Tikšanās un vizītes

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece darba vizītes Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) ietvaros pasniedza Saeimas Prezidija atzinības rakstu latviešu diriģentam Marisam Jansonam, kurš šajās dienās ar Bavārijas Radio simfonisko orķestri koncertē ASV.
“Holokausts ir prātam neaptverama ebreju tautas un arī Latvijas vēstures traģēdija. Holokausta upuru piemiņa Latvijā ir un vienmēr būs dzīva.” To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, darba vizītes Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) ietvaros apmeklējot Holokausta memoriālo muzeju.
“Mēs aizvien atceramies un novērtējam, ka Amerikas latviešiem Latvijas valsts bijusi svēta visos laikos. Latviešu diasporai ir bijusi neatsverama loma mūsu valstij svarīgos pagrieziena punktos – gan padomju režīma laikā, skaidrojot okupācijas faktu starptautiskajai sabiedrībai, gan veicinot Latvijas dalību NATO. Latvijai jūs esat vajadzīgi arī šodien, kad galvenā cīņa norisinās informatīvajā telpā – mēģinot iedarboties uz cilvēku prātiem un sirdīm,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. 
Ņemot vērā Latvijas ārpolitikas prioritātes, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece vizītē apmeklēs Amerikas Savienotās Valstis (ASV) un Kanādu, lai pārrunātu starptautisko situāciju, Baltijas reģiona drošību un gatavošanos gaidāmajam NATO samitam Varšavā.
Bosnija un Hercegovina, kuras vēlmi kļūt par Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti raksturo nozīmīgs reformu progress, var rēķināties ar Latvijas atbalstu. Jau vairāk nekā 10 gadus esot ES dalībvalsts, esam gatavi dalīties ar uzkrāto pieredzi gan pirmsiestāšanās procesā, gan veikto reformu jomā. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, otrdien, 5.aprīlī, Saeimas namā tiekoties ar Bosnijas un Hercegovinas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Harisu Bašiču (Haris Bašić), kurš bija ieradies iepazīšanas vizītē.
Latviju un Gruziju vēsturiski saista cieša draudzība un veiksmīga partnerība. Mūsu valsts to praktiski apliecinās arī turpmāk, atbalstot Gruziju starptautiskajos parlamentārajos formātos. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra ceturtdien, 31.martā, parlamentā tiekoties ar Gruzijas ārlietu ministru Mihailu Džanelidzi (Mikheil Janelidze), kurš patlaban uzturas savā pirmajā vizītē Latvijā.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 30. martā, parlamentā tikās ar Eiropā izvietoto NATO un Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Bruņoto spēku virspavēlnieku ģenerāli Filipu Marku Brīdlovu (Philip Mark Breedlove).
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 30.martā, parlamentā tiksies ar Eiropā izvietoto NATO un Amerikas Savienoto Valstu (ASV) bruņoto spēku virspavēlnieku ģenerāli Filipu Marku Brīdlovu (Philip Mark Breedlove).
Demokrātiskā sabiedrībā uzticību valstij vairo likuma vara un tiesiskās paļāvības principa ievērošana. Ukraina aktīvi īsteno reformas, apliecinot izvēlēto eirointegrācijas ceļu, taču tai ir vēl būtisks ceļš ejams, lai sasniegtu reālu progresu tiesu sistēmas pilnveidošanā, korupcijas apkarošanā un likuma varas nostiprināšanā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, otrdien, 2.februārī, Kijevā tiekoties ar Ukrainas amatpersonām.
“Baltijas un Ziemeļvalstis vienmēr ir stingri atbalstījušas Ukrainu un turpinās savu atbalstu paust arī turpmāk – to apliecina arī Baltijas un Ziemeļvalstu astoņu parlamentu augstāko amatpersonu kopīgā vizīte Kijevā. Svešas teritorijas okupēšana, cilvēku apspiešana, vajāšana un nepamatota apcietināšana nav pieņemama rīcība 21.gadsimtā. Baltijas un Ziemeļvalstu spīkeri ir stingri savā nostājā, ka rietumu sabiedrībai jāsaglabā sankcijas pret Krieviju,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, otrdien, 2.februārī, Kijevā tiekoties ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko (Petro Poroshenko).
Latvijas prezidentūra NB8 formātā ir vēl viena iespēja augstā līmenī aktualizēt Ukrainas jautājumu, neļaujot Eiropai aizmirst šajā valstī notiekošo. Mēs – Baltijas un Ziemeļvalstu parlamentārieši - esam kopīgā vizītē ieradušies Ukrainā, lai klātienē apliecinātu, ka mēs turpināsim paust solidaritāti Ukrainai un atbalstīt tās suverenitāti un teritoriālo integritāti visos iespējamos formātos. To Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere uzsvēra, pirmdien, 1.februārī, Kijevā tiekoties ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju Volodimiru Groismanu (Volodymyr Groysman).
Lai apliecinātu nemainīgo solidaritāti Ukrainai, Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere no 1. līdz 3.februārim kopā ar Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbības formāta NB8 parlamentu augstākajām amatpersonām kopīgā vizītē apmeklēs Ukrainu. Vizīte organizēta pēc Latvijas kā NB8 prezidējošās valsts ierosinājuma.
Latviju un Japānu saista veiksmīgs politiskais dialogs, kas paver potenciālu ciešākiem ekonomiskajiem sakariem arī nākotnē, otrdien, 19.janvārī, uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, tiekoties ar Japānas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Mariko Fudži (Mariko Fujii). 
Oficiālā vizītē Latvijā 18. un 19.janvārī uzturēsies Gruzijas parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Usupašvili (David Usupashvili) un viņa vadītā delegācija.
Latvijas un Dienvidāfrikas tirdzniecības apjoms aizvadītajos gados bijis stabils, taču šajā jomā vēl joprojām ir plašas iespējas attīstīties. Labs pamats tirdzniecības veicināšanai būtu līguma par dubultās nodokļu uzlikšanas novēršanu un ekonomiskās sadarbības līguma noslēgšana. To Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze uzsvēra, otrdien, 12.janvārī, Saeimas namā tiekoties ar Dienvidāfrikas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Feitu Dorīnu Radebi (Faith Doreen Radebe). Vēstniece parlamentā bija ieradusies iepazīšanās vizītē.
Otrdien, 28.martā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidentu V.E. Dr. Milan Brglez
11:25  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidenta V.E. Dr. Milan Brglez oficiālā vizītes Latvijas Republikā ietvaros
11:50  Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas Lolitas Čigānes tikšanās ar Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidentu V.E. Dr. Milan Brglez
12:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas sēde
12:00  Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas frakcijas VIENOTĪBA priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas tikšanās ar Krievijas Federācijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Evgeny Lukyanov
13:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas rīkotā diskusija “Latvijas sabiedriskie mediji – stabili demokrātijas pīlāri”
14:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde