Saeimas ziņas

Saeima ceturtdien, 9.februārī, otrajā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā „Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību”, papildinot Latvijā kontrolējamo narkotisko un psihotropo vielu sarakstu. 
Saeima ceturtdien, 9.februārī, pirmajā lasījumā skatīs likumprojektu, kas paredz ratificēt Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA) starp Kanādu, no vienas puses, un Eiropas Savienību (ES) un tās dalībvalstīm, no otras puses.
Lai arī likumi un noteikumi uz papīra garantē bērnu aizsardzību, praktiskajā darbā ar riska ģimenēm atbildīgie dienesti saskaras ar lielām problēmām, kas ļaunākajos gadījumos noved pat pie bērnu bojāejas. Darbs ar bērniem jāpārnes no dienestu kabinetiem un mapēm uz reālo vidi – ģimenēm, skolām, ielām. To uzsvēra Saeimas deputāti, trešdien, 8.februārī, analizējot problēmas sadarbībā starp institūcijām, kuras iesaistītas bērnu tiesību aizsardzībā. 
Saeimas Ārlietu komisija trešdien, 8.februārī, konceptuāli atbalstīja likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu (ASV) valdības līgumu par sadarbību aizsardzības jomā. Līgums nosaka ietvaru Latvijas un ASV sadarbībai aizsardzībā, kā arī detalizēti noteic ASV bruņoto spēku un tiem piederošo personu, kā arī līgumdarba izpildītāju tiesību un pienākumu apjomu, uzturoties Latvijā.
Saeimas Ārlietu komisija trešdien, 8.februārī, konceptuāli atbalstīja likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Stratēģiskās partnerības nolīgumu starp Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Kanādu, no otras puses. Tas veidos ietvaru pušu politiskajai sadarbībai ārpolitikas un drošības jautājumos, kā arī ekonomiskajai un nozaru sadarbībai.
Latvijas, tāpat kā visas Eiropas Savienības un arī Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes, interesēs ir konstruktīva Brexit sarunu norise, nesabojājot savstarpējās attiecības. Par to bija vienisprātis klātesošie Saeimas Eiropas lietu komisijas un Ārlietu komisijas kopsēdē, kas bija veltīta Brexit un kurā deputāti diskutēja ar Apvienotās Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Sāru Kouliju (Sarah Cowley).
Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze otrdien, 7.februārī, tikās ar Marokas Karalistes vēstnieci Latvijas Republikā Aminu Buajašu (Amina Bouayach), kura Saeimas namā bija ieradusies iepazīšanās vizītē. Sarunā G.Daudze apliecināja Latvijas interesi turpināt divpusējo politisko dialogu, kā arī veicināt sadarbību ekonomikā, izglītībā un kultūrā.
Latviju un Indiju saista labas divpusējās attiecības. Abām valstīm ir potenciāls paplašināt sadarbību ekonomikā, izglītībā un kultūrā. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, otrdien, 7.februārī, tiekoties ar Indijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Moniku Kapilu Mohtu (Monika Kapil Mohta), kura parlamentā bija ieradusies iepazīšanās vizītē.
Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze otrdien, 7.februārī, Saeimas namā tiekoties ar jauno Kataras Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Ahmedu Saifu Saifu Halafu Al Midhadi (Ahmed Saif Saif Khalaf Al-Midhadi), aicināja Tuvo Austrumu valsti veicināt investīcijas Latvijas ekonomikā.
Kādi uzlabojumi darbā ar riska ģimenēm nepieciešami, lai novērstu gadījumus, kad vecāku nolaidības dēļ cieš bērni? Šis būs viens no jautājumiem, uz kuru atbildes trešdien, 8.februārī, meklēs Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti.
Saeimas deputāti otrdien, 7.februārī, skatīs jautājumu par starptautisko sporta pasākumu ietekmi uz Latvijas ekonomiku un valsts budžetu. Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas kopsēdē deputāti iepazīsies ar pētījumu rezultātiem par to, kādu pienesumu valsts ekonomikai nesuši pēdējo gadu lielākie starptautiskie sporta pasākumi.
Eiropas Savienībai (ES) ir jāreaģē uz situācijas saasināšanos Ukrainas austrumos. Uz to Latvija vērsīs ES augstās pārstāves ārlietās un drošības politikas jautājumos Federikas Mogerīni (Federica Mogherini) uzmanību. To Saeimas Eiropas lietu komisijas 3.februāra sēdē deputātiem sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
Latviju un Poliju saista līdzīga vēsturiskā pieredze – 1940.gada Katiņas slaktiņam sekoja Litenes traģēdija 1941.gadā. Savas vēstures apzināšana un izpratne mums ļauj būt gudrākiem. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, ceturtdien, 2.februārī, kopā ar Polijas Seima priekšsēdētāju Mareku Kuhciņski (Marek Kuchciński) Latvijas Kara muzejā atklājot izstādi “Viņus nošāva ar šāvienu pakausī. Katiņas slaktiņš”, kuru veidojis Polijas Katiņas muzejs.
No 2016.gada 2.septembra līdz šī gada 8.janvārim pie administratīvās atbildības saukti seši Saeimas deputāti. Par to Saeimai ceturtdien, 2.februārī, ziņojumu sniedza Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs.
Uzņēmumu reģistrācija vairs nebūs piesaistīta konkrētai ģeogrāfiskai vietai un to varēs veikt jebkurā Uzņēmumu reģistra (UR) nodaļā. Arī dokumentus varēs iesniegt neatkarīgi no uzņēmuma juridiskās adreses. To paredz grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”, kas ceturtdien, 2.februārī, otrajā lasījumā atbalstīti Saeimā. 
Sestdien, 25.martā
13:00  Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltītā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa