Ināra Mūrniece ar NB8 spīkeriem kopīgā vizītē apmeklēs Gruziju

(17.03.2017.)

Lai apliecinātu nemainīgo solidaritāti Gruzijai, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece no 19. līdz 23.martam kopā ar Ziemeļu un Baltijas valstu sadarbības formāta NB8 parlamentu spīkeriem kopīgā vizītē uzturēsies Gruzijā. Vizīte organizēta pēc Latvijas parlamenta priekšsēdētājas ierosinājuma.

Tbilisi I.Mūrniecei kopā ar pārējiem NB8 valstu spīkeriem plānotas tikšanās ar Gruzijas augstākajām amatpersonām – Valsts prezidentu Giorgi Margvelašvili (Giorgi Margvelashvili), parlamenta priekšsēdētāju Irakli Kobahidzi (Irakli Kobakhidze) un Ministru prezidentu Giorgi Kvirikašvili (Giorgi Kvirikashvili).

Tbilisi NB8 spīkeri apmeklēs Eiropas Savienības novērošanas misijas Gruzijā (EUMM) biroju, kur tiksies arī ar novērotājiem no Latvijas. Tāpat NB8 parlamentārieši kopā ar Gruzijas amatpersonām apmeklēs Khurvaleti administratīvo robežlīniju.

Vizītē NB8 valstu parlamentu priekšsēdētājiem paredzētas tikšanās arī ar Gruzijas vicespīkeri Tamāru Čugošvili (Tamar Chugoshvili), Gruzijas parlamenta Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Sofio Kacarava (Sofio Katsarava), Gruzijas parlamenta Ārlietu komisijas un Eiropas integrācijas komisijas deputātiem, Gruzijas parlamenta frakciju pārstāvjiem, kā arī ar Gruzijas valsts ministru Eiropas un Eiroatlantiskās integrācijas jautājumos Viktoru Dolidzi (Victor Dolidze) un Gruzijas nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. NB8 valstu parlamentu priekšsēdētājiem plānota tikšanās ar Viņa Eminenci Gruzijas pareizticīgās baznīcas patriarhu Iliju II.

Paredzēts, ka NB8 parlamentārieši pēc Gruzijas ekonomikas un ilgtspējīgās attīstības ministra Giorgi Gaharija (Giorgi Gakharia) un Gruzijas parlamenta komisiju priekšsēdētāju aicinājuma apmeklēs Gruzijas inovāciju un tehnoloģiju aģentūru.

Vizītes ietvaros paredzēta NB8 parlamentu priekšsēdētāju kopīga preses konference.

NB8 formāts apvieno piecas Ziemeļvalstis - Dāniju, Islandi, Norvēģiju, Somiju un Zviedriju - un trīs Baltijas valstis - Latviju, Lietuvu un Igauniju -, un tajā aktīva sadarbība notiek kopš 90.gadu sākuma. NB8 ietvaros notiek regulāras premjeru, parlamentāriešu, ministru un citu amatpersonu tikšanās. NB8 valstis, balstoties uz kopīgām vērtībām un kopīgu darba kārtību, veido dialogu ar partnervalstīm.


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 23.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēde
09:30  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Eiropas kodolpētniecības centra "CERN" delegāciju
11:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Sarah Cowley
11:30  Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājas Ilzes Viņķeles, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Jāņa Vucāna un Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājas Laimdotas Straujumas tikšanās ar Eiropas kodolpētniecības centra "CERN" delegāciju
12:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Demogrāfijas lietu apakškomisijas sēde
14:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisijas sēde