Tikšanās un vizītes

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece no 11. līdz 12.maijam uzturēsies oficiālā vizītē Polijā, kur tiksies ar Polijas Sejma priekšsēdētāju Mareku Kuhciņski (Marek Kuchciński) un Polijas Sejma Senāta priekšsēdētāja vietnieci Mariju Kocu (Maria Koc), lai pārrunātu abu valstu sadarbību un gaidāmo NATO samitu Varšavā.
Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs otrdien, 26.aprīlī, Saeimas namā tikās ar Armēnijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Aru Aivazianu (Ara Aivazian), kurš bija ieradies atvadu vizītē.
Aizvadītajā gadā būtiski audzis Latvijas un Indonēzijas tirdzniecības apjoms. Lai abu valstu sadarbību ekonomikā attīstītu vēl straujāk, Latvijai un Indonēzijai nepieciešami savstarpējie līgumi, kas ir veiksmīgas sadarbības stūrakmens. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, trešdien, 20.aprīlī, tiekoties ar Indonēzijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Radenu Bagas Hapsoro (Raden Bagas Hapsoro), kurš parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Saūda Arābijas lēmums nozīmēt darbam Latvijā pirmo vēstnieku kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas ir būtisks solis abu valstu ciešākai sadarbībai. Esam ieinteresēti attīstīt politisko un tostarp parlamentāro dialogu starp Latviju un Saūda Arābiju, kas pavērs plašākas iespējas sadarbībai ekonomikā, dažādojot un stabilizējot preču tirdzniecības plūsmas. To Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze uzsvēra, otrdien, 19.aprīlī, Saeimas namā tiekoties ar Saūda Arābijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Nājifu Alabūdu (Naif Al Aboud). Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē. 
“Esmu gandarīts, ka spēkā stājies Latvijas un Mongolijas līgums par starptautiskajiem pārvadājumiem ar autotransportu, kuru abu valstu augstākās amatpersonas parakstīja, Latvijas Valsts prezidentam Andrim Bērziņam vizītē apmeklējot Mongoliju. Labs pamats tirdzniecības veicināšanai būtu arī līguma par dubultās nodokļu uzlikšanas novēršanu un nolīguma par gaisa satiksmi noslēgšana,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, otrdien, 19.aprīlī, tiekoties ar Mongolijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Nemehu Batā (Nemekh Bataa), kurš parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece oficiālās vizītes Kanādā ietvaros Otavas latviešu evaņģēliski luteriskajā miera draudzes namā tikās ar Otavas, Monreālas un Toronto latviešiem. Saeimas priekšsēdētāja pateicās Kanādas latviešiem par latviešu tautas kultūras, valodas un tradīciju saglabāšanu un kopšanu.
Kanāda ir svarīgs Latvijas partneris, un mūsu valsts augstu vērtē Kanādas praktisko atbalstu drošības stiprināšanā. Abas valstis cieši sadarbojas, ieviešot Velsas samita lēmumus. Latvija ir ieinteresēta attīstīt vēl ciešāku sadarbību NATO ietvaros, tādēļ gaidāmajā Varšavas samitā Kanādas politiskais atbalsts būs ļoti svarīgs – aliansei ir jāvienojas par NATO militāro spēku ilgtermiņa klātbūtni Baltijā. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, ceturtdien, 14.aprīlī, oficiālā vizītē Kanādā tiekoties ar Kanādas parlamenta abu palātu augstākajām amatpersonām.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece vizītes Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) ietvaros Kongresā tikās ar Baltijas valstu atbalsta grupas līdzpriekšsēdētāju Džonu Šimkusu (John Shimkus) un līdzpriekšsēdētāju Ādamu Šifu (Adam Schiff). Tikšanās laikā Saeimas delegācija ar abu ASV politisko partiju - republikāņu un demokrātu - pārstāvjiem pārrunāja drošības aktualitātes Baltijā.
Amerikas Savienotās Valstis (ASV) ir Latvijas svarīgākais stratēģiskais partneris, un mūsu valsts augstu vērtē ASV sniegto atbalstu, tostarp valsts aizsardzības spēju un robežas aizsardzības stiprināšanā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, vizītē ASV tiekoties ar Kongresa augstākajām amatpersonām.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece darba vizītes Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) ietvaros pasniedza Saeimas Prezidija atzinības rakstu latviešu diriģentam Marisam Jansonam, kurš šajās dienās ar Bavārijas Radio simfonisko orķestri koncertē ASV.
“Holokausts ir prātam neaptverama ebreju tautas un arī Latvijas vēstures traģēdija. Holokausta upuru piemiņa Latvijā ir un vienmēr būs dzīva.” To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, darba vizītes Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) ietvaros apmeklējot Holokausta memoriālo muzeju.
“Mēs aizvien atceramies un novērtējam, ka Amerikas latviešiem Latvijas valsts bijusi svēta visos laikos. Latviešu diasporai ir bijusi neatsverama loma mūsu valstij svarīgos pagrieziena punktos – gan padomju režīma laikā, skaidrojot okupācijas faktu starptautiskajai sabiedrībai, gan veicinot Latvijas dalību NATO. Latvijai jūs esat vajadzīgi arī šodien, kad galvenā cīņa norisinās informatīvajā telpā – mēģinot iedarboties uz cilvēku prātiem un sirdīm,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. 
Ņemot vērā Latvijas ārpolitikas prioritātes, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece vizītē apmeklēs Amerikas Savienotās Valstis (ASV) un Kanādu, lai pārrunātu starptautisko situāciju, Baltijas reģiona drošību un gatavošanos gaidāmajam NATO samitam Varšavā.
Bosnija un Hercegovina, kuras vēlmi kļūt par Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti raksturo nozīmīgs reformu progress, var rēķināties ar Latvijas atbalstu. Jau vairāk nekā 10 gadus esot ES dalībvalsts, esam gatavi dalīties ar uzkrāto pieredzi gan pirmsiestāšanās procesā, gan veikto reformu jomā. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, otrdien, 5.aprīlī, Saeimas namā tiekoties ar Bosnijas un Hercegovinas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Harisu Bašiču (Haris Bašić), kurš bija ieradies iepazīšanas vizītē.
Latviju un Gruziju vēsturiski saista cieša draudzība un veiksmīga partnerība. Mūsu valsts to praktiski apliecinās arī turpmāk, atbalstot Gruziju starptautiskajos parlamentārajos formātos. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra ceturtdien, 31.martā, parlamentā tiekoties ar Gruzijas ārlietu ministru Mihailu Džanelidzi (Mikheil Janelidze), kurš patlaban uzturas savā pirmajā vizītē Latvijā.
Pirmdien, 29.maijā
13:30  Saeimas Prezidija sēde