Latviju oficiālā vizītē apmeklē Uzbekistānas Senāta priekšsēdētājs

(11.05.2017.)

Oficiālā vizītē Latvijā no 15. līdz 18.maijam uzturēsies Uzbekistānas Republikas parlamenta Olij Mažlis Senāta priekšsēdētājs Nigmatilla Juldaševs (Nigmatilla Yuldashev) un viņa vadītā delegācija. N.Juldaševs tiksies ar Latvijas parlamenta priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, lai pārrunātu abu valstu divpusējo sadarbību, kā arī Eiropas Savienības un Uzbekistānas sadarbību.

Tāpat Uzbekistānas parlamenta Senāta priekšsēdētājs tiksies ar Saeimas priekšsēdētājas biedru Gundaru Daudzi, Saeimas sekretāru Andreju Klementjevu, Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Ojāru Ēriku Kalniņu. Uzbekistānas delegācija tiksies arī ar Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Uzbekistānas parlamentu vadītāju Romānu Mežecki un grupas deputātiem.

Viesojoties Latvijā, N.Juldaševam paredzēta tikšanās arī ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, kā arī valsts zinātniskā centra “BIOR” apmeklējums kopā ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu un centra pārstāvjiem. Uzbekistānas parlamenta Senāta spīkeram plānota tikšanās arī ar Satversmes tiesas priekšsēdētāju Inetu Ziemeli un uzstāšanās biznesa diskusijā “Uzbekistānas–Latvijas sadarbība. Jaunas iespējas Latvijai” Zemkopības ministrijā.

N.Juldaševs piedalīsies ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa, apmeklēs Rīgas brīvostas pārvaldi un viesosies Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

N.Juldaševu vizītē pavadīs Uzbekistānas parlamenta Likumdošanas palātas Budžeta un ekonomikas reformu komisijas priekšsēdētājs, deputātu grupas sadarbībai ar Latvijas parlamentu vadītājs Adhams Šadmanovs, Likumdošanas palātas Ārlietu un starpparlamentu attiecību komisijas deputāts Ališers Kadirovs, kā arī Senāta Ārlietu, ārējo ekonomisko attiecību, ārvalstu investīciju un tūrisma komisijas loceklis, deputātu grupas sadarbībai ar Latvijas parlamentu loceklis, Uzbekistānas Rakstnieku savienības priekšsēdētāja vietnieks jaunatnes jautājumos Ikbolžons Mirzāliejevs.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 24.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un Sociālo un darba lietu komisijas kopsēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas kopsēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:30  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
13:45  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Indijas Republikas valsts ārlietu ministru V.E. Mobashar Jawed Akbar
15:00  Saeimas sekretāra Andreja Klementjeva tikšanās ar Kipras Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Andreas Kakouris