Saeimas ziņas

“Īslaicīgā skatījumā mums ar patvēruma meklētājiem problēmu nav - uz Latviju pārvietota puse no Eiropas kvotās noteiktā. Arī ar integrāciju problēmu nav, jo vienkārši nav, ko integrēt. Tiklīdz šie cilvēki ar piešķirto statusu iziet no Muceniekiem, tā dodas no Latvijas prom. Tomēr mums ir jāapzinās riski, ja no Latvijas izceļojušie statusu saņēmušie kādā brīdi nāks kā bumerangs atpakaļ. Valdībai šie riski jāapzinās un jāspēj nepieciešamības gadījumā reaģēt,” uzsver Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis.
Baltijas Asambleja (BA) - Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija – aicina līdz šī gada 1.jūnijam pieteikt darbus ikgadējai BA balvai literatūrā, mākslā un zinātnē.
Saeimas Juridiskā komisija trešdien, 1.martā, konceptuāli atbalstīja grozījumus Bāriņtiesu likumā, kas paredz izveidot Aizgādnības informācijas sistēmu. Grozījumu mērķis ir nodrošināt to, ka informācija par bāriņtiesu aizgādnības lietām būtu pieejama elektroniski, turklāt vienuviet, un kompetentās institūcijas varētu piekļūt datiem, kas nepieciešami, lai iestātos par aizgādnībā esošo personu tiesību aizsardzību. 
Viens no soļiem, kas citu atbalsta pasākumu vidū varētu veicināt personas izvēlēties adoptēt bērnu, būtu iespēja izmantot 10 kalendāra dienu ilgu atvaļinājumu. Par šādu piedāvājumu, izstrādājot grozījumus Darba likumā, otrdien, 28.februārī, vienojās Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas deputāti. 
Uzņēmumu reģistrācija vairs nebūs piesaistīta konkrētai ģeogrāfiskai vietai un to varēs veikt jebkurā Uzņēmumu reģistra (UR) nodaļā. Arī dokumentus varēs iesniegt neatkarīgi no uzņēmuma juridiskās adreses. To paredz grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”, kas otrdien, 28.februārī,  Saeimas Juridiskajā komisijā sagatavoti trešajam galīgajam lasījumam.
Saeima jau septīto gadu aicina jauniešus piedalīties projektā “Jauniešu Saeima”, kas šogad norisināsies 21.aprīlī. 
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ceturtdien, 23.februārī, parlamentā tiekoties ar Kanādas ārējās tirdzniecības ministru Fransuā Filipu Šampaņu (François Philippe Champagne), pauda gandarījumu par abu valstu aktīvo politisko dialogu, sadarbību drošības un aizsardzības, kā arī ekonomikas jomā. 
Saeima ceturtdien, 23.februārī, ratificēja Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA) starp Kanādu, no vienas puses, un Eiropas Savienību (ES) un tās dalībvalstīm, no otras puses.
Saeima ceturtdien, 23.februārī, ratificēja Stratēģiskās partnerības nolīgumu starp Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Kanādu, no otras puses. Tas veidos ietvaru pušu politiskajai sadarbībai ārpolitikas un drošības jautājumos, kā arī ekonomiskajai un nozaru sadarbībai.
Ja vēlies vairāk uzzināt par Jauniešu Saeimu un ko no tās vari iegūt sevis pilnveidošanai, nāc uz mūsu stendu izstādē “Skola 2017”. Tajā no 24. līdz 26.februārim satiec Jauniešu Saeimas vēstnešus – bijušos projekta dalībniekus - un uzzini viņu pieredzes stāstus. Kopā ar jauniešiem varēsi nofotografēties arī mūsu atraktīvajā fotostūrītī.
Ceturtdien, 23.februārī, Saeima galīgajā lasījumā lems par likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA) starp Kanādu, no vienas puses, un Eiropas Savienību (ES) un tās dalībvalstīm, no otras puses. 
“Priekšlikumi Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvas grozīšanai ir jābalsta reālajā situācijā, proti, ņemot vērā tendences viltus ziņu izplatīšanā un iejaukšanos valstu demokrātiskajos procesos. Piemēram, dalībvalstīm ir jāpiešķir tiesības nekavējoties ierobežot tādu audiovizuālo pakalpojumu sniedzēju darbu, kuru saturā konstatēta naida runa, draudi nacionālajai drošībai un sabiedriskajai kārtībai. Turklāt arī gadījumos, kad par pārkāpumiem ziņo cita dalībvalsts,” uzsver Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.
„Mērķis koncentrēt resursus, lai nodrošinātu pēc iespējas labāku topošo pedagogu sagatavošanu, ir pareizais solis, tomēr satraukumu rada steigā virzītie plāni par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas likvidāciju. Ilgtermiņā visi būtu ieguvēji, ja tiktu nodrošināta lielāka ieinteresēto pušu iesaiste un rūpīgi izvērtēti arī citi reorganizācijas modeļi, lai pārliecinātos, ka izvēlēts piemērotākais risinājums,” trešdien, 22.februārī, pēc sēdes uzsvēra Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ilze Viņķele.
Lai vienkāršotu reģistrācijas kārtību buru un sporta buru jahtām, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien, 22.februārī, otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Jūras kodeksā. Šos atpūtas kuģus turpmāk varēs reģistrēt arī bez īpašumtiesībām.
Turpmāk visiem iedzīvotājiem būs nodrošināta iespēja izmantot maksājumu pamatkonta pakalpojumu kredītiestādē. To paredz Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā otrdien, 21.februārī, galīgajam lasījumam atbalstītie grozījumi Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā. 
Sestdien, 25.martā
13:00  Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltītā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa