Gundars Daudze aicina Maroku uz ciešāku sadarbību

(07.02.2017.)

Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze otrdien, 7.februārī, tikās ar Marokas Karalistes vēstnieci Latvijas Republikā Aminu Buajašu (Amina Bouayach), kura Saeimas namā bija ieradusies iepazīšanās vizītē. Sarunā G.Daudze apliecināja Latvijas interesi turpināt divpusējo politisko dialogu, kā arī veicināt sadarbību ekonomikā, izglītībā un kultūrā.

Jaunā vēstniece kadenci Latvijā sāk laikā, kad Latvija un Maroka atzīmē diplomātisko attiecību nodibināšanas 25.gadadienu. Tas ir piemērots brīdis līdzšinējās sadarbības izvērtēšanai un jaunu mērķu izvirzīšanai, sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedrs.

Amatpersonas bija vienisprātis, ka pozitīvā tirdzniecības dinamika starp Latviju un Maroku apliecina – abām valstīm ir iespēja attīstīt sadarbību ekonomikā, turklāt potenciāls ir liels. Vēstniece sacīja, ka praktiskas ekonomiskās sadarbības veicināšana būs viena no viņas kadences prioritātēm, tāpat kā sadarbības aktivizēšana izglītības un kultūras jomā.

Tikšanās laikā Saeimas priekšsēdētājas biedrs un vēstniece pārrunāja Eiropas Savienības un Marokas sadarbību, kā arī migrācijas radītos izaicinājumus, ar kuriem patlaban saskaras gan Eiropa, gan arī Maroka.

A.Bujaša vēstnieces pienākumus uzņemas pirmo reizi. Viņa ir cilvēktiesību aktīviste un pirmā sieviete, kura vadījusi Marokas cilvēktiesību organizāciju. Kopš 2007.gada ilgstoši ieņēmusi vadošus amatus Starptautiskajā cilvēktiesību federācijā.

 

Tikšanās fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157676425757064
Video: https://www.youtube.com/watch?v=dfAoOYjyNqs
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 24.janvārī
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Frakcijas SASKAŅA priekšsēdētāja Jāņa Urbanoviča tikšanās ar Armēnijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Tigran Mkrtchyan
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:30  Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa tikšanās ar Armēnijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Tigran Mkrtchyan
12:30  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Deputātu grupas sadarbībai ar Vācijas parlamentu sanāksme