Gundars Daudze aicina Maroku uz ciešāku sadarbību

(07.02.2017.)

Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze otrdien, 7.februārī, tikās ar Marokas Karalistes vēstnieci Latvijas Republikā Aminu Buajašu (Amina Bouayach), kura Saeimas namā bija ieradusies iepazīšanās vizītē. Sarunā G.Daudze apliecināja Latvijas interesi turpināt divpusējo politisko dialogu, kā arī veicināt sadarbību ekonomikā, izglītībā un kultūrā.

Jaunā vēstniece kadenci Latvijā sāk laikā, kad Latvija un Maroka atzīmē diplomātisko attiecību nodibināšanas 25.gadadienu. Tas ir piemērots brīdis līdzšinējās sadarbības izvērtēšanai un jaunu mērķu izvirzīšanai, sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedrs.

Amatpersonas bija vienisprātis, ka pozitīvā tirdzniecības dinamika starp Latviju un Maroku apliecina – abām valstīm ir iespēja attīstīt sadarbību ekonomikā, turklāt potenciāls ir liels. Vēstniece sacīja, ka praktiskas ekonomiskās sadarbības veicināšana būs viena no viņas kadences prioritātēm, tāpat kā sadarbības aktivizēšana izglītības un kultūras jomā.

Tikšanās laikā Saeimas priekšsēdētājas biedrs un vēstniece pārrunāja Eiropas Savienības un Marokas sadarbību, kā arī migrācijas radītos izaicinājumus, ar kuriem patlaban saskaras gan Eiropa, gan arī Maroka.

A.Bujaša vēstnieces pienākumus uzņemas pirmo reizi. Viņa ir cilvēktiesību aktīviste un pirmā sieviete, kura vadījusi Marokas cilvēktiesību organizāciju. Kopš 2007.gada ilgstoši ieņēmusi vadošus amatus Starptautiskajā cilvēktiesību federācijā.

 

Tikšanās fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157676425757064
Video: https://www.youtube.com/watch?v=dfAoOYjyNqs
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 28.martā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidentu V.E. Dr. Milan Brglez
11:25  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidenta V.E. Dr. Milan Brglez oficiālā vizītes Latvijas Republikā ietvaros
11:50  Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas Lolitas Čigānes tikšanās ar Slovēnijas Republikas Nacionālās asamblejas prezidentu V.E. Dr. Milan Brglez
12:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas sēde
12:00  Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas frakcijas VIENOTĪBA priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas tikšanās ar Krievijas Federācijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Evgeny Lukyanov
13:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas rīkotā diskusija “Latvijas sabiedriskie mediji – stabili demokrātijas pīlāri”
14:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde