Saeimas ziņas

Saeimas Ārlietu komisija trešdien, 15.februārī, otrajā galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA) starp Kanādu, no vienas puses, un Eiropas Savienību (ES) un tās dalībvalstīm, no otras puses.
„Augstākā izglītība ir nozare ar augstu pievienoto vērtību, un Latvijā studiju nolūkos ierodas arvien vairāk jauniešu. Tādēļ ir svarīgi stiprināt augstāko izglītību kā veiksmīgu eksporta nozari, kas piedevām palīdz veidot gudru integrācijas politiku, mudinot konkurētspējīgākos jauniešus arī pēc studijām palikt Latvijā,” trešdien, 15.februārī, uzsvēra Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ilze Viņķele.
Atzīmējot Satversmes 95.gadadienu, trešdien, 15.februārī, Saeimas Sēžu zālē pulksten 12.00 svinīgi atklās sienas plāksnes ar mūsu valsts pamatlikuma pirmajiem diviem pantiem. Tās atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš, pasākumā uzstāsies Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā.
Latvija novērtē Ukrainas sekmes reformu īstenošanā, neskatoties uz sarežģīto situāciju valsts austrumos, un aicina tās turpināt. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, otrdien, 14.februārī, tiekoties ar Ukrainas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Jevgeniju Perebijni (Yevgen Perebyinis), kurš parlamentā bija ieradies atvadu vizītē.
Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš otrdien, 14.februārī, parlamentā tiekoties ar Gruzijas valsts ministru Eiropas un eiroatlantiskās integrācijas jautājumos Viktoru Dolidzi (Victor Dolidze), apsveica Gruziju ar Eiropas Parlamenta atbalstu bezvīzu režīma ieviešanai un uzsvēra, ka tas ir taustāms reformu procesa rezultāts.
Ēnu dienā, 15.februārī, Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē līdzās deputātiem pie diskusiju galda sēdīsies parlamentāriešu “ēnas”, lai diskutētu par Jaunsardzi kā iespēju brīvo laiku pavadīt aktīvi.
Lai arī daudzos jautājumos Latvijai un Krievijai nav viegli atrast vienotu valodu, kā kaimiņvalstīm mums ir jāuztur dialogs un jāmeklē saskarsmes un sadarbības iespējas. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, otrdien, 14.februārī, tiekoties ar Krievijas Federācijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Jevgeņiju Lukjanovu (Evgeny Lukyanov). Vēstnieks Saeimā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Saeimas namā trešdien, 15.februārī, ar svinīgiem pasākumiem atzīmēs 95.gadadienu kopš Satversmes pieņemšanas.
Saeimā 15.februārī notiks diskusija “Satversme – Latvijas konstitucionālās identitātes atspoguļojums”, kas veltīta 95.gadadienai kopš pieņemta Satversme.
Iepazīt parlamenta deputātu un darbinieku ikdienas darbu Ēnu dienā Saeimā 15.februārī pieteikušies turpat 180 skolēni no visas Latvijas. Jauniešiem tā būs iespēja sekot likumdevēja darbam, kā arī izzināt Saeimas darba aizkulises. 
“Igaunijai ir īpaša vieta latviešu sirdīs. Starp mums valda sirsnīga draudzība un tuvības gars,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, sveicot Igauniju neatkarības 99.gadadienā. Svinīgu pasākumu par godu neatkarības dienai Rīgas Latviešu biedrības namā šodien rīkoja Igaunijas vēstniecība. 
Saeima ceturtdien, 9.februārī, konceptuāli atbalstīja likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Stratēģiskās partnerības nolīgumu starp Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Kanādu, no otras puses. Tas veidos ietvaru pušu politiskajai sadarbībai ārpolitikas un drošības jautājumos, kā arī ekonomiskajai un nozaru sadarbībai.
Saeima ceturtdien, 9.februārī, konceptuāli atbalstīja likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA) starp Kanādu, no vienas puses, un Eiropas Savienību (ES) un tās dalībvalstīm, no otras puses. 
Turpmāk ārvalstīs dzīvojošie Latvijas valstspiederīgajiem būs iespēja veikt dzimšanas reģistra pārreģistrāciju Latvijas dzimtsarakstu iestādē, lai vēlāk varētu veikt attiecīgus papildinājumus bērna datos, paredz grozījumi Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likumā. Tos ceturtdien, 9.februārī, Saeima pieņēma trešajā galīgajā lasījumā.   
Saeima ceturtdien, 9.februārī, galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Vēlētāju reģistra likumā. Izmaiņas paredz, ka vēlēšanu iecirkni, kurā vēlētājs ir reģistrēts, varēs mainīt ne vēlāk kā 18 dienas pirms pašvaldību vēlēšanām, kā arī Eiropas Parlamenta vēlēšanām. 
Sestdien, 25.martā
13:00  Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltītā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa