I.Mūrniece ASV spīkeram: ASV militārā klātbūtne ir izšķiroša Baltijas reģionā

(28.04.2017.)

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) nepārtraukta militārā klātbūtne Baltijas valstīs ir izšķiroša, lai stātos pretī reģiona drošības izaicinājumiem. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, Vašingtonā tiekoties ar ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkeru Polu Raienu (Paul Ryan). Saeimas priekšsēdētāja ASV apmeklē darba vizītē.

“Mēs ļoti augstu novērtējam NATO spēku stiprināšanu Baltijas reģionā, nosūtot kaujas grupas. Bet mums ir svarīga Amerikas Savienoto Valstu nepārtraukta rotējošā militārā klātbūtne Latvijā. Kremļa agresīvā uzvedība ir drauds mūsu reģionam,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

I.Mūrniece teica, ka Latvija ir spērusi milzu soļus savu aizsardzības spēju stiprināšanai, un 2018.gadā valsts aizsardzībai tiks piešķirti divi procenti no iekšzemes kopprodukta. Sabiedroto klātbūtne ir atturēšanas politikas pamats. Saeimas priekšsēdētāja pateicās ASV un spīkeram P.Raienam personīgi par stingro un nemainīgo atbalstu Baltijas valstu drošībai.

Šodien izšķiroša nozīme ir spēcīgai Eiropai, spēcīgai NATO un stiprām transatlantiskajām saitēm. ASV un Eiropai jābūt vienotām cīņā pret kopīgajiem izaicinājumiem -  terorismu, militārajiem draudiem un hibrīddraudiem, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja sarunā ar Ārlietu komitejas Eiropas apakškomitejas priekšsēdētāju Ronu Džonsonu (Ron Johnson).

Tiekoties ar Baltijas valstu atbalsta grupas līdzpriekšsēdētāju Džonu Šimkus (John Shimkus), I.Mūrniece uzsvēra, ka Baltijas valstu prioritāte ir drošība. Ir svarīgi attīstīt arī sadabību stratēģiskās komunikācijas un kiberaizsardzības jomā, kā arī hibrīdapdraudējumu novēršanai. Latvijā darbojas NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs, un mūsu sabiedrotie augstu novērtē centra ekspertīzi, sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

 

Fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157680480552332
Izmantošanas noteikumi: saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Ceturdien, 22.martā
09:00  Saeimas kārtējā sēde
14:00  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Ojāra Ērika Kalniņa un Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Apvienoto Arābu Emirātu parlamentu vadītāja Vitālija Orlova un grupas deputātu tikšanās ar Apvienoto Arābu Emirātu Aizsardzības koledžas delegāciju
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem