Saeimas ziņas

Lai pārrunātu aktuālos drošības jautājumus un gaidāmo Brexit, Baltijas valstu parlamentu Ārlietu komisiju un Aizsardzības komisiju vadītāji no 27. līdz 29.martam kopīgā vizītē apmeklēs Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienoto Karalisti.
Saeima sestdien, 25.martā, piedalīsies akcijā „Zemes stunda” un uz vienu stundu izslēgs parlamenta ēku fasāžu apgaismojumu, šajā laikā pievienojoties miljoniem cilvēku un organizāciju visā pasaulē. Saeima šajā akcijā piedalīsies jau devīto gadu, tādējādi apliecinot videi draudzīgu domāšanu un aktualizējot resursu taupīšanu. 
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un deputāti sestdien, 25.martā, godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu, piedalīsies ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa. 
Oficiālā vizītē Latvijā 28. un 29.martā uzturēsies Slovēnijas Nacionālās asamblejas prezidents Milans Brglezs (Milan Brglez) un viņa vadītā delegācija.
Oficiālā vizītē Latvijā no 28. līdz 29.martam uzturēsies Slovēnijas Nacionālās asamblejas prezidents Milans Brglezs (Milan Brglez) un viņa vadītā delegācija. M.Brglezs viesosies Saeimas namā, kur tiksies ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, lai pārrunātu abu valstu sadarbību un aktuālos starptautiskos jautājumus.
Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka ceturtdien, 23.martā, Saeimas namā atklāja Romas līguma 60.gadadienai veltītu ceļojošo izstādi “Arvien ciešāka savienība. Romas līgumu mantojums mūsdienu Eiropai”.
Publicējot informāciju par tiesnešiem uzliktajiem disciplinārsodiem, pie atbildības saukto personu vārdi un uzvārdi turpmāk netiks aizsegti. To paredz Saeimā ceturtdien, 23.martā, pirmajā lasījumā atbalstītie grozījumi Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā.
Saeima ceturtdien, 23.martā, konceptuāli atbalstīja likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Nolīgumu, ar ko izveido Eiropas Savienības (ES) un Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstu starptautisko fondu. Šī fonda kā starptautiskas organizācijas uzdevums būs sekmēt un koordinēt abu reģionu divpusējās attiecības, rosināt diskusijas par kopīgu stratēģiju izstrādi, kā arī veicināt kontaktus starp abu reģionu pilsoniskajām sabiedrībām. 
Lai nodrošinātu valsts intereses brīžos, kad Latvijai nozīmīgos uzņēmumos atsavina daļas vai akcijas, Saeima ceturtdien, 23.martā, noteica ierobežojumus nacionālajai drošībai nozīmīgām komercsabiedrībām. To paredz galīgajā lasījumā kā steidzami pieņemtie grozījumi Nacionālās drošības likumā un Komerclikumā.
Saeima ceturtdien, 23.martā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos”, kas paredz precizēt lauksaimniecības zemes iegādes kārtību. Izmaiņas nepieciešamas, jo Eiropas Komisija (EK) iebildusi pret lauksaimniecības zemes tirgus regulējumu, kāds tas šobrīd ir Latvijā. Vienlaikus likumprojekts paredz atvieglot zemes iegādes nosacījumus vietējiem lauksaimniekiem, kā arī neļaut ārzemniekiem pirkt zemi, ja viņi pastāvīgi neuzturas Latvijā.
Uzņēmumu reģistrācija vairs nebūs piesaistīta konkrētai ģeogrāfiskai vietai un to varēs veikt jebkurā Uzņēmumu reģistra (UR) nodaļā. Arī dokumentus varēs iesniegt neatkarīgi no uzņēmuma juridiskās adreses. To paredz grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”, ko ceturtdien, 23.martā, Saeima pieņēma trešajā galīgajā lasījumā. 
Saeima ceturtdien, 23.martā, galīgajā lasījumā skatīs grozījumus Nacionālās drošības likumā un Komerclikumā, kas paredz noteikt ierobežojumus nacionālajai drošībai nozīmīgām komercsabiedrībām. Izmaiņas rosinātas, lai nepieļautu, ka šādos uzņēmumos ietekmi iegūst persona, kuras darbība varētu būt vērsta pret Latvijas valsti un Eiropas Savienības un NATO interesēm. 
Lai pilnveidotu mājaslapu atslēgšanas kārtības regulējumu, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien, 22.martā, konceptuāli atbalstīja grozījumu Elektronisko sakaru likumā.
Mēs zinām, ka sava valsts ir liela vērtība, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, tiekoties ar Gruzijas Valsts prezidentu Georgiju Margvelašvili (Giorgi Margvelashvili) un Ministru prezidentu Giorgi Kvirikašvili (Giorgi Kvirikashvili).
Lai nodrošinātu valsts intereses brīžos, kad Latvijai nozīmīgos uzņēmumos atsavina daļas vai akcijas, plānots noteikt ierobežojumus nacionālajai drošībai nozīmīgām komercsabiedrībām. To paredz Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas trešdien, 22.martā, galīgajam lasījumam izskatīšanai Saeimā atbalstītie grozījumi Nacionālās drošības likumā un Komerclikumā.