Saeimas ziņas

“Latvija ir atjaunojusi savu reputāciju kā valsts, kas ievēro stingru fiskālo disciplīnu, tādējādi iekļaujoties Ziemeļvalstu saimē, kas fiskālo disciplīnu uzskata par nozīmīgu valsts attīstības un ekonomiskās izaugsmes garantu. To nedrīkst sabojāt, veicot nepārdomātas reformas,” uzsver Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.
Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti trešdien, 19.aprīlī, iztaujāja labklājības ministru Jāni Reiru par plānotajiem pasākumiem, lai pilnveidotu nodarbinātības iespējas un sociālās iekļaušanas pasākumus cilvēkiem ar invaliditāti. Kā noskaidroja deputāti, Labklājības ministrija iecerējusi reformēt valsts apmaksāto rehabilitāciju un tehnisko palīglīdzekļu saņemšanu, veidojot šos pakalpojumus klientam draudzīgākus.   
Skolu tīkla sakārtošanai nepieciešama politiskā griba, to trešdien, 19.aprīlī, pēc iepazīšanās ar Izglītības un zinātnes ministrijas veikto skolu tīkla pētījumu uzsvēra Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētāja Laimdota Straujuma. Šodien deputāti iepazinās ar pētījuma pirmā starpziņojuma datu analīzi, uzklausīja izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski un Jāni Turlo, kurš ir pētījuma grupas vadītājs, kā arī izteica atzinību par līdz šim paveikto.
Lai pilnveidotu pārtikas aprites uzraudzības regulējumu un ieviestu Eiropas Savienības (ES) prasības, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien, 19.aprīlī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā.
Projektu iesniedzēji, kas vēlas pretendēt uz Eiropas Savienības fondu finansējumu 2014.-2020.gada plānošanas periodā, ir apmierināti ar pieteikumu vērtēšanas procesu, aptaujā secinājusi Saeimas Eiropas lietu komisija.
Plānotajā veselības aprūpes reformā nozīmīga vieta jāiezīmē izmaiņām bērnu veselības aprūpes kārtībā. Rīkojoties gudri, iespējams gan uzlabot bērnu veselību, gan saimnieciskāk izmantot nodokļu maksātāju naudu. To otrdien, 18.aprīlī, pēc diskusijas par pediatrijas aprūpes sistēmas turpmāko attīstību uzsvēra Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsēdētājs Romualds Ražuks. 
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti trešdien, 19.aprīlī, sēdē tiksies ar Ukrainas parlamenta deputātu un Krimas tatāru pasaules kongresa prezidentu Refatu Čubarovu (Refat Chubarov).
Latvijai un Ķīnai ir ļoti labs politiskais dialogs, un mēs esam gatavi vēl aktīvākai sadarbībai tirdzniecības, investīciju un transporta jomā. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, trešdien, 12.aprīlī, parlamentā tiekoties ar Visķīnas Tautas kongresa priekšsēdētāju Džanu Dedzjanu (Zhang Dejiang), kurš kopā ar delegāciju oficiālā vizītē ieradies Latvijā. Iepriekš šāda līmeņa vizīte notika pirms 17 gadiem.Latvijas un Ķīnas attiecības raksturo arī laba parlamentārā sadarbība, uzsvēra I.Mūrniece, atzīmējot, ka Saeimas deputātu grupā sadarbībai ar Ķīnas likumdevēju darbojas trešā daļa parlamentāriešu. Aktīvais politiskais dialogs un parlamentārie kontakti veido pamatu mūsu valstu sadarbībai ekonomikā.Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka Ķīna ir Latvijas galvenais ekonomiskās sadarbības partneris Tālajos Austrumos un patlaban ir lielisks laiks pilnveidot abu valstu sadarbību ekonomikā. Mūsu pārtikas ražotāju ienākšana Ķīnas tirgū ir labs sākums abu valstu ekonomiskā potenciāla izmantošanā, teica I.Mūrniece, uzsverot, ka pērn audzis Latvijas preču eksports uz Ķīnu. Arī Ķīnas tūristu skaits kopš 2010.gada ir audzis sešas reizes. Saeimas priekšsēdētāja pauda cerību, ka nākamgad tiks sākti čarterlidojumi starp Latviju un Ķīnu. Tas būtu būtisks impulss ekonomiskās sadarbības un arī tūrisma veicināšanai.Džans Dedzjans uzsvēra veiksmīgās abu valstu attiecības un izteica vēlmi ciešākai sadarbībai investīciju, transporta un infrastruktūras jomā, kā arī zinātnē un citās nozarēs. Viņš apliecināja, ka Ķīna ir ieinteresēta arī mūsu lauksaimniecības, kā arī farmācijas nozares produkcijā.Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra mūsu valsts gatavību iesaistīties Ķīnas “Joslas un ceļa” iniciatīvā, paužot cerību, ka Latvijas transporta koridors kļūs par daļu no tās. Mēs redzam Latviju kā starptautisku transporta mezglu un vadošo transporta un loģistikas centru Ziemeļeiropā un Baltijas jūras reģionā, pauda I.Mūrniece.Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas sadarbības formāts 16+1 ir laba platforma sadarbības veicināšanai, papildinot Latvijas un Ķīnas, kā arī Eiropas Savienības (ES) un Ķīnas dialogu. Mūsu valsts prioritātes šajā formātā ir transports un investīciju piesaiste infrastruktūras projektiem, kā arī tirdzniecība un studentu apmaiņa, sacīja I.Mūrniece. I.Mūrniece un Džans Dedzjans šodien parakstīja Latvijas Republikas Saeimas un Visķīnas Tautas kongresa saprašanās memorandu, vienojoties par abu valstu parlamentu sadarbības stiprināšanu. Dokumentā Latvijas un Ķīnas parlamenti apņemas veicināt augsta līmeņa vizīšu apmaiņu, sekmēt abu likumdevēju, tostarp nozaru komisiju un deputātu grupu sadarbību.Augstu vērtējot abu parlamentu līdzšinējo aktīvo sadarbību, Ķīnas parlamenta priekšsēdētājs uzaicināja I.Mūrnieci vizītē apmeklēt Ķīnu.   
Oficiālā vizītē Latvijā no 12. līdz 14.aprīlim uzturēsies Visķīnas Tautas kongresa priekšsēdētājs Džans Dedzjans (Zhang Dejiang). Ķīnas parlamenta spīkers un viņa vadītā delegācija tiksies ar Latvijas parlamenta priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, lai pārrunātu abu valstu sadarbību un aktuālos starptautiskos jautājumus.
Saeima šī gada ziemas sesijā kopš 9.janvāra sanāca uz 13 kārtējām un vienu ārkārtas sēdi. Šajā laikā deputāti pieņēmuši 56 likumus – 11 jaunus un grozījumus 45 likumos. Vienu likumu Valsts prezidents Saeimai atgriezis otrreizējai caurlūkošanai.    
Priecājos un lepojos līdz ar Latvijas skautu organizācijām, ka tās šodien var atskatīties uz 100 gadus ilgu vēsturi. Skauti kopā ar jaunsargiem, mazpulcēniem un citām bērnu un jauniešu kopām ir liels spēks, kas veido stipru tikumisko un emocionālo tiltu uz Latvijas rītdienu. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsver piektdien, 7.aprīlī, Latvijas skautu organizācijām nosūtītajā apsveikumā par godu latviešu skautisma simtgadei.
Oficiālā vizītē Latvijā no 12. līdz 14.aprīlim uzturēsies Visķīnas Tautas kongresa priekšsēdētājs Džans Dedzjans (Zhang Dejiang).
Arī daudzbērnu ģimenes pirmās pakāpes augšupējiem radiniekiem – vecāka, audžuvecāka vai aizbildņa mātei vai tēvam - pienāksies nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojums. To paredz Saeimā ceturtdien, 6.aprīlī, pieņemtie grozījumi likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli”, un tas stāsies spēkā nākamā gada 1.janvārī. 
Saeima ceturtdien, 6.aprīlī, sanāks uz pēdējo kārtējo sēdi šī gada ziemas sesijā, un tajā plānots izskatīt 21 darba kārtības jautājumu.