktīvs politiskais dialogs, un tas ir arī vēstnieka personīgais nopelns. To Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze uzsvēra, otrdien, 10.novembrī, Saeimas namā tiekoties ar Japānas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Tošijuki Tagu (Toshiyuki Taga). Vēstnieks parlamentā bija ieradies atvadu vizītē.
Latvijas un Irānas divpusējās attiecības, tostarp parlamentārā līmenī, attīstās. Abām valstīm ir liels potenciāls sadarbībai ekonomikā, un labs solis ceļā uz tā plašāku izmantošanu būtu līgumtiesiskās bāzes attīstīšana attiecībā uz pasažieru un kravu starptautiskajiem pārvadājumiem ar autotransportu, kā arī Gaisa satiksmes nolīguma noslēgšana. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, pirmdien, 9.novembrī, Saeimas namā tiekoties ar Irānas Islāma Republikas parlamenta deputātu grupas sadarbībai ar Latvijas parlamentu pārstāvjiem.
Piektdien, 6.novembrī, Saeimā vizītē viesosies Moldovas Republikas parlamenta prezidents Andrians Kandu (Andrian Candu). 
Latviju un Moldovu vieno aktīvs politiskais dialogs un praktiska sadarbība. Mūsu valsts turpinās atbalstīt tālākus Moldovas eirointegrācijas centienus. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, piektdien, 6.novembrī, Saeimas namā tiekoties ar Moldovas Republikas parlamenta prezidentu Andrianu Kandu (Andrian Candu).
Latvija apzinās izaicinājumus migrācijas jomā, ar kuriem nākas sastapties Eiropai, bet īpaši svarīgi, lai mēs stiprinātu Eiropas Savienības (ES) austrumu robežu, kā arī īstenotu efektīvus aizsardzības pasākumus. Tas ir - iespējami ilgtermiņā nodrošinot efektīvu NATO sabiedroto militāro klātbūtni mūsu reģionā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, ceturtdien, 5.novembrī, Vācijas galvaspilsētā Berlīnē tiekoties ar Vācijas Federatīvās Republikas parlamenta (Bundestāga) prezidentu Norbertu Lammertu (Norbert Lammert). 
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece no 4. līdz 6.novembrim uzturēsies darba vizītē Vācijas Federatīvajā Republikā.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uz tikšanos trešdien, 4.novembrī, aicinājusi Latvijas pārstāvniecību ārvalstīs vadītājus, lai pārrunātu ārpolitikas jomas aktualitātes, kā arī parlamenta un ārlietu dienesta sadarbību.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 23.oktobrī, tikās ar Vācijas Federatīvās Republikas Mēklenburgas-Priekšpomerānijas federālās zemes parlamenta priekšsēdētāju Silviju Bretšneideri (Sylvia Bretschneider). Tikšanās laikā tika pārrunāta Latvijas un Vācijas sadarbība izglītībā, kā arī parlamentāriešu iniciatīvas reģiona sociālekonomiskās attīstības veicināšanā un Baltijas jūras vides aizsargāšanā. 
Latviju un Vāciju saista aktīva un cieša sadarbība daudzās jomās un līmeņos, un esam ieinteresēti to padziļināt. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ceturtdien, 22.oktobrī, tiekoties ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga viceprezidenti Edelgardi Bulmani (Edelgard Bulmahn).
Latviju un Čehiju tradicionāli vieno labas divpusējās attiecības, tostarp veiksmīga sadarbība ekonomikā. Abu valstu tirdzniecības apjomi aug, taču tiem aizvien ir izaugsmes potenciāls. Par to Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Čehijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Miroslavs Koseks (Miroslav Kosek) bija vienisprātis, trešdien, 20.oktobrī, tiekoties Saeimas namā. Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Eiropa saskaras ar nopietniem drošības izaicinājumiem, tāpēc Latvija īpaši augstu vērtē Itālijas ieguldījumu NATO kolektīvās aizsardzības stiprināšanā, kā arī patrulējot Baltijas gaisa telpu. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, otrdien, 20.oktobrī, Saeimas namā tiekoties ar Itālijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Sebastjāno Fulči (Sebastiano Fulci), kurš parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Latvija ir ieinteresēta attīstīt sadarbību ar Āfrikas valstīm, tostarp Zambiju, un līdz ar jaunas vēstnieces nozīmēšanu ceram intensificēt abu valstu sadarbību, it īpaši drošības un stabilitātes jomā. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, otrdien,13.oktobrī, tiekoties ar Zambijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Edīti Mutali (Edith Mutale).
Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs ceturtdien, 8.oktobrī, Saeimas namā tikās ar Kazahstānas Republikas galvaspilsētas Astanas mēru Adilbeku Džaksibekovu (Adilbek Jaxybekov). Tikšanās laikā puses bija vienisprātis – Latviju un Kazahstānu vieno aktīvs politiskais dialogs un laba parlamentārā sadarbība, tomēr abām valstīm ir liels potenciāls sadarbībai ekonomikā, kas jāizmanto.
Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze trešdien, 7.oktobrī, Saeimas namā tiekoties ar Angolas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Isaiju Žaimi Vilingu (Isaias Jaime Vilinga), aicināja Angolu atbalstīt Latvijas kandidatūru Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomes vēlēšanās. Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Patlaban Eiropas un visas pasaules uzmanības centrā ir drošības izaicinājumi, tajā skaitā migrācijas krīze. Mums ir jārisina ne tikai sekas, bet jāvelta visas pūles cīņai ar cēloņiem. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, otrdien, 6.oktobrī, Saeimas namā tiekoties ar Alžīrijas Tautas Demokrātiskās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Salahu Lebdiuī (Salah Lebdioui), kurš parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Pirmdien, 29.maijā
13:30  Saeimas Prezidija sēde