Jānis Vucāns Tallinā: profesionālās izglītības kvalitātes nodrošināšanai būtisks nepārtraukts atbalsts no uzņēmēju organizācijām

(10.11.2017.)

“Darba vidē balstītu mācību kvalitāte profesionālās izglītības sektorā ir būtiski atkarīga no uzņēmēju organizāciju ciešās iesaistes izglītības satura izveidē un iniciatīvas, aicinot uzņēmējus nodrošināt apmācību vietas mācekļiem,” piektdien, 10.novembrī, Baltijas Asamblejas (BA) 36.sesijā Tallinā sacīja BA viceprezidents un Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns.

Diskutējot par darba vidē balstītu mācību iespējami efektīvu ieviešanu visās trīs Baltijas valstīs, J.Vucāns uzsvēra, ka Latvija pēdējos gados spērusi vairākus būtiskus soļus, veicot izmaiņas likumos, kas saistīti ar profesionālo izglītību.

“Skatoties uz norisēm Baltijas reģionā, varam teikt, ka Saeima bijusi tālredzīga. Jau laikus veiktas būtiskas izmaiņas profesionālās izglītības jomā, jautājumu par šīs izglītības saturu un daļēji arī kvalitātes kontroli uzticot Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārraudzībā veidotajām nozaru ekspertu padomēm, kas jau sekmīgi uzsākušas savu darbu,” akcentēja J.Vucāns.

Deputāti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas BA 36.sesijā diskutēja par ciešākas sadarbības iespējām izglītībā, īpašu uzmanību veltot jautājumam par darba vidē balstītām mācībām. Tāpat parlamentārieši Tallinā sprieda par Eiropas Savienības ārējo robežu stiprināšanu, Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizāciju ar Eiropas elektrotīkliem un ciešākas sadarbības iespējām veselības aprūpē.

 

Informācija par BA:
Baltijas Asambleja ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991.gada 8.novembrī. Asamblejā katru Baltijas valstu parlamentu pārstāv 12-20 deputāti. Asambleja ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. Tā ir tiesīga nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru padomei izteikt savu viedokli rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu formā un pieprasīt atbildes par to, kā risināti BA dienas kārtības aktuālie pārrobežu jautājumi.

Fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157690434332436
Izmantošanas noteikumi: http://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Sestdien, 24.martā