Tikšanās un vizītes

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece no 22. līdz 24.maijam darba vizītē uzturēsies Luksemburgā, kur piedalīsies Eiropas Savienības (ES) valstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē.
Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis trešdien, 18.maijā, parlamentā tikās ar Gruzijas aizsardzības ministres vietnieci Annu Dolidzi (Anna Dolidze). Tikšanās laikā pārrunāta Gruzijas sadarbība ar Eiropas Savienību (ES) un NATO.
Veiksmīga sadarbība ar Centrālāzijas valstīm, tostarp Kirgizstānu, ir viena no Latvijas ārpolitikas prioritātēm. To apliecina arī fakts, ka Latvija bija pirmā valsts, kas savas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē laikā aktīvi virzīja ES sadarbību ar Centrālāziju. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra otrdien, 17.maijā, tiekoties ar Kirgizstānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Kubaničbeku Omuralijevu (Kubanychbek Omuraliev). Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Kopš šī gada marta Latviju un Peru vieno bezvīzu režīms. Atvieglotie ceļošanas nosacījumi ir labs impulss abu valstu ekonomiskās sadarbības potenciāla izmantošanai, neskatoties uz ģeogrāfisko attālumu. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, otrdien, 17.maijā, tiekoties ar Peru Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Eduardo Čavarri (Eduardo Chávarri), kurš parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Šogad aprit 95 gadi kopš Svētais Krēsls atzina Latviju de jure un 25 gadi kopš Latvijas un Vatikāna diplomātisko attiecību atjaunošanas. Svētais Krēsls, konsekventi neatzīstot Latvijas okupāciju, mūsu tautai palīdzēja saglabāt ticību gaišākai nākotnei un brīvībai, kuru augstu vērtējam šodien. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra ceturtdien, 12.maijā, parlamentā tiekoties ar Svētā Krēsla Valsts sekretāru kardinālu Pjetro Parolinu (Pietro Parolin), kurš šajās dienās Latvijā uzturas oficiālā vizītē.
“Latvijai un Polijai ir kopīgs mērķis – stiprināt drošību mūsu reģionā. Varšavas NATO samitā jāpastiprina alianses klātbūtne reģionā, tādējādi vēlreiz apliecinot NATO solidaritāti un dalībvalstu vienotību,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, trešdien, 11.maijā, oficiālā vizītē Polijā tiekoties ar augstākajām amatpersonām.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece no 11. līdz 12.maijam uzturēsies oficiālā vizītē Polijā, kur tiksies ar Polijas Sejma priekšsēdētāju Mareku Kuhciņski (Marek Kuchciński) un Polijas Sejma Senāta priekšsēdētāja vietnieci Mariju Kocu (Maria Koc), lai pārrunātu abu valstu sadarbību un gaidāmo NATO samitu Varšavā.
Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs otrdien, 26.aprīlī, Saeimas namā tikās ar Armēnijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Aru Aivazianu (Ara Aivazian), kurš bija ieradies atvadu vizītē.
Aizvadītajā gadā būtiski audzis Latvijas un Indonēzijas tirdzniecības apjoms. Lai abu valstu sadarbību ekonomikā attīstītu vēl straujāk, Latvijai un Indonēzijai nepieciešami savstarpējie līgumi, kas ir veiksmīgas sadarbības stūrakmens. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, trešdien, 20.aprīlī, tiekoties ar Indonēzijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Radenu Bagas Hapsoro (Raden Bagas Hapsoro), kurš parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Saūda Arābijas lēmums nozīmēt darbam Latvijā pirmo vēstnieku kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas ir būtisks solis abu valstu ciešākai sadarbībai. Esam ieinteresēti attīstīt politisko un tostarp parlamentāro dialogu starp Latviju un Saūda Arābiju, kas pavērs plašākas iespējas sadarbībai ekonomikā, dažādojot un stabilizējot preču tirdzniecības plūsmas. To Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze uzsvēra, otrdien, 19.aprīlī, Saeimas namā tiekoties ar Saūda Arābijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Nājifu Alabūdu (Naif Al Aboud). Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē. 
“Esmu gandarīts, ka spēkā stājies Latvijas un Mongolijas līgums par starptautiskajiem pārvadājumiem ar autotransportu, kuru abu valstu augstākās amatpersonas parakstīja, Latvijas Valsts prezidentam Andrim Bērziņam vizītē apmeklējot Mongoliju. Labs pamats tirdzniecības veicināšanai būtu arī līguma par dubultās nodokļu uzlikšanas novēršanu un nolīguma par gaisa satiksmi noslēgšana,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, otrdien, 19.aprīlī, tiekoties ar Mongolijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Nemehu Batā (Nemekh Bataa), kurš parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece oficiālās vizītes Kanādā ietvaros Otavas latviešu evaņģēliski luteriskajā miera draudzes namā tikās ar Otavas, Monreālas un Toronto latviešiem. Saeimas priekšsēdētāja pateicās Kanādas latviešiem par latviešu tautas kultūras, valodas un tradīciju saglabāšanu un kopšanu.
Kanāda ir svarīgs Latvijas partneris, un mūsu valsts augstu vērtē Kanādas praktisko atbalstu drošības stiprināšanā. Abas valstis cieši sadarbojas, ieviešot Velsas samita lēmumus. Latvija ir ieinteresēta attīstīt vēl ciešāku sadarbību NATO ietvaros, tādēļ gaidāmajā Varšavas samitā Kanādas politiskais atbalsts būs ļoti svarīgs – aliansei ir jāvienojas par NATO militāro spēku ilgtermiņa klātbūtni Baltijā. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, ceturtdien, 14.aprīlī, oficiālā vizītē Kanādā tiekoties ar Kanādas parlamenta abu palātu augstākajām amatpersonām.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece vizītes Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) ietvaros Kongresā tikās ar Baltijas valstu atbalsta grupas līdzpriekšsēdētāju Džonu Šimkusu (John Shimkus) un līdzpriekšsēdētāju Ādamu Šifu (Adam Schiff). Tikšanās laikā Saeimas delegācija ar abu ASV politisko partiju - republikāņu un demokrātu - pārstāvjiem pārrunāja drošības aktualitātes Baltijā.
Amerikas Savienotās Valstis (ASV) ir Latvijas svarīgākais stratēģiskais partneris, un mūsu valsts augstu vērtē ASV sniegto atbalstu, tostarp valsts aizsardzības spēju un robežas aizsardzības stiprināšanā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, vizītē ASV tiekoties ar Kongresa augstākajām amatpersonām.
Otrdien, 28.martā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidentu V.E. Dr. Milan Brglez
11:25  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidenta V.E. Dr. Milan Brglez oficiālā vizītes Latvijas Republikā ietvaros
11:50  Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas Lolitas Čigānes tikšanās ar Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidentu V.E. Dr. Milan Brglez
12:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas sēde
12:00  Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas frakcijas VIENOTĪBA priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas tikšanās ar Krievijas Federācijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Evgeny Lukyanov
13:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas rīkotā diskusija “Latvijas sabiedriskie mediji – stabili demokrātijas pīlāri”
14:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde