Saeima nosaka atlīdzības regulējumu vēlēšanu komisijās pieaicinātajiem darbiniekiem

(17.05.2018.)

Saeima ceturtdien, 17.maijā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumā, kas nosaka atalgojuma regulējumu tām personām, kuras vēlēšanās pieaicinātas palīdzēt vēlēšanu komisiju darbā, pildot iecirkņu komisiju locekļu funkcijas. 

Likums grozīts, lai par darbu varētu samaksāt arī tiem komisiju darbiniekiem, kuri, piemēram, sarakstos reģistrē vēlētājus, organizē balsošanu vēlētāja dzīvesvietā, piedalās balsu skaitīšanā, bet kuru atalgojums patlaban nav regulēts. Līdz šim vēlēšanu nodrošināšanai varēja pieaicināt, piemēram, grāmatvežus, datorspeciālistus, kuru darba atlīdzību, slēdzot līgumu, nosaka atbilstoši finansējumam un attiecīgajam amatam pēc Valsts un pašvaldību institūciju amatu kataloga. 

Līdzšinējā prakse liecina, ka vēlēšanu nodrošināšanai papildu darbiniekus nepieciešams pieaicināt iecirkņos, kuros ir liels skaits vēlētāju, jo ar patlaban noteiktajiem septiņiem komisijas locekļiem nav pietiekami, lai nodrošinātu iecirkņa darbu vēlēšanu un balsu skaitīšanas laikā, situāciju par grozījumu virzību atbildīgās Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputātiem iepriekš raksturoja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars. 

Likums noteic, ka pieaicinātajām personām varēs uzdot pildīt vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļa pienākumus, izņemot piedalīšanos komisijas lēmumu pieņemšanā un komisijas priekšsēdētāja vai sekretāra aizvietošanu. Paredzēts arī, ka šo personu atlīdzības apmēru pielīdzinās vēlēšanu komisijas locekļu atlīdzībai, kā arī kompensēs ēdināšanas izdevumus. 

Likuma izmaiņas attiektos apmēram uz 1700 vēlēšanu komisiju darbiniekiem, liecina CVK informācija.

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 21.maijā
14:00  Saeimas Prezidija sēde