Tikšanās un vizītes

Kazahstāna ir nozīmīgs Latvijas partneris Centrālāzijas reģionā. To apliecina fakts, ka sadarbība ar Centrālāziju bija viena no Latvijas prezidentūras prioritātēm un tai ir nozīmīga loma mūsu valsts ārpolitikas darba kārtībā arī pēc prezidentūras noslēguma. To Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere un Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs uzsvēra pirmdien, 30.maijā, vizītes ietvaros Astanā tiekoties ar Kazahstānas augstākajām amatpersonām. 
Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere un Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs no 30.maija līdz 1.jūnijam darba vizītē uzturēsies Kazahstānā, lai tiktos ar Kazahstānas augstākajām amatpersonām un piedalītos starptautiskā konferencē “Reliģija pret terorismu”.
Latvijas un Gruzijas cilvēkus vieno līdzīgas vērtības, vēsturiskā pieredze un savstarpēja sapratne. Mūsu tradīciju stiprināšanā liela nozīme ir cilvēku savstarpējiem kontaktiem. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra Tbilisi savā pirmajā vizītē Gruzijā, apmeklējot Latvijas vēstniecību Gruzijā un tiekoties ar tautiešiem.
“Mēs zinām, ka Gruzijā augstu tiek godātas kristīgās vērtības, un lielā mērā par to jāpateicas arī Jūsu personīgajam ieguldījumam. Gruzijas tautai Jūs esat gan garīgais līderis, gan autoritāte, kuras viedoklī cilvēki ieklausās, pieņemot valstij un tautai svarīgus lēmumus,” sarunā ar Gruzijas pareizticīgo baznīcas patriarhu Iliju II teica Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, izsakot pateicību par iespēju vizītes ietvaros tikties. Īpaši I.Mūrniece atzīmēja patriarha atbalstu, uzsverot sabiedrībai Gruzijas piederību Eiropas vērtību telpai.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece darba vizītes Gruzijā ietvaros piedalījās starptautiskajai drošības un aizsardzības politikai veltītā konferencē un uzstājās paneļdiskusijā par drošības izaicinājumiem mazām valstīm. Tajā tika diskutēts par ģeopolitiskajām ietekmes sfērām, efektīvu drošības politiku, attiecībām ar Krieviju, kā arī Eiropas Savienības (ES) stratēģisko skatījumu uz Austrumu partnerības jautājumiem.
“Latvija turpinās atbalstīt Gruziju un iestāsies par to, lai pēc iespējas ātrāk tiktu pieņemts lēmums par bezvīzu režīma ieviešanu ar Eiropas Savienību. Gruzija ir godprātīgi pildījusi savus mājasdarbus un īstenojusi virkni reformu, lai šobrīd tās iedzīvotāji varētu baudīt priekšrocības, ko paredz bezvīzu režīms,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 25.maijā, vizītes Gruzijā ietvaros tiekoties ar Gruzijas augstākajām amatpersonām.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece no 24. līdz 27.maijam darba vizītē uzturēsies Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi, kur piedalīsies Gruzijas neatkarības 25.gadadienai veltītajos svinīgajos pasākumos, kā arī tiksies ar Gruzijas augstākajām amatpersonām.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece Luksemburgā Eiropas Savienības (ES) spīkeru sanāksmes ietvaros individuāli tikās ar Luksemburgas parlamenta priekšsēdētāju Marsu Di Bortolomeo (Mars Di Bartolomeo), Slovēnijas Nacionālās asamblejas priekšsēdētāju Milanu Brglezu (Milan Brglez) un Polijas Sejma priekšsēdētāju Mareku Kuhciņski (Marek Kuchciński).  
“Latviešu kopienām pasaulē ir nozīmīga loma, jo nacionālā pārliecība un piederība Latvijai rodas pašā tautā. Tādēļ vēlos pateikties ikvienam no jums, kurš mīl savu valsti un, atrodoties tālumā, palīdz uzturēt mūsu tautas tradīcijas, kultūru un vērtības. Lai kur būtu latvieši, viņi vienmēr nes līdzi latviskumu un māju sajūtu - Latvija ir ikvienā vietā pasaulē, kur vien tā ir dzīva tautiešu sirdīs,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, vizītes ietvaros tiekoties ar Luksemburgas latviešu kopienas pārstāvjiem.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece no 22. līdz 24.maijam darba vizītē uzturēsies Luksemburgā, kur piedalīsies Eiropas Savienības (ES) valstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē.
Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis trešdien, 18.maijā, parlamentā tikās ar Gruzijas aizsardzības ministres vietnieci Annu Dolidzi (Anna Dolidze). Tikšanās laikā pārrunāta Gruzijas sadarbība ar Eiropas Savienību (ES) un NATO.
Veiksmīga sadarbība ar Centrālāzijas valstīm, tostarp Kirgizstānu, ir viena no Latvijas ārpolitikas prioritātēm. To apliecina arī fakts, ka Latvija bija pirmā valsts, kas savas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē laikā aktīvi virzīja ES sadarbību ar Centrālāziju. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra otrdien, 17.maijā, tiekoties ar Kirgizstānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Kubaničbeku Omuralijevu (Kubanychbek Omuraliev). Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Kopš šī gada marta Latviju un Peru vieno bezvīzu režīms. Atvieglotie ceļošanas nosacījumi ir labs impulss abu valstu ekonomiskās sadarbības potenciāla izmantošanai, neskatoties uz ģeogrāfisko attālumu. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, otrdien, 17.maijā, tiekoties ar Peru Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Eduardo Čavarri (Eduardo Chávarri), kurš parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Šogad aprit 95 gadi kopš Svētais Krēsls atzina Latviju de jure un 25 gadi kopš Latvijas un Vatikāna diplomātisko attiecību atjaunošanas. Svētais Krēsls, konsekventi neatzīstot Latvijas okupāciju, mūsu tautai palīdzēja saglabāt ticību gaišākai nākotnei un brīvībai, kuru augstu vērtējam šodien. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra ceturtdien, 12.maijā, parlamentā tiekoties ar Svētā Krēsla Valsts sekretāru kardinālu Pjetro Parolinu (Pietro Parolin), kurš šajās dienās Latvijā uzturas oficiālā vizītē.
“Latvijai un Polijai ir kopīgs mērķis – stiprināt drošību mūsu reģionā. Varšavas NATO samitā jāpastiprina alianses klātbūtne reģionā, tādējādi vēlreiz apliecinot NATO solidaritāti un dalībvalstu vienotību,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, trešdien, 11.maijā, oficiālā vizītē Polijā tiekoties ar augstākajām amatpersonām.
Pirmdien, 29.maijā
13:30  Saeimas Prezidija sēde