I.Mūrniece: Kneseta priekšsēdētāja vizīte ir impulss ciešākai Latvijas un Izraēlas sadarbībai

(11.09.2017.)
VideoGalerija

Kneseta priekšsēdētāja vizīte ir impulss Latvijas un Izraēlas ciešākai sadarbībai, tostarp likumdevēju līmenī, pirmdien, 11.septembrī, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Latvijas parlamentā uzņemot Izraēlas Valsts Kneseta priekšsēdētāju Jūliju Joelu Ēdelšteinu (Yuli-Yoel Edelstein).

“Priecājamies Latvijā pēc ilgāka laika uzņemt tik augsta līmeņa viesi no Izraēlas mūsu valsts simtgades priekšvakarā,” atzīmēja I.Mūrniece. Iepriekš šāda līmeņa parlamentārā vizīte notika pirms 14 gadiem.

Abi parlamentu priekšsēdētāji pauda gandarījumu par veiksmīgo parlamentāro dialogu gan komisiju, gan sadarbības grupu līmenī. Ņemot vērā šodienas izaicinājumus informatīvajā telpā, I.Mūrniece un J.J.Ēdelšteins pauda interesi sadarboties kiberdrošības jomā, iesaistot arī parlamentu atbildīgās komisijas.

I.Mūrniece un J.J.Ēdelšteins uzsvēra abu valstu ekonomisko sadarbību, Latvijas un Izraēlas stabili augošo tirdzniecības apjomu. Saeimas priekšsēdētāja pauda gandarījumu par strauji augošo Izraēlas tūristu skaitu Latvijā.

I.Mūrniece sarunā skāra arī vēstures un izglītības jautājumus, atzīmējot, ka cilvēki Latvijā ir informēti par holokausta traģēdiju. Ebreji ir un būs neatņemama Latvijas sabiedrības daļa.

Saeimas priekšsēdētāja un Kneseta priekšsēdētājs pārrunāja arī attīstību Baltijas reģionā, kā arī Tuvo Austrumu reģionā.


Fotogrāfijas no tikšanās: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157686483488444
Video: https://www.youtube.com/watch?v=_mag1FncvDg
Izmantošanas noteikumi: http://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 21.februārī
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde (turpinājums)
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Albānijas Republikas Eiropas un ārlietu ministru V.E. Ditmir Bushati
11:25  Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas Lolitas Čigānes tikšanās ar Albānijas Republikas Eiropas un ārlietu ministru V.E. Ditmir Bushati
12:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas, Publisko izdevumu un revīzijas komisijas un Sociālo un darba lietu komisijas kopsēde
12:00  Sociālo un darba lietu komisijas, Publisko izdevumu un revīzijas komisijas un Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas kopsēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas un Sociālo un darba lietu komisijas kopsēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde