Saeimas ziņas

Vjetnama jau šobrīd ir Latvijas nozīmīgākais ekonomiskās sadarbības partneris Dienvidāzijā. Tagad, kad parakstīts līgums par dubultās nodokļu uzlikšanas novēršanu, abu valstu uzņēmējiem paplašinās iespējas izmantot tirdzniecības sadarbības potenciālu. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, piektdien, 20.oktobrī, parlamentā tiekoties ar Vjetnamas Sociālistiskās Republikas viceprezidenti Danu Thingokthiņu (Dang Thi Ngoc Thinh).
Starptautisko tiesību lielākā vērtība ir cilvēks, tā neaizskaramais gods un cieņa. Šo un citu Eiropas vērtību kvalitatīva aizsardzība ir nesaraujami saistīta ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas nolēmumu kvalitāti, kuras pamatā ir tiesnešu profesionalitāte. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre, Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) Latvijas delegācijas vadītāja Inese Lībiņa-Egnere, piektdien, 20.oktobrī, Saeimā atklājot EPPA Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnešu ievēlēšanas komitejas sēdi.
Uzsākot darbu pie nākamā gada valsts budžeta projekta un paredzētajiem grozījumiem likumos, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pirmdien, 23.oktobrī, uz sēdi aicinājusi Ministru prezidentu Māri Kučinski un finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu. 
Brīvības piemineklis ir un vienmēr būs neizdzēšama latviešu tautas dvēseles sastāvdaļa. Ik dienu mums jāseko līdzi, lai Brīvības piemineklī iekaltās vērtības dzīvotu ikkatrā no mums. Tādējādi mēs kopā kopsim un stiprināsim mūsu tautas ideju un vērtību vertikāli. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece sacīja, ceturtdien, 19.oktobrī, uzrunājot klātesošos rekonstruētā Brīvības pieminekļa svinīgajā atklāšanas ceremonijā.
Lai pilnveidotu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu un stingrāk uzraudzītu sadzīves atkritumu pārvadājumus Latvijā, Saeima ceturtdien, 19.oktobrī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Atkritumu apsaimniekošanas likumā.
Piektdien, 20.oktobrī, Saeimā notiks Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnešu ievēlēšanas komitejas sēde.
Šobrīd Latvijas ekonomika pieaug un ir vērojama makroekonomiskā stabilitāte. Tomēr darba tirgū aktuāls ir sasprindzinājums un pastāv strukturālā bezdarba riski. Ilgtermiņā riskus var radīt arī straujāks darbaspēka izmaksu pieauguma temps salīdzinājumā ar produktivitātes pieaugumu. To trešdien, 18.oktobrī, pēc Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas deputātu tikšanās ar ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu sacīja komisijas priekšsēdētāja Laimdota Straujuma. 
Saeimas Ārlietu komisija trešdien, 18.oktobrī, konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja jauna Konsulārā reglamenta likuma projektu, kas nodrošinās tiesisko regulējumu konsulāro funkciju veikšanai atbilstoši aktuālajām prasībām.
“Lai Latvija brīvas darbaspēka kustības Eiropas Savienībā ietvaros būtu ieguvēja, mums ir nepieciešams nodrošināt iedzīvotājiem gan pieeju izglītības ieguvei, gan taisnīgus darba apstākļus, kā arī nodrošināt sociālās aizsardzības pasākumus – piekļuvi veselības un ilgstošās aprūpes pakalpojumiem, un garantēt minimālo ienākumu līmeņa nodrošināšanu.” To uzsvēra Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne komisijas 18.oktobra sēdē, kurā deputāti apstiprināja Latvijas nacionālo pozīciju par Eiropas Savienības (ES) Sociālā tiesību pīlāra ieviešanu.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ceturtdien, 19.oktobrī, uzrunās klātesošos Brīvības pieminekļa svinīgajā atklāšanas ceremonijā pēc tā restaurācijas.
Nacionālais karogs ir kopēja vērtība dažādi domājošajiem un vienā valstī dzīvojošajiem. Tā klātbūtne pilsētvidē, it īpaši valsts galvaspilsētā, atgādina, ka dzīvojam un arī dzīvosim Latvijas valstī. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 18.oktobrī, uzrunājot klātesošos monumentālā Latvijas karoga masta uz AB dambja svinīgajā atklāšanas ceremonijā.
Saeima ceturtdien, 19.oktobrī, lems par 2018.gada valsts budžeta projekta nodošanu izskatīšanai parlamenta komisijās. Valsts budžeta projekta paketē iekļauti divi jauni likumprojekti, grozījumi 26 likumos, kā arī likumprojekts “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2018., 2019. un 2020.gadam” un likumprojekts “Par valsts budžetu 2018.gadam”. 
Lai mazinātu administratīvo slogu un uzlabotu atbalsta pasākumu pārraudzību lauksaimniekiem, paredzēts, ka drīzumā dokumentus valsts un Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējuma saņemšanai varēs iesniegt tikai elektroniski. To paredz grozījumi Lauku atbalsta dienesta (LAD) likumā, ko Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti trešdien, 18.oktobrī, atbalstīja pirmajā lasījumā. Pieteikšanos elektroniski lauksaimniekiem nodrošinās LAD izveidotā sistēma.
Oficiālā vizītē Latvijā 23. un 24.oktobrī uzturēsies Rumānijas parlamenta Senāta prezidents Kelins Popesku-Teričanu (Călin Popescu-Tăriceanu) un viņa vadītā delegācija.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 18.oktobrī, uzrunās klātesošos monumentālā Latvijas karoga masta uz AB dambja svinīgajā atklāšanas ceremonijā.
Svētdien, 22.oktobrī