Ināra Mūrniece tiekas ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu

(11.01.2018.)

Ziemeļu un Baltijas valstu (NB8) parlamentu priekšsēdētāju kopīgā vizīte Ķīnā dod ieguldījumu ne tikai reģiona sadarbībā ar Ķīnu, bet arī Latvijas un Ķīnas divpusējās attiecībās, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, NB8 valstu parlamentu spīkeriem Pekinā tiekoties ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu (Xi Jinping).

I.Mūrniece sarunā ar prezidentu uzsvēra, ka parlamentāriešu kontakti ir ļoti būtiski, lai politiskā līmenī palīdzētu stiprināt biznesa saites. “NB8 valstu sadarbība ir unikāls reģionālais formāts, un esam gandarīti, ka kopā varam sekmēt attiecības ar Ķīnu - mums ļoti svarīgu partneri,” teica Saeimas priekšsēdētāja. Sji Dzjiņpins uzsvēra, ka šāda veida astoņu valstu spīkeru kopīga vizīte Ķīnā ir jaunums, un tas paceļ mūsu attiecības augstākā līmenī.

Pārrunājot šodienas globālos izaicinājumus, NB8 spīkeri un Sji Dzjiņpins bija vienisprātis, ka mums visiem ir jāstrādā kopā, tāpēc citam citu labāk jāiepazīst. I.Mūrniece uzsvēra, ka mums kopīgi jārūpējas, lai saglabātu tiesiskumā balstīto starptautisko kārtību. Latvija novērtē Ķīnas gatavību aktīvāk sadarboties starptautiskā līmenī.

Sarunā tika pārrunāts ekonomiskās sadarbības potenciāls. I.Mūrniece teica, ka Latvija piešķir lielu nozīmi Ķīnas Joslas un ceļa iniciatīvai, kura pavērs jaunas iespējas Ķīnas un Eiropas infrastruktūras savienojamībai. Latvija aktīvi atbalsta Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas sadarbības formātu.

Ķīnas prezidenta un NB8 valstu parlamentu priekšsēdētāju kopīgajā preses konferencē I.Mūrniece uzsvēra, ka Latvija ir ieinteresēta tūristu skaita pieaugumā, kas dotu mums iespēju atvērt tiešo avioreisu starp Ķīnu un Latviju.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157692043880775
Izmantošanas noteikumi: http://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 24.janvārī
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Frakcijas SASKAŅA priekšsēdētāja Jāņa Urbanoviča tikšanās ar Armēnijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Tigran Mkrtchyan
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:30  Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa tikšanās ar Armēnijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Tigran Mkrtchyan
12:30  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Deputātu grupas sadarbībai ar Vācijas parlamentu sanāksme