Saeimas ziņas

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti trešdien, 24.maijā, dosies uz Latvijas Banku, lai pārrunātu tās Aizsardzības pārvaldes lomu valsts aizsardzībā. Komisijas sēdē piedalīsies Latvijas Bankas un Aizsardzības ministrijas pārstāvji.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un četru Saeimas komisiju priekšsēdētāji otrdien, 23.maijā, tiksies ar Eiropas kodolpētniecības centra (CERN) zinātniekiem, tostarp Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesoru Tomu Torimu un RTU rektoru Leonīdu Ribicki. Tikšanās laikā plānots pārrunāt zinātnes un izglītības jomas aktualitātes, kā arī apspriest Latvijas potenciālo dalību CERN. Šīs nedēļas garumā notiek CERN pasākumi, Rīgā pulcējot šī pasaulē vadošā zinātniskā centra augsta līmeņa zinātniekus.
Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas delegācija no 21. līdz 25.maijam vizītē uzturas Izraēlas Valstī.
Muzeju naktī Saeimas namā sestdien, 20.maijā, parlamenta apmeklētāji Latvijas karogā digitāli ierakstīja savu vārdu. Šovakar tapa sarkanbaltsarkanā karoga digitālā versija, un tajā varēja piedalīties ne vien pasākuma laikā, bet arī attālināti no ikvienas vietas pasaulē mājaslapā www.musukarogs.lv. Gatavojoties valsts simtgadei, Muzeju nakts Saeimā norisinājās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros, un šogad veltīta Latvijas karoga stāstam.
Muzeju naktī Saeimas namā sestdien, 20.maijā, ikvienam parlamenta apmeklētājam būs iespēja Latvijas karogā digitāli ierakstīt savu vārdu. Ekspozīcijā “Mūsu Latvijas karogs” varēs aplūkot un uzzināt vairāk par mākslas performancē pērn tapušo valsts simtgadei veltīto Latvijas karogu, kas tika radīts, ar roku ierakstot savu vārdu uz īpaši sagatavota audekla. Sestdien Saeimas nams apmeklētājiem būs atvērts no pulksten 19.00 līdz pat pusnaktij.
Vēl līdz 1.jūnijam Baltijas Asambleja (BA) - Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija – aicina pieteikt darbus ikgadējai BA balvai literatūrā, mākslā un zinātnē.
Kopīgi infrastruktūras projekti, kas savieno vairākus Eiropas reģionus, ir lielisks stimuls Eiropas ekonomikas attīstībai un vienlaikus uzlabo reģiona drošības situāciju. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, ceturtdien, 18.maijā, Polijas parlamentā uzrunājot Centrāleiropas un Austrumeiropas parlamentu priekšsēdētāju samita dalībniekus.
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ceturtdien, 18.maijā, nolēma iesniegt izskatīšanai Saeimā grozījumus Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā, kas paredz pasākumus, lai novērstu iespēju fiziskām personām neatļauti iesaistīties līdzekļu ziedošanā vai dāvināšanā politiskajām partijām. 
Saeima, otrreiz caurlūkojot grozījumus likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos”, lēma, ka ārzemniekiem, kuri pērk lauksaimniecības zemi Latvijā, būs jāprot latviešu valoda. Saeima 23.martā galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, taču Valsts prezidents tos nosūtīja parlamentam otrreizējai caurlūkošanai.
Saeima ceturtdien, 18.maijā, trešajā lasījumā atbalstīja jauno Autortiesību kolektīvā pārvaldījuma likumu, kas rada tiesiskos priekšnoteikumus autortiesību un blakustiesību kolektīvā pārvaldījuma efektīvai veikšanai. 
Lai pilnveidotu regulējumu nacionālās drošības stiprināšanai un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) sadarbībai ar NATO un Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu sabiedrotajiem, Saeima ceturtdien, 18.maijā, galīgajā lasījumā atbalstīja izmaiņas trīs likumos. Grozījumi paredz papildināt NBS pienākumus, kā arī pilnveidot Latvijas armijas sadarbību ar ārvalstu sabiedrotajiem ārkārtas situācijās un miera laikā. Izmaiņas tapušas pēc NATO Varšavas samita lēmumiem, aktualizējot dalībvalstu kolektīvo aizsardzību. 
Saeima ceturtdien, 18.maijā,  galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, kas paredz vēl līdz 2020.gadam iesaldēt nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības.  
Saeima ceturtdien, 18.maijā, galīgajā lasījumā skatīs grozījumus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, kas vēl līdz 2020.gadam paredz iesaldēt nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības.  
Zemes gabala piespiedu nomas maksu privatizēta dzīvokļa un mākslinieka darbnīcas īpašniekam nākamajos trijos gados varēs noteikt no pieciem līdz trīs procentiem gadā no zemes kadastrālās vērtības. Šādu priekšlikumu trešdien, 17.maijā, atbalstīja Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti, trešajā lasījumā lemjot par grozījumiem likumā "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”. 
Latviju un Ungāriju vieno ciešas divpusējās attiecības, ko apstiprina arī šodienas tikšanās ar Ungārijas parlamenta Ārlietu komisijas delegāciju, trešdien, 17.maijā, uzsvēra Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš. Abām pusēm ir vienota pozīcija vairākos Latvijai svarīgos jautājumos kā, piemēram, drošība reģionā, Eiropas Savienības (ES) attīstība un atbalsts transatlantiskajiem tirdzniecības līgumiem (TTIP un CETA).
Ceturdien, 29.jūnijā
10:40  Saeimas sekretāra biedra Gunāra Kūtra tikšanās ar Ungārijas ārlietu un tirdzniecības ministru V.E. Péter Szijjįrtó