Tikšanās un vizītes

Šī ir vēsturiska diena Latvijas un Kongo divpusējās attiecībās – mūsu valstī darbu sāk pirmais Kongo vēstnieks. Esmu pārliecināta, ka uzmanība galvenokārt jāpievērš abu valstu divpusējai sadarbībai, tostarp parlamentārā līmenī, un sadarbībai starptautiskajās organizācijās. To Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere uzsvēra, otrdien, 12.janvārī, Saeimas namā tiekoties ar Kongo Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Emē Klovisu Gijonu (Aimé Clovis Guillond). Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
No 12. līdz 13.janvārim vizītē Latvijā uzturēsies Armēnijas Republikas Nacionālas Asamblejas prezidenta vietnieks Eduards Šarmazanovs (Eduard Sharmazanov).
Latviju un Moldovu saista aktīvs politiskais dialogs un praktiska sadarbība. Mūsu valsts ir ieinteresēta to turpināt, atbalstot tālāku Moldovas integrāciju Eiropas Savienībā (ES). To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, otrdien, 15.decembrī, tiekoties ar Moldovas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Eiženu Revenko (Eugen Revenco). Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
“Latvija un Portugāle ir cieši partneri Eiropas Savienības un NATO ietvaros. Patlaban Eiropā saskaramies ar nopietniem drošības izaicinājumiem, tāpēc jo īpaši vēlos pateikties Portugālei par ieguldījumu kolektīvās aizsardzības stiprināšanā, patrulējot Baltijas gaisa telpā,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 15.decembrī, tiekoties ar Portugāles Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Žuzē Žūliu Pereiru-Gomešu (José Júlio Pereira Gomes).
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece 19. un 20.novembrī vizītē uzturēsies Lietuvas Republikas galvaspilsētā Viļņā, kur kopā ar Baltijas valstu kolēģiem atklās Baltijas Asamblejas (BA) 34.sesiju, kā arī piedalīsies 21.Baltijas Padomē un ikgadējā BA balvu pasniegšanas ceremonijā.
“Latviju un Japānu vieno draudzīgas attiecības, un tas ir arī Japānas deputātu grupas sadarbībai ar Latvijas parlamentu priekšsēdētāja personīgais nopelns. Latvija augstu vērtē Japānas aktīvo atbalstu mūsu valsts uzņemšanai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā OECD,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ceturtdien, 19.novembrī, Saeimas namā tiekoties ar Japānas parlamenta Augšpalātas deputātu, Japānas deputātu grupas sadarbībai ar Latvijas parlamentu priekšsēdētāju Hirofumi Nakasoni (Hirofumi Nakasone).
Latviju un Japānu vieno labas divpusējās attiecības un aktīvs politiskais dialogs, un tas ir arī vēstnieka personīgais nopelns. To Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze uzsvēra, otrdien, 10.novembrī, Saeimas namā tiekoties ar Japānas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Tošijuki Tagu (Toshiyuki Taga). Vēstnieks parlamentā bija ieradies atvadu vizītē.
Latvijas un Irānas divpusējās attiecības, tostarp parlamentārā līmenī, attīstās. Abām valstīm ir liels potenciāls sadarbībai ekonomikā, un labs solis ceļā uz tā plašāku izmantošanu būtu līgumtiesiskās bāzes attīstīšana attiecībā uz pasažieru un kravu starptautiskajiem pārvadājumiem ar autotransportu, kā arī Gaisa satiksmes nolīguma noslēgšana. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, pirmdien, 9.novembrī, Saeimas namā tiekoties ar Irānas Islāma Republikas parlamenta deputātu grupas sadarbībai ar Latvijas parlamentu pārstāvjiem.
Piektdien, 6.novembrī, Saeimā vizītē viesosies Moldovas Republikas parlamenta prezidents Andrians Kandu (Andrian Candu). 
Latviju un Moldovu vieno aktīvs politiskais dialogs un praktiska sadarbība. Mūsu valsts turpinās atbalstīt tālākus Moldovas eirointegrācijas centienus. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, piektdien, 6.novembrī, Saeimas namā tiekoties ar Moldovas Republikas parlamenta prezidentu Andrianu Kandu (Andrian Candu).
Latvija apzinās izaicinājumus migrācijas jomā, ar kuriem nākas sastapties Eiropai, bet īpaši svarīgi, lai mēs stiprinātu Eiropas Savienības (ES) austrumu robežu, kā arī īstenotu efektīvus aizsardzības pasākumus. Tas ir - iespējami ilgtermiņā nodrošinot efektīvu NATO sabiedroto militāro klātbūtni mūsu reģionā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, ceturtdien, 5.novembrī, Vācijas galvaspilsētā Berlīnē tiekoties ar Vācijas Federatīvās Republikas parlamenta (Bundestāga) prezidentu Norbertu Lammertu (Norbert Lammert). 
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece no 4. līdz 6.novembrim uzturēsies darba vizītē Vācijas Federatīvajā Republikā.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uz tikšanos trešdien, 4.novembrī, aicinājusi Latvijas pārstāvniecību ārvalstīs vadītājus, lai pārrunātu ārpolitikas jomas aktualitātes, kā arī parlamenta un ārlietu dienesta sadarbību.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 23.oktobrī, tikās ar Vācijas Federatīvās Republikas Mēklenburgas-Priekšpomerānijas federālās zemes parlamenta priekšsēdētāju Silviju Bretšneideri (Sylvia Bretschneider). Tikšanās laikā tika pārrunāta Latvijas un Vācijas sadarbība izglītībā, kā arī parlamentāriešu iniciatīvas reģiona sociālekonomiskās attīstības veicināšanā un Baltijas jūras vides aizsargāšanā. 
Latviju un Vāciju saista aktīva un cieša sadarbība daudzās jomās un līmeņos, un esam ieinteresēti to padziļināt. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ceturtdien, 22.oktobrī, tiekoties ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga viceprezidenti Edelgardi Bulmani (Edelgard Bulmahn).
Otrdien, 28.martā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidentu V.E. Dr. Milan Brglez
11:25  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidenta V.E. Dr. Milan Brglez oficiālā vizītes Latvijas Republikā ietvaros
11:50  Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas Lolitas Čigānes tikšanās ar Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidentu V.E. Dr. Milan Brglez
12:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas sēde
12:00  Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas frakcijas VIENOTĪBA priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas tikšanās ar Krievijas Federācijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Evgeny Lukyanov
13:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas rīkotā diskusija “Latvijas sabiedriskie mediji – stabili demokrātijas pīlāri”
14:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde