Saeimas ziņas

Izglītības sistēmas reformas mērķis ir pasaulē konkurētspējīga Latvijas jaunā paaudze. Mūsu valsts skolotāji – izglītojamo galvenais atbalsts mācību ceļā - ar savu darbu apliecinājuši profesionalitāti, kā arī radošumu un atvērtību pārmaiņām. Būtiski, lai šīs kvalitātes tiktu ieliktas arī nākamajos pedagogos, tādēļ ļoti svarīga loma izglītības reformā ir augstskolām, jo to īstenotās izglītības programmas pedagogiem ir jāpielāgo laikmeta prasībām. To uzsvēra Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētāja Laimdota Straujuma piektdien, 23.februārī, parlamentā atklājot konferenci par augstskolu plānotajiem pasākumiem pedagogu izglītības modernizācijai.
Saeima jau astoto gadu aicina jauniešus piedalīties projektā “Jauniešu Saeima”, kas šogad norisināsies 13.aprīlī. Jauniešu Saeimas vēlēšanas atklātas izstādē “Skola 2018” piektdien, 23.februārī.
Lai apspriestu augstskolu plānotos pasākumus pedagogu izglītības modernizācijai, Saeimā piektdien, 23.februārī, norisinājās praktiskā konference “Augstskolu pasākumi pedagogu izglītībai konceptuāli jaunā kvalitātē Latvijas ilgtspējīgai attīstībai”. To rīkoja Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisija sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju. 
Saeima ceturtdien, 22.februārī, konceptuāli atbalstīja likumu grozījumus, kas paredz pāreju uz vispārējās vidējās izglītības ieguvi tikai valsts valodā. Pāreju uz mācībām latviešu valodā paredzēts ieviest pakāpeniski, procesu noslēdzot 2021./2022.mācību gadā. 
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ceturtdien, 22.februārī, parlamentā atklāja Latvijas Tautas saimes grāmatu prezentācijas pasākumu, veicot ierakstu visās piecās grāmatās un tādējādi godinot katru Latvijas novadu valsts simtgadē.
Lai apspriestu augstskolu plānotos pasākumus pedagogu izglītības modernizācijai, Saeimā piektdien, 23.februārī, notiks praktiskā konference “Augstskolu pasākumi pedagogu izglītībai konceptuāli jaunā kvalitātē Latvijas ilgtspējīgai attīstībai”. Konferenci rīko Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisija sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.
NATO paplašinātā klātbūtne Latvijā ir apliecinājums alianses solidaritātei, un esam pateicīgi Albānijai par dalību NATO daudznacionālajā kaujas grupā Latvijā. To trešdien, 21.februārī, parlamentā tiekoties ar Albānijas Eiropas un ārlietu ministru Ditmiru Bušati (Ditmir Bushati), uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.
Saeimā ceturtdien, 22.februārī, deputātus uzrunās Ministru prezidents Māris Kučinskis, kurš parlamentam sniegs ikgadējo ziņojumu par valdības paveikto un iecerēto darbību. 
Saeima un Latvija kopumā piekrīt Eiropas Komisijas (EK) Gadskārtējā izaugsmes pārskatā publicētajām prioritātēm, taču vēlamies daudz noteiktāku un intensīvāku EK darbu kopīgas investīciju politikas, strukturālo reformu un atbildīgas fiskālās politikas ieviešanā. To sacīja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns, piedaloties Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu kārtējās pusgada Starpparlamentārās konferences plenārsēdes debatēs Briselē.
Saeimas namā ceturtdien, 22.februārī, prezentēs Latvijas Tautas saimes grāmatas, kurās iedzīvotāji dalās ar saviem dzīvesstāstiem un novēlējumiem, sagaidot Latvijas valsts simto dzimšanas dienu. Pasākumu parlamentā organizē Saeima sadarbībā ar biedrību “Rīgas aktīvo senioru alianse” (RASA).
Apķīlāto kustamo mantu tirgos izsolē elektroniskajā vidē. To paredz izmaiņas Civilprocesa likumā, ko otrdien, 20.februārī, galīgajam lasījumam parlamentā atbalstīja Saeimas Juridiskā komisija.
Saeimas Juridiskās komisijas deputāti otrdien, 20.februārī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Bāriņtiesu likumā, Notariāta likumā un Zemesgrāmatu likumā, kas paredz padarīt ātrāku un drošāku īpašuma tiesību un hipotēkas nostiprināšanas procesu. Likuma grozījumi paredz zvērināta notāra vai bāriņtiesas tiešu iesaisti nostiprinājuma lūgumu iesniegšanā. 
Iesniegumu par laulības noslēgšanu dzimtsarakstu nodaļā varēs iesniegt arī elektroniski, ja iesniegums parakstīts ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu. To paredz izmaiņas Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likumā, ko otrdien, 20.februārī, galīgajam lasījumam parlamentā atbalstīja Saeimas Juridiskā komisija.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 19.februārī, parlamentā tiekoties ar Lietuvas Seima priekšsēdētāju Viktoru Pranckieti (Viktoras Pranckietis), sveica Lietuvu valsts atjaunošanas simtajā gadadienā.
Amerikas Savienotās Valstis (ASV) ir Latvijas stratēģiskais partneris. Augstu vērtējam mūsu dinamisko politisko dialogu un praktisko sadarbību, īpaši drošības un aizsardzības jomā, pirmdien, 19.februārī, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, parlamentā uzņemot ASV Pārstāvju palātas kongresmeņus Elīzu Stefaniku (Elise Stefanik) un Entoniju Braunu (Anthony Brown).
Sestdien, 24.februārī