Tikšanās un vizītes

Latvija Eiropas Savienības līmenī turpina iestāties par Moldovas interesēm. Vienlaikus ir būtiski, lai Moldova turpinātu stingri turēties pie reformām. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, piektdien, 28.oktobrī, Saeimas namā tiekoties ar Moldovas vicepremjeru, ārlietu un Eiropas integrācijas ministru Andreju Galburu (Andrei Galbur).
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 25.oktobrī, parlamentā tiksies ar Latvijas diplomātisko pārstāvniecību ārvalstīs vadītājiem un Ārlietu ministrijā strādājošajiem vēstniekiem. Tikšanās organizēta ikgadējās Latvijas vēstnieku sanāksmes ietvaros.
Šobrīd, kad mūsu valstis un visa Eiropa saskaras ar drošības izaicinājumiem, Latvijas un Igaunijas un visas Baltijas sadarbība ir īpaši būtiska, tostarp Eiropas Savienības un NATO ietvaros. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, piektdien, 21.oktobrī, Saeimas namā tiekoties ar jaunievēlēto Igaunijas Republikas Valsts prezidenti Kersti Kaljulaidu (Kersti Kaljulaid), kura oficiālā vizītē uzturas Latvijā.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 18.oktobrī, tiekoties ar Francijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Stefanu Viskonti (Stéphane Visconti), akcentēja vēstnieka paveikto abu valstu politiskā dialoga veicināšanā, kā arī sadarbībā aizsardzības, ekonomikas un kultūras jomās. Vēstnieks parlamentā bija ieradies atvadu vizītē.
Taizeme ir nozīmīgs Latvijas ekonomiskās sadarbības partneris Dienvidaustrumāzijas reģionā, taču sadarbības potenciāls starp abām valstīm nebūt nav izsmelts. Esam ieinteresēti paplašināt sadarbību ne tikai tirdzniecībā, bet arīdzan investīciju piesaistē, tūrismā un kultūras nozarē. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze otrdien, 4.oktobrī, Saeimas namā tiekoties ar Taizemes Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Kitikhunu Čartprasertu (Kiattikhun Chartprasert), kurš bija ieradies iepazīšanās vizītē. 
“Eiropas valstu parlamentiem ir jāpārvērtē līdzšinējā pieeja migrācijas krīzes risināšanai. Tas ir nacionālo parlamentu uzdevums – atrast vidusceļu, lai aizstāvētu savas valsts iedzīvotāju intereses un vienlaikus iespēju robežās sniegtu palīdzību cilvēkiem, kuri sastopas ar reālām kara briesmām. Parlamentiem ir svarīgi pieņemt pārdomātu tiesisko regulējumu, kas izslēgtu potenciālus un nevēlamus riskus – palīdzība ir jāsaņem tikai tiem, kuriem tā patiesi nepieciešama, nevis tiem, kuri vēlas negodprātīgi izmantot situāciju,” diskusijā par parlamentu lomu un atbildību migrācijas un bēgļu krīzes risināšanā uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze. Šī ir viena no tēmām, par ko tiek diskutēts Eiropas Padomes dalībvalstu parlamentu spīkeru konferencē Strasbūrā.
Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze piedalās Eiropas Padomes dalībvalstu parlamentu spīkeru konferencē, kas 15. un 16.septembrī notiek Francijas pilsētā Strasbūrā.
Latvijai un Indijai ir labs sadarbības potenciāls, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 14.septembrī, parlamentā tiekoties ar Indijas Republikas elektronikas, IT un tieslietu ministru Ravi Šankaru Prasadu (Ravi Shankar Prasad).
Latviju un Moldovu vieno aktīvs politiskais dialogs un laba parlamentārā sadarbība. Austrumu partnerība nemainīgi ir Latvijas stratēģiskā prioritāte. To Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze uzsvēra, piektdien, 9.septembrī, darba vizītes Moldovā ietvaros tiekoties ar Moldovas parlamenta priekšsēdētāju Andrianu Kandu (Andrian Candu).
Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze no 8. līdz 10.septembrim darba vizītē uzturēsies Moldovā, kur pēc Moldovas parlamenta uzaicinājuma piedalīsies Moldovas neatkarības 25.gadadienai veltītajos svinīgajos pasākumos.
Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze otrdien, 6.septembrī, Saeimas namā tikās ar Moldovas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Eiženu Revenko (Eugen Revenco).
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 29.augustā, tikās ar Serbijas parlamenta spīkeri Maju Gojkoviču (Maja Gojkovic), kura darba vizītē ieradusies Latvijā, lai piedalītos 25.Baltijas jūras parlamentārajā konferencē.
Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (NB8) parlamentu priekšsēdētāju gadskārtējā konference šogad notiks 22.augustā Latvijas galvaspilsētā Rīgā. Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Islandes, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas parlamentu spīkeri pulcēsies, lai apspriestu reģionam aktuālos sadarbības jautājumus.
“Latvijas goda konsulu zināšanas par savām valstīm un kontakti ir ļoti svarīgi, lai kopā ar Latvijas institūcijām strādātu pie Latvijas atpazīstamības un tēla spodrināšanas ārvalstīs. Nākamais mūsu kopīgais uzdevums ir Latvijas simtgades svinības 2018.gadā – darbs, kuru ieguldīsim valsts vārda daudzināšanai visā pasaulē.” To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, parlamentā tiekoties ar Latvijas goda konsuliem, kuri uzturas Latvijā.
Latvija augstu vērtē Vācijas aktīvo iesaisti Baltijas valstu drošības stiprināšanā. Mūsu valsts cer, ka šī sadarbība kļūs vēl ciešāka pēc NATO samita Varšavā, no kura Latvija sagaida lēmumus par alianses militārās klātbūtnes pastiprināšanu reģionā. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, otrdien, 14.jūnijā, tiekoties ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga Vācijas–Baltijas parlamentu sadarbības grupas deputātiem tās priekšsēdētāja Aloīza Karla (Alois Karl) vadībā.
Otrdien, 28.martā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidentu V.E. Dr. Milan Brglez
11:25  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidenta V.E. Dr. Milan Brglez oficiālā vizītes Latvijas Republikā ietvaros
11:50  Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas Lolitas Čigānes tikšanās ar Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidentu V.E. Dr. Milan Brglez
12:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas sēde
12:00  Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas frakcijas VIENOTĪBA priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas tikšanās ar Krievijas Federācijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Evgeny Lukyanov
13:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas rīkotā diskusija “Latvijas sabiedriskie mediji – stabili demokrātijas pīlāri”
14:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde