Inese Lībiņa-Egnere: Latvija vēlas attīstīt sadarbību ar Neatkarīgo Maltas Ordeni

(29.08.2017.)

Latviju un Maltas Ordeni saista veiksmīga sadarbība sociālajā jomā, un Latvija ir ieinteresēta arī turpmāk sekmēt sinerģiju sociālo projektu īstenošanā, otrdien, 29.augustā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, tiekoties ar Neatkarīgā Maltas Ordeņa ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Alberto Bertoldi (Alberto Bertoldi).

I.Lībiņa-Egnere vēstniekam, kurš Saeimā bija ieradies iepazīšanās vizītē, pateicās par Maltas Ordeņa aktīvo darbu pasaulē, palīdzot grūtībās nonākušiem cilvēkiem, kā arī sniedzot medicīnisko atbalstu, it īpaši krīzes skartajos reģionos. Latviju un Neatkarīgo Maltas Ordeni vieno kopīga izpratne par solidaritātes un ētisko principu lomu starptautiskajās attiecībās, akcentēja Saeimas priekšsēdētājas biedre.

Savukārt A.Bertoldi izteica atziņu, ka Neatkarīgais Maltas Ordenis ir unikāls humanitārās diplomātijas paraugs. Vēstnieks iepazīstināja Saeimas priekšsēdētājas biedri ar sociāli nozīmīgu projektu iniciatīvām Latvijā, kuru ieviešanai lūdza Latvijas amatpersonu atbalstu.

Pārrunājot ar baznīcu saistītus jautājumus, I.Lībiņa-Egnere uzsvēra ekumenisma tradīciju un ciešo sadarbību starp kristīgajām konfesijām Latvijā. Tāpat I.Lībiņa-Egnere ar A.Bertoldi pārrunāja iespēju īstenot aktīvāku sadarbību kultūras jomā, lai veicinātu izpratni par Neatkarīgā Maltas Ordeņa misiju pasaulē.

A.Bertoldi iepriekš bija Maltas Ordeņa vēstnieks Etiopijā un tā pastāvīgais pārstāvis Āfrikas Savienībā. Vēstnieks pastāvīgi rezidē Itālijā.

Neatkarīgais Maltas Ordenis ir nozīmīga Romas katoļu baznīcas humānās palīdzības organizācija. Tas vienlaikus ir starptautisko tiesību subjekts ar tiesībām dibināt diplomātiskās attiecības un slēgt līgumus. Latvijai ir diplomātiskās attiecības ar Neatkarīgo Maltas Ordeni kopš 1995.gada.

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157685773860094
Video: https://www.youtube.com/watch?v=oS5pkKVTZMQ
Izmantošanas noteikumi: http://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 24.janvārī
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Frakcijas SASKAŅA priekšsēdētāja Jāņa Urbanoviča tikšanās ar Armēnijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Tigran Mkrtchyan
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:30  Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa tikšanās ar Armēnijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Tigran Mkrtchyan
12:30  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Deputātu grupas sadarbībai ar Vācijas parlamentu sanāksme